X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Integracyjna spartakiada pełna sportowych emocji

Niedziela, 17 kwietnia 2016
 • Integracyjna spartakiada pełna sportowych emocji

XXI Integracyjna Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna z okazji Światowego Dnia Inwalidy to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć adresowanych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami głównie z terenu miasta Gniezna.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wspólnie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Gnieźnie, Wielkopolskim Związkiem Inwalidów Narządu Ruchu i gnieźnieńskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Łącznie w imprezie udział wzięło około 170 uczestników z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie i Kłecku, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, Świetlicy Środowiskowej „Dzieci z Chmur”, SOSW Nr 1 i 2 Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.

W ramach spartakiady uczestnicy rywalizowali konkurencjach sportowo-rekreacyjnych walcząc o najwyższe lokaty, medale i miejsce na podium. W poszczególnych konkurencji i konkursach najlepszymi okazali się:

konkurs rysunkowy
 1. Kacper Kwiatkowski
 2. Liwia Braciszewska
 3. Roksana Kujawa

konkurs wiedzy o sporcie
 1. Maria Domitruk
 2. Malwina Staniszewska
 3. Mateusz Jóźwiak

rzut kośćmi
 1. Weronika Adamczewska
 2. Weronika Majda
 3. Monika Kmiecik

rzut ringo
 1. Maciej Rajda
 2. Rafał Purol
 3. Leszek Lenarczyk
 
 1. Joanna Piątek
 2. Joanna Sekulska
 3. Katarzyna Purol

rzut piłką do kosza
 1. Kinga Zdrojewska
 2. Ilona Monderek
 3. Agnieszka Lasecka
 
 1. Oskar Mroczek
 2. Tomasz Starzyk
 3. Marcin Józefowicz

rzut woreczkami do kosza
 1. Tomasz Urban
 2. Józef Walczak
 3. Mirosław Karpiński
 
 1. Kinga Zdrojewska
 2. Malwina Staniszewska
 3. Elżbieta Kaczmarek

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji i konkursów otrzymali pamiątkowe medale. Po ich wręczeniu odbyła się loteria fantowa, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy imprezy. Tym bardziej wszystkich cieszył fakt, iż wszystkie losy były pełne, a więc każdy upuścił imprezę z mniejszym lub większym upominkiem.

Uczestnicy spartakiady ponadto otrzymali słodki poczęstunek w postaci czekolad. Wśród organizatorów i zaproszonych gości w imprezie swoją obecnością zaakcentowali: Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Tadeusz Tomaszewski, radni miasta Gniezna Jan Budzyński i Marcin Jagodziński, radna powiatu gnieźnieńskiego - Natasza Szalaty, Dyrektor SOSW nr 2 Magdalena Wrzesińska wraz z zastępcą Renatą Kozłowskją, Prezes WZINR Bolesław Ciesielczyk i Jadwiga Głowacka, PCK Gniezno Krystyna Król i Wanda Słomowicz oraz Stanisław Dolaciński - Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Anna Stanowska - Członek Zarządu SMW. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe dla firm tj. Urbis, GOJA, PEC, Trepko, Majorczyk, PKO, KS Mieszko, Hurtownię Inter Porto, Hurtownię Sportową TROPSPORT oraz upominków ufundowanych na loterię fantową przez: poseł do PE Krystynę Łybacką, radnych Nataszę Szalaty, Telesfora Gościniaka, Bogusławę Młodzikowską, Mirosławę Arndt, Jana Budzyńskiego, Marcina Jagodzińskiego, Ryszarda Karmolińskiego, Janusza Brzuszkiewicza, oraz Zdzisława Kujawę, Annę Wójcik Starczewską, Zofię Komosińską, Paulinę Bochomas, Julitę Pawlak, Krzysztofa Wojciechowskiego, Annę Stanowską, Tadeusza Tomaszewskiego i Stanisława Dolacinskiego.  Biorąc pod uwagę dużą frekwencję, uśmiech i zadowolenie dzieci, spartakiadę można zaliczyć do jak najbardziej udanej.  Kolejne spartakiady z udziałem Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan odbędą się niebawem w Trzemesznie i Witkowie.
tekst: Stanisław Dolaciński

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Koloniści MŚS nad morzem Właśnie zakończyły się kolejne dziesięciodniowe kolonie zorganizowane przez Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne... Sobota, 9 lipca 2016
Edukacyjna wyprawa do stolicy 22 kwietnia czterdziestoosobowa grupa dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych zagościła w Warszawie,... Wtorek, 26 kwietnia 2016
Już po raz XIII sport receptą na nudę Rzut ringo, skakanka, skoki na piłkach, chodzenie na nartach trzyosobowych i tradycyjne przeciąganie... Sobota, 23 stycznia 2016
Wyprawka szkolna 2015 Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan z podmiotami gospodarczymi oraz osobami fizycznymi przygotowało po... Wtorek, 1 września 2015