Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Canal + nagradza młodych dziennikarzy

Poniedziałek, 14 marca 2011
  • Canal + nagradza młodych dziennikarzy

Piąta edycja konkursu "Liczy się temat" organizowanego przez CANAL+ została rozstrzygnięta. Młodzi pasjonaci dziennikarstwa z całej Polski zgłosili do konkursu prawie 300 artykułów prasowych, audycji radiowych i reportaży filmowych.

„Liczy się temat” - daje głos młodym ludziom, zachęca do myślenia i kreatywnego wyrażania własnego zdania. Młodzież ma szansę przez swoją aktywną postawę wpływać na otoczenie. Nasz konkurs jest też cennym źródłem wiedzy o tym, co dla młodych ludzi jest ważne i jakimi wartościami kierują się w codziennym życiu - powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor Programowa CANAL+ Cyfrowy.
Tematyka społeczna i wartości europejskie
Tegoroczne tematy prac konkursowych dotyczą ciekawych inicjatyw lokalnych i regionalnych, poruszają problemy istotne dla mieszkańców miejscowości, osiedla lub szkoły, w tym np. kwestie związane z tolerancją czy wyrównywaniem szans. Tematyka społeczna, ze szczególnym uwzględnieniem wartości propagowanych przez Unię Europejską, okazała się niezwykle inspirująca. Prawdziwy tygiel reportaży pokazał, że młodzi ludzie są nie tylko ciekawi świata, ale też potrafią być bardzo wrażliwi.
Zwycięzcy
Jury w składzie: Beata Ryczkowska - Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy, Alicja Pacewicz - Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Joanna Wandorff - Ostergaard - Media Desk Polska wyłoniło 7 zwycięskich prac. Wśród nagrodzonych znaleźli się autorzy artykułów prasowych: Kamila Golc z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Białymstoku za „Radio - życie z pasją”, Anna Kowalik z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie za „Mocną stronę słabości”, Paulina Sawa z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie za tekst „Niespotykanie samotny człowiek” oraz Alicja Perka z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie za „Ciche piekło”. Jury doceniło także autorów reportaży filmowych: Izabelę Łukaszewską i Klaudię Strzyżewską z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie za „Ocalić od zapomnienia” oraz Justynę Krasoń, Krzysztofa Krawca, Emilię Smyk, Mateusza Ścieszko i Klaudię Necel z Publicznego Gimnazjum nr 23 w Białymstoku za „Zmienić kierunek”, a także Gabrielę Kwartę z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie za „PSI”.
Nagrody nie tylko dla zwycięzców
Autorzy zwycięskich projektów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości od 1000 do 4000 zł, które przekażą na pomoc instytucjom, osobom lub wybranym przez siebie projektom. Dodatkowo, każdemu z laureatów zostanie wręczona nagroda rzeczowa w postaci aparatu fotograficznego, a także zaproszenie na wakacyjne warsztaty filmowo - fotograficzne prowadzone przez specjalistów z CANAL+.
Konkurs dziennikarski „Liczy się temat” jest częścią programu edukacji medialnej MediaStarter, realizowanego przez CANAL+ w szkołach gimnazjalnych. Celem programu jest pomoc młodzieży w  świadomym i efektywnym korzystaniu z mediów.
Materiały informacyjne na temat programu MediaStarter oraz konkursu „Liczy się temat” dostępne są na stronie internetowej www.mediastarter.pl.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Finał akcji ekologicznej "EKO-Walentynki - Kocham segregację - Kocham recykling!" W przepięknej scenerii Przedszkola Nr 9 "Leśne Ludki" odbył się finał akcji ekologicznej "EKO-Walentynki... Piątek, 15 lutego 2019
Ćwierćfinał konkursu Wielkopolska Miss 2019 Podczas gali ćwierćfinałowej konkursu Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek w NOVOTEL Poznań... Poniedziałek, 11 lutego 2019
Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018 - wygraj wejściówki do Strefy VIP! Duet Smolik/Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins i Bitamina zagrają podczas trasy koncertowej Cydr Lubelski... Wtorek, 24 lipca 2018
Nowe królowe Wielkopolski wybrane! Piątkowy wieczór w Ostrowskim Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim był pełen wielkich emocji. To... Poniedziałek, 25 czerwca 2018