Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

UKS Tuzinek Gniezno zwycięzcą Ćwierćfinału Mistrzostw Polski!

Niedziela, 10 kwietnia 2016
  • UKS Tuzinek Gniezno zwycięzcą Ćwierćfinału Mistrzostw Polski!

W niedzielę zakończyły się zmagania młodych piłkarek ręcznych w odbywającym się w Gnieźnie Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Dziewcząt. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny: Sparta Gubin, Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, Kusy Szczecin i nasz UKS Tuzinek Gniezno.

W piątek, w pierwszym dniu zawodów, MKS Kusy Szczecin pokonał wysoko GMTS Spartę Gubin 48:7. W drugim pojedynku dnia stanęły naprzeciwko siebie UKS Tuzinek Gniezno i UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. Gnieźnianki dość szybko objęły prowadzenie i dość pewnie pokonały swoje przeciwniczki w stosunku 21:13.

W drugi dzień imprezy rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich Olimpijczyk Kowalewo Pom.. pewnie zwyciężył Spartę Gubin 27:12. W drugim gospodarz UKS Tuzinek Gniezno zmierzył się z bardzo silnym zespołem MKS Kusy Szczecin (mistrz woj. zachodniopomorskiego). Licznie zebrana na trybunach publiczność po raz kolejny mogła zobaczyć bardzo emocjonujące spotkanie w wykonaniu młodych gnieźnianek. Do przerwy gnieźnianki prowadziły dwoma bramkami 11:9. W drugiej połowie przeciwniczki doprowadziły do remisu 15:15. Końcówka jednak zdecydowanie należała do zawodniczek gnieźnieńskich, które ostatecznie wygrywają ten zacięty pojedynek 18:15 gwarantując sobie zwycięstwo w całym turnieju.

W niedzielę w ostatnim dniu zawodów w pierwszym meczu MKS Kusy Szczecin pokonał Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. 20:14. W ostatniej konfrontacji tych zawodów Tuzinek Gniezno zmierzył się ze Spartą Gubin. Na parkiecie karty rozdawały dziewczęta z Grodu Lecha. Nasze dziewczęta wygrywają wysoko 33:8.

Szczypiornistki z Gniezna wygrały wszystkie swoje spotkania. Tym samym zwyciężyły w całych zawodach, uzyskując jednocześnie awans do Półfinału Mistrzostw Polski i gwarantując sobie prawo organizacji tego turnieju! Drugie miejsce przypadło drużynie MKS Kusy Szczecin (również awans do Półfinału), trzecie Olimpijczyk Kowalewo Pom., a czwartą lokatę zajęła Sparta Gubin.

W dniach 22 - 24 kwietnia nasz klub UKS Tuzinek Gniezno będzie organizatorem Półfinału Mistrzostw Polski.

W Gnieźnie rywalizować ze sobą będą: gospodarz UKS Tuzinek Gniezno, KU AZS Politechnika Koszalin, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica i MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice.

UKS Tuzinek Gniezno reprezentowały: Daria Rożek i Zuzanna Kałasz - bramkarki, Natasza Jabłońska, Nadia Hyża, Agata Alwin, Anastazja Liebing, Martyna Kuszak, Julia Warsińska, Maja Brząkała, Nadia Zdunek, Wiktoria Stachowicz, Zuzanna Derwich, Paulina Kabacińska, Aleksandra Sypniewska, Klaudia Glinkowska, Vanessa Rożak - zawodniczki z pola.
Trener: Robert Popek.
tekst: UKS Tuzinek Gniezno
foto: UKS Tuzinek Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
MKS PR URBIS Gniezno już nie wybiegnie na parkiet. Sezon 2019\2020 oficjalnie został zakończony! W związku z aktualną sytuacją związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzeniem... Wtorek, 31 marca 2020
ZPRP zawiesza rozgrywki! Związek Piłki Ręcznej podjął decyzje o zawieszeniu rozgrywek do odwołania. W związku z tym najbliższe... Piątek, 13 marca 2020
Sobotni mecz szczypiornistek bez publiczności Sobotni mecz piłki ręcznej odbędzie się bez udziału publiczności. Powodem jest oczywiście koronawirus. Wtorek, 10 marca 2020
Z Kielcami bez niespodzianki. Osłabiony MKS PR poległ, ale z honorem MKS PR URBIS Gniezno po raz drugi w tym sezonie uległ Korona Handball Kielce - tym razem 31:38. Drużyna... Poniedziałek, 2 marca 2020