Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tragiczny wypadek w miejscowości Małachowo-Kępe! Nie żyje 18-letnia dziewczyna

Środa, 8 czerwca 2016
  • Tragiczny wypadek w miejscowości Małachowo-Kępe! Nie żyje 18-letnia dziewczyna

We wtorek ok. godz. 23.20 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Małachowo-Kępe. Z informacji, które wpłynęły do służb ratunkowych wynikało, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy, który wypadł z drogi. W pojeździe uwięzieni byli podróżujący pojazdem. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Niechanowa i Witkowa oraz Policję i karetki Pogotowia Ratunkowego.

Z wstępnych informacji, które wpłynęły do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że w pojeździe, który wypadł z drogi znajdowało się 5 osób. Później okazało się, że autem podróżowały 4 osoby, z czego 3 były uwięzione we wraku.

Strażacy, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia, przy użyciu narzędzi hydraulicznych kolejno uwolnili poszkodowanych. Niestety jedna osoba, 18-letnia mieszkanka Witkowa, poniosła śmierć na miejscu. Trzy pozostałe w wieku od 18 do 19 lat, z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu, zostały przewiezione do szpitala.

Z wstępnych ustaleń wynika, że samochód marki BMW jechał z kierunku Karsewa w stronę Witkowa. Kierujący pojazdem, 18-letni mieszkaniec Witkowa, w celu uniknięcia zderzenia ze zwierzyną przebiegają przez jezdnię, gwałtownie skręcił w lewo, a następnie na lewe pobocze, wjechał do rowu, uderzył we wjazd na posesję przechodzący nad rowem melioracyjnym, co spowodowało "wyrzucenie" auta w powietrze i jego kilkukrotne dachowanie. Pojazd zakończył jazdę na ogrodzeniu posesji. Kierowca opuścił samochód o własnych siłach.

Jak ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego kierujący był trzeźwy. Na czas prowadzonych działań droga Karsewo - Witkowo była zablokowana. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 11.06.2016 12:52  Odpowiedz na komentarz

    Są świadkowie, którzy widzieli, że się ścigał z innym autem....

  • 11.06.2016 00:21  Odpowiedz na komentarz

    Nie oceniam i nie osądzam kierowcy to w odpowiednim czasie zrobi ten na górze ale bardzo współczuje rodzicom dziewczyny która zginęła.

  • Tanie BMW a w nim wiesniaki...

  • 10.06.2016 21:48  Odpowiedz na komentarz

    a ja tam jezdziłem w GLS imordeczki i drogi patologia + mlodzi ludzie+ bmw :( +++ jechał 120km/h za dużo +++

  • 10.06.2016 20:11  Odpowiedz na komentarz

    Co za brednie wypisujecie. Znam tę okolice i tę drogę tam nie ma żadnych dziur od Karsewa jak się wyjeżdza w stronę Małachowa-Kępe jest znak teren zabudowany ( 50km ) i zaczyna się 3km prostej drogi. A od zakrętu do miejsca zdarzenia ( wypadku ) jest jakieś 500-600metrów droga oświetlona przy każdym zabudowaniu. Kierowca jak by jechał przepisowo ( 50km ) to by zauważył tego zwierzaka co niby mu wyleciało na drogę i tam nie ma żadnych lasów i krzaków. Po prostu kierowca nie odpowiedzialny i nie doświadczony. A najlepiej jest zgonić winę na zwierzę. Następnie apel do rodziców kierowcy. Nie kupuje się takiego auta BMW dla swojego dziecka nowo upieczonego kierowcy nie doświadczonego. Całą winę ponosi kierowca.

  • 09.06.2016 17:30  Odpowiedz na komentarz

    Jechał 160 i nic mu na drogę nie wyszło po prostu nie zachował ostrożności i nie dostosował prędkości droga jest bardzo wąska i same dziury chłopak nie opanował kierownicy dopiero co zdał prawko.

  • 09.06.2016 14:22  Odpowiedz na komentarz

    Zabrać prawo jazdy by nikomu już nie zrobił krzywdy!

  • 09.06.2016 09:14  Odpowiedz na komentarz

    Zal czyjegoś dziecka,czyjejś córki,dla rodziny wyrazy współczucia,nie wnikam komu ta dziewczyna wsiadła do samochodu i jakiemu kierowcy zaufała

  • 09.06.2016 06:04  Odpowiedz na komentarz

    znowu BMW i jakis gowniarz za kierownica.... napewno wolno nie jechal.

  • 08.06.2016 19:50  Odpowiedz na komentarz

    Ludzkie zycie jest cenniejsze niz jakie kolwiek zwierze

  • 08.06.2016 19:40  Odpowiedz na komentarz

    kilkukrotne dachowanie to ile on musiał mieć na liczniku...???

  • 08.06.2016 18:10  Odpowiedz na komentarz

    Co to za dziewczyna?

  • 08.06.2016 17:02  Odpowiedz na komentarz

    zerowe doswiadczenie panika i tragedia jest,w takich przypadkach najczesciej zimna krew walic w zwierze i za wszelka cene utrzymacj pojazd w jaknajlepszym polozeniu