moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ryszard Petru w Gnieźnie

Poniedziałek, 20 czerwca 2016
  • Ryszard Petru w Gnieźnie

W miniony weekend Gniezno odwiedził lider .Nowoczesnej Ryszard Petru. Była to wizyta związana z pierwszym jubileuszem powstania ugrupowania. Na spotkanie z politykiem przyszło wielu mieszkańców miasta, którzy chcieli wysłuchać lidera, ale także mogli zadać mu pytania.

Mieszkańców przywitała poseł Paulina Hennig-Kloska, która w kilku słowach opowiedziała dlaczego postanowiła startować do sejmu oraz na czym polega jej praca. Poinformowała o swoich dotychczasowych osiągnięciach oraz wyjaśniła powód zaproszenia lidera .Nowoczesnej do Gniezna. Przed wejściem do budynku kilkoro gnieźnian postanowiło wyrazić swój sprzeciw i niezadowolenie wobec działań i poglądów Ryszarda Petru. Przygotowano plakaty oraz transparent. Pikietujący nie zostali jednak wpuszczeni do budynku, którego wejścia strzegła ochrona.

Spotkanie z liderem ugrupowania zostało podzielone na kilka etapów. Pierwszy to przemówienie polityka, po którym publiczność mogła zadawać pytania. Obecny rząd obiecuje rzeczy niemożliwe Polakom: tanie mieszkania, kwotę wolną, wyższą płacę minimalną - Pani Premier z czego to będzie? - mówi Ryszard Petru. Pani nas oszukuje, wszystkich Polaków oszukuje. Boję się, że w oczekiwaniu na spełnienie tych propozycji albo zabiorą nam pieniądze, albo nas opodatkują, albo wydrukuj pieniądza z NBP. W związku z tym, im wcześniejsze wybory, tym lepsze. Kaczyński może tylko je rozpisać, dlatego im częściej będzie widział tą czerwoną płachtę, to w końcu zrobi ten myk. Tysiąc razy mówiłem, że sprawa Trybunału jest zagrożeniem dla demokracji, no bo to oznacza, że nie wiadomo jakie prawo w Polsce funkcjonuje. W tym momencie mamy całą masę innych ustaw, które są niezgodne z zasadami gry, a co najważniejsze w ramach tych 150 ustaw, które przez Parlament przeszły nie ma ustaw ważnych dla Polski: o edukacji, ochronie zdrowia, które tworzyłyby miejsca pracy, które powodowałyby, że Polacy naprawdę więcej by zarabiali, a nie tak jak teraz, co mówi Pani Premier „A dam Wam 2 tys. jako płacę minimalną”. Za płacę minimalną Polska się nie wyżywi. Jeśli chodzi o najważniejsze błędy obecnego rządu: niesłuchanie ludzi, upieranie się przy swoim i arogancja władzy. Na zakończenie spotkania każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z liderem .Nowoczesnej Ryszarde Petru, który chętnie stanął z mieszkańcami przed obiektywem.
tekst: Joanna Pomorska
foto: Joanna Pomorska

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • Jedną mafię złodziejską nie dawno społeczeństwo odsunęło od władzy a już w jej miejsce pcha się podobna targowicka banda do władzy !!!
    Wreszcie w tym zastraszonym Gnieźnie zaczyna działać grupa odważnych Polaków-Patriotów i przyszli z pięknym banerem powiedzieć prawdę w oczy temu perfidnemu zdrajcy i jego przydupasom,którzy teraz w nowoczesny sposób chcieliby na Polsce i na Narodzie kręcić judaszowskie petru-dolary !!!
    Ale wasze nie doczekanie volksdeutche,donosiciele i dziadostwo polityczne >> już więcej Naród Polski nie dopuści do władzy złodziei i zdrajców Polski !!!

    21.06.2016 19:55

    Znowu jad, a w kościele w pierwszych ławkach.Poczekamy zobaczymy co przyniesie dobra zmiana, ciekawe na kim wtedy będziecie wieszać psy. Ja może nie popieram w stu procentach programu Nowoczesnej, ale nie ma partii która zadowoli wszystkich. Pan Petru mówi jednak dość merytorycznie czego nie można powiedzieć o partii rządzącej.Niestety obawiam się o najbliższą przyszłość tego kraju i swoją.

PODOBNE TEMATY
Spotkanie otwarte z Ryszardem Petru 17 czerwca o godz. 18.00 w restauracji hotelu Nest odbędzie się spotkanie otwarte z liderem .Nowoczesnej... Środa, 15 czerwca 2016