moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rada Osiedla Stare Miasto najlepsza w rywalizacji

Poniedziałek, 5 września 2016
  • Rada Osiedla Stare Miasto najlepsza w rywalizacji

4 września na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. 3 Maja w Gnieźnie odbył się Festyn Sportowo-Profilaktyczny zorganizowany przez Radę Osiedla Stare Miasto wspólnie ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan i Urzędem Miejskim w Gnieźnie.

W ramach imprezy uczestnicy korzystali z licznych atrakcji. Przeprowadzono turniej strzelecki dla dorosłych w kategorii open. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, okolicznościowe statuetki oraz upominki rzeczowe ufundowane przez europoseł Krystynę Łybacką. Inne atrakcje, jak co roku: dla najmłodszych zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, spotkania z gnieźnieńską Policją, konkursy malarskie prowadzone przez panią Annę Smoleńko z Grupy "Starówka", loteria fantowa Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu, punkt mierzenia ciśnienia, kiełbaski z grilla i taniec zumba prezentowany przez panią Beatę Kaczmarek. Przeprowadzono kilka konkurencji rekreacyjnych dla dzieci.

Festyn w tym miejscu organizowany jest od kilkunastu lat i na stałe wpisał się w kalendarz imprez rekreacyjnych gnieźnieńskiej Starówki. W ramach festynu organizatorzy przeprowadzili IV Pojedynek Sportowo - Rekreacyjny Rad Osiedlowych Miasta Gniezna o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gniezna. W Pojedynku udział wzięło 6 gnieźnieńskich rad osiedlowych, tj.: Dalki, Grunwald, Winiary, Skiereszewo, Tysiąclecie i Stare Miasto. W ramach pojedynku zawodnicy zmagali się w takich konkurencjach jak: rzut ringo, rzucanie kośćmi, rzuty woreczkami do okręgów, strzelanie z wiatrówki, rzut beretem, rzut woreczkami do kosza i toczenie beczki.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyły następujące reprezentacje rad osiedlowych:
  1. RO Stare Miasto,
  2. RO Winiary,
  3. RO Dalki,
  4. RO Skiereszewo,
  5. RO Tysiąclecie,
  6. RO Grunwald.

Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wywalczyła po raz kolejny reprezentacja Rady Osiedla Stare Miasto, a odebrała go Przewodnicząca RO Daria Danik.

Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary ufundowane osobiście przez Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza, Przewodniczącego Rady Miasta Michała Glejzera, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jana Budzyńskiego, Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego RM Gniezna Annę Krzymińską, Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Sportu RM Ryszarda Karmolińskiego i Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego.

Gościem imprezy był zastępca Prezydenta Miasta Gniezna pan Jarosław Grobelny. Pojedynek Rad Osiedlowych był ostatnim w tej kadencji rad osiedlowych imprezą, bowiem na jesień czekają ten lokalny samorząd osiedlowy nowe wybory.
tekst: SMW
foto: SMW

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało we współpracy z wójtem Gminy Niechanowo, Szkołą Podstawową,... Środa, 26 lutego 2020
VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego "O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie" W sobotę już po raz siódmy w miłej i przyjemnej atmosferze na Sportowej Strzelnicy Pneumatycznej w Hali... Niedziela, 16 lutego 2020
Świetna zabawa i niespodzianki na dziesięciolecie Stowarzyszenia Lider Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Lider, obchodziło swój jubileusz dziesięciolecia istnienia... Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Jakub Gewert przedłużył kontrakt w lidze niemieckiej! Prezent prosto na nowy rok sprawił sobie i swoim sympatykom gnieźnieński tenisista ziemny Jakub Gewert... Piątek, 10 stycznia 2020