Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Integracyjna spartakiada pełna sportowych emocji

Wtorek, 12 kwietnia 2016
  • Integracyjna spartakiada pełna sportowych emocji

XXI Integracyjna Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna z okazji Światowego Dnia Inwalidy to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć adresowanych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami głównie z terenu miasta Gniezna.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wspólnie z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Gnieźnie, Wielkopolskim Związkiem Inwalidów Narządu Ruchu i gnieźnieńskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Łącznie w imprezie udział wzięło około 170 uczestników z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie i Kłecku, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, Świetlicy Środowiskowej "Dzieci z Chmur", SOSW Nr 1 i 2 Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.

W ramach spartakiady uczestnicy rywalizowali konkurencjach sportowo-rekreacyjnych walcząc o najwyższe lokaty, medale i miejsce na podium. W poszczególnych konkurencji i konkursach najlepszymi okazali się:
konkurs rysunkowy
1. Kacper Kwiatkowski, 2. Liwia Braciszewska, 3. Roksana Kujawa
konkurs wiedzy o sporcie
1. Maria Domitruk, 2. Malwina Staniszewska, 3. Mateusz Jóźwiak
rzut kośćmi
1. Damian Dziekan, 2. Rafał Purol, 3. Wiktor Przybylak
1. Weronika Adamczewska, 2. Weronika Majda, 3. Monika Kmiecik
rzut ringo
1. Maciej Rajda, 2. Rafał Purol, 3. Leszek Lenarczyk
1. Joanna Piątek, 2. Joanna Sekulska, 3. Katarzyna Purol
rzut piłką do kosza
1. Kinga Zdrojewska, 2. Ilona Monderek, 3. Agnieszka Lasecka
1. Oskar Mroczek, 2. Tomasz Starzyk, 3. Marcin Józefowicz
rzut woreczkami do kosza
1. Tomasz Urban, 2. Józef Walczak, 3. Mirosław Karpiński
1. Kinga Zdrojewska, 2. Malwina Staniszewska, 3. Elżbieta Kaczmarek

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji i konkursów otrzymali pamiątkowe medale. Po ich wręczeniu odbyła się loteria fantowa w której udział wzięli wszyscy uczestnicy imprezy. Tym bardziej wszystkich cieszył fakt, iż wszystkie losy były pełne a więc każdy upuścił imprezę z mniejszym lub większym upominkiem.

Uczestnicy spartakiady ponadto otrzymali słodki poczęstunek w postaci czekolad. Wśród organizatorów i zaproszonych gości w imprezie swoją obecnością zaakcentowali: Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Tadeusz Tomaszewski, radni miasta Gniezna Jan Budzyński i Marcin Jagodziński, radna powiatu gnieźnieńskiego - Natasza Szalaty, Dyrektor SOSW nr 2 Magdalena Wrzesińska wraz z zastępcą Renatą Kozłowskją, Prezes WZINR - Bolesław Ciesielczyk i Jadwiga Głowacka, PCK Gniezno - Krystyna Król i Wanda Słomowicz oraz Stanisław Dolaciński - Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Anna Stanowska - Członek Zarządu SMW.

Biorąc pod uwagę dużą frekwencję, uśmiech i zadowolenie dzieci, spartakiadę można zaliczyć do jak najbardziej udanej. Kolejne spartakiady z udziałem Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan odbędą się niebawem w Trzemesznie i Witkowie.
tekst: SMW
foto: SMW

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego "O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie" W sobotę już po raz siódmy w miłej i przyjemnej atmosferze na Sportowej Strzelnicy Pneumatycznej w Hali... Niedziela, 16 lutego 2020
Świetna zabawa i niespodzianki na dziesięciolecie Stowarzyszenia Lider Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Lider, obchodziło swój jubileusz dziesięciolecia istnienia... Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Jakub Gewert przedłużył kontrakt w lidze niemieckiej! Prezent prosto na nowy rok sprawił sobie i swoim sympatykom gnieźnieński tenisista ziemny Jakub Gewert... Piątek, 10 stycznia 2020
XXV Powiatowa Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży 17 grudnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyła się XXV Powiatowa... Niedziela, 22 grudnia 2019