Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gniezno po raz drugi stolicą polskiej fantastyki!

Środa, 16 marca 2011
  • Gniezno po raz drugi stolicą polskiej fantastyki!

Już niebawem, od 18 do 20 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się II Konwent Fantastyki FANTASMAGORIA, na który zapraszamy wszystkich wielbicieli i sympatyków fantasty i science fiction. W przebogatym programie imprezy m.in.: prelekcje tematyczne, turnieje i konkursy, spotkania z ciekawymi gośćmi, wystawy, sesje RPG, pokazy filmowe, a także specjalny Blok dla Dzieci. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Konwent to nie tylko coroczne spotkanie miłośników szeroko pojętej Fantastyki, ale także próba ukazania jej bogactwa, różnorodności i wkładu w rozwój naszej kultury - stąd wiele wydarzeń ma charakter zabawy i nauki, do udziału w których zapraszamy Gnieźnian w każdym wieku!
Szczególną uwagę warto zwrócić na szereg tematycznych prelekcji, które pozwolą nam przyjrzeć się Fantastyce od strony literatury, filmu, komiksu, a nawet filozofii. Specjalny cykl wykładów poświęcony tematyce Star Wars zaprezentują nasi goście: Toruński Fanklub Star Wars. Ciekawie zapowiada się także spotkanie z japońskim komiksem i filmem animowanym  - dla fanów mangi i anime przygotowano specjalny program!
Wielbicieli wszelkiego rodzaju rozgrywek na pewno zainteresują turnieje gier: karcianych (Magic: The Gathering), bitewnych (Warhammer 40k), a także planszowych i komputerowych. Miłośników kina czeka m.in. maraton filmowy „Obcy” („Ósmy pasażer”,  „Nostromo”, „Decydujące starcie”), spotkanie z fantastycznymi filmami z Podlasia oraz specjalny pokaz anime („Księżniczka Mononoke”). Z kolei osoby odważne i żądne przygód zapraszamy na specjalne sesje RPG. 
Fantastyka to także sztuki plastyczne. Konwentowi towarzyszyć będą aż dwie niezwykłe wystawy: gnieźnieńskiego grafika Jarosława Grygucia pt. „Z gwiezdnej półki” oraz „Poznańskie Profile Komiksowe” czyli spotkanie ze sztuką europejskiego komiksu, na które zaprosi nas Ligatura -Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej.
Najmłodszych mieszkańców naszego miasta zapraszamy na specjalny blok wydarzeń dla dzieci „Fabryka Kosmitów” w sobotę od godz. 10.00 do 12.30 oraz w niedzielę od godz. 10.30 do 12.30. Na zajęciach dzieci wezmą udział m.in.  w konkursach i warsztatach plastycznych, pokazach bajek oraz w niezwykłym konkursie „Zostań kosmitą” na najbardziej kosmiczne przebranie (na który zapraszamy także rodziców!). Organizatorem „Fabryki Kosmitów” jest Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, akcja „Cała Polska czyta Dzieciom” oraz Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Konfraternia Teatralna.
Konwentowi towarzyszyć będzie także II Kiermasz Książki Fantastycznej, czyli okazja do wymiany lub nieodpłatnego przekazania w „dobre ręce” wszelkiego typu literatury fantasy i science fiction.
Organizatorem Konwentu jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.
Szczegółowy program: www.mok.gniezno.pl oraz www.fantasmagoria.gniezno.pl.
Serdecznie zapraszamy!
Program:
MOK

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gnieźnieńska Lewica na inauguracji Kampanii Prezydenckiej Roberta Biedronia Przedstawiciele SLD i Wiosny z powiatu gnieźnieńskiego uczestniczyli 19 stycznia w inauguracji kampanii... Wtorek, 21 stycznia 2020
Świąteczne jam session Stary Ratusz zaprasza serdecznie na działanie realizowane we współpracy z gnieźnieńskimi muzykami 29... Poniedziałek, 23 grudnia 2019
Doceniamy nasze, czyli Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Gniezna FYRTEL po raz piąty Trudno o lepszy początek. FYRTEL rozpoczął się wernisażem wystawy zdjęć coraz bardziej rozpoznawalnego... Wtorek, 3 grudnia 2019
Kolejna wystawa fotografii w eSTeDe W czwartek, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie odbył się wernisaż prac fotograficznych pod... Sobota, 30 listopada 2019