Logo

REKLAMA
Plik banneru

Odwiedziny w Oczyszczalni Ścieków i Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie

Artykuł dodany: Poniedziałek, 25 lipca 2016
Odwiedziny w Oczyszczalni Ścieków i Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie
REKLAMA

Program gnieźnieńskich półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan nastawiony jest głównie na aktywność ruchową, sport, zabawę, rekreację, zajęcia kulturalne, turystyczne i integracyjne, ale także praktyczne formy edukacji. Tym razem edukacja ekologiczna z wykorzystaniem wody ściekowej oraz segregowania śmieci i zagospodarowania odpadów.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Dzięki Zarządowi PWiK Jadwiga Biadasz oprowadziła półkolonię SMW po Gnieźnieńskiej Oczyszczalni Ścieków, zmodernizowanej m.in. ze środków Unii Europejskiej. Pani Jadwiga interesująco i obrazowo przybliżyła dzieciom historię zużywanej przez mieszkańców, w tym nas samych wody oraz ścieków wraz z etapami i procesami jej oczyszczania. Dzieci po raz pierwszy zobaczyły obiekty budowlane, zbiorniki ściekowe oraz zapoznały się z szczegółową informacją dotyczącą ich przetwarzania oraz zachodzącymi procesami.

Kolejnym etapem wycieczki był Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie - nowoczesny, zmodernizowany zakład utworzony i sfinansowany w wyniku Porozumienia Międzygminnego oraz wielomilionowej dotacji ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa. W ramach bardzo dobrej współpracy z dyrekcją Spółki Urbis, kierownik ZZO Jerzy Utig osobiście jako przewodnik przekazał z bliska dzieciom jak przebiega segregacja odpadów i jakim procesom podlegają odpady, które trafiają do Zakładu w Lulkowie. Dzieci przebyły ścieżkę edukacyjną zwiedzając teren zakładu a w szczególności procesy sortowania. Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały drobne upominki - gadżety reklamowe Spółki URBIS.
tekst: SMW
foto: SMW
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno