X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dwie godziny i wyjazd ze strefy "C"!

Niedziela, 24 lipca 2016
  • Dwie godziny i wyjazd ze strefy

Przedsiębiorca sprowadza z Niemiec używane samochody i motocykle. Ponieważ nie korzysta z biura pośredniczącego w rejestracji pojazdów, dwa samochody rejestruje osobiście w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Następnie musi udać się do Komendy Powiatowej Policji, w której składa zawiadomienie o uszkodzeniu jednego z pojazdów na terenie auto komisu. Wychodzi i za szybą swojego auta widzi mandat za parkowanie. Dlaczego?

Władze Miasta Gniezna ustalając strefę płatnego parkowania "C" uznały, że dwie godziny wystarczą na załatwienie spraw w Starostwie Powiatowym. Strefa "C" w Strefie Płatnego Parkowania istnieje częściowo przy ul. Kościuszki i ul. Jana Pawła II, można na niej parkować maksymalnie 2 godziny dziennie (od poniedziałku do piątku) - mówi Anna Dzionek, rzecznik prasowy UM Gniezna. Ograniczenie czasowe ma spowodować rotację miejsc parkingowych, by ułatwić korzystanie z usług Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Osoby, którym załatwienie spraw w urzędach zajmuje więcej czasu niż 2 godziny, mogą skorzystać z kilku parkingów w pobliżu: ul. Wyszyńskiego, ul. Sobieskiego i wkrótce przy ul. Konikowo.

Ponieważ w parkomat należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, automat zapamiętuje ile czasu danego dnia wykorzystaliśmy. Tak więc załóżmy, że udajemy się do urzędu rano. Wykupujemy dwie godziny parkowania. Podczas wizyty okazuje się, że nie mamy któregoś z wymaganych dokumentów. Jedziemy po niego do domu, wracamy i ... czas, który możemy wykorzystać upłynął i automat nie wyda nam kolejnego biletu. Jesteśmy zmuszeni skorzystać z innego parkingu.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

  • 29.07.2016 08:46  Odpowiedz na komentarz

    Ja mam na to prosty sposób. Mam w samochodzie czarny cienkopis, i gdy skończy mi się czas, idę po bilet następny, ale zamiast PGN wpisuję PCN, a cienkopisem dorabiam kreskę przy C.

    29.07.2016 22:54

    Polak potrafi:)Oj to się pochwaliłeś,teraz strażnicy jako nowe narzędzie pracy otrzymają lupy by dokładniej widzieć:):)

  • 25.07.2016 20:53  Odpowiedz na komentarz

    Strona ulicy Jana Pawła II przy Starostwie - jest bez strefy. Zaparkowanie tam jest niemożliwe, ponieważ cały czas zajęte wszystkie miejsca. Pewnie przez mieszkańców znad przeciwka

  • 25.07.2016 17:22  Odpowiedz na komentarz

    mnie pasują te dwie godziny, tanio parkuję i lecę po sklepach , w dwie godziny obrócę spokojnie

  • 24.07.2016 21:28  Odpowiedz na komentarz

    waldi to ty nie wiesz że pod UM jest wolna jedna strona i tam parkuja urzędnicy

  • 24.07.2016 16:44  Odpowiedz na komentarz

    Waldi chodzi o parkowanie przy Kościuszki tylko lewa strona ulicy. Trochę kultury.

  • 24.07.2016 16:22  Odpowiedz na komentarz

    Mi się widaje że Irenka przytoczyła temat ul Kościuszki obok UM

  • 24.07.2016 13:27  Odpowiedz na komentarz

    Irenka ale sobie strzeliła :D jedna strona wolna od opłat hah :) poprostu trzeba się przejść kawałek :D no nieźle, gratulacje :p tak po za tym 2 godziny? Przecież za parkowanie się płaci, wszystko jest w tym, że strefa C jest najtańsza i tyle, a nie tam gadanie o jakiejś rotacji czy czymś tam.

  • 24.07.2016 11:21  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo dobry pomysl. Dzieki temu ludzie nie stercza tam caly dzien. Poza tym jedna strona jest wolna od oplat.

    24.07.2016 13:32

    Po drugiej stronie od parku jest za darmo a wiem bo się pytałam straży miejskiej