Logo

Posłowie Ostrowski i Dolata nie chcą szpitala w Gnieźnie i drogi do Wrześni?

Artykuł dodany: Piątek, 5 lutego 2016
Posłowie Ostrowski i Dolata nie chcą szpitala w Gnieźnie i drogi do Wrześni?

Poseł Paulina Hennig-Kloska z .Nowoczesnej przedstawiła podczas czwartkowej konferencji prasowej jak lokalni parlamentarzyści PiS-u oraz opozycji wspierają swój region. Czy jednak słowo "wspierają" nie jest tutaj na wyrost?

Zgłosiłam dwie propozycje poprawek ważne z mojego punktu widzenia, czyli byłam inicjatorką poprawki, którą wspólnie z posłem Pawłem Arndtem zrobiliśmy na szpital gnieźnieński i dokumentacji na 10 mln zł na drogę do Wrześni - mówi poseł Paulina Hennig-Kloska. Przykładowo: Platforma Obywatelska zgłosiła ok. 300 poprawek regionalnych i około regionalnych do budżetu. My zgłosiliśmy ok. 30 poprawek. Co roku jest tak, że opozycja swoje, a partia rządząca swoje. Opozycja zgłasza poprawki, które partia rządząca odrzuca, bo nikt nie pozwoli sobie w swoim budżecie mieszać. Mam trochę pretensje do posłów z Platformy Obywatelskiej, którzy dzisiaj potrafią wychodzić na mównicę i grzmieć, że jest niezrobiona obwodnica we Wrześni, szpital w Gnieźnie, a 8 lat mieli pieniądze i władzę w swoich rękach, żeby pozałatwiać te kwestie. (...) Poseł Dolata i Ostrowski głosowali przeciw tym poprawkom. Głosowali zgodnie z dyscypliną partyjną. (...) Mam pretensje do posła Ostrowskiego, który najbardziej podkreślał w kampanii, że trzeba zrobić porozumienie, że trzeba zrobić coś dla szpitala, że to jest ważny problem, a dziś kiedy mały poseł z opozycji próbuje coś zrobić, odrzuca się go na bok.

Poseł Paulina Hennig-Kloska spotkała się ze starostą Beatą Tarczyńską i zaproponowała, żeby ponad podziałami zawalczyć o pieniądze dla szpitala. Włodarz powiatu skonsultowała ten pomysł z posłami Krzysztof Ostrowskim i Zbigniewem Dolatą i usłyszała, że zajmą się oni tym problemem w późniejszym terminie. Czy jednak szpital może tyle czekać. Obecnie grozi mu zamknięcie w 2017 roku. Tymczasem zobaczcie, jak głosowali gnieźnieńscy posłowie:

Komisja Finansów Publicznych - zgodnie z art. 43 ust. 3 regulaminu Sejmu - przedstawia na żądanie wnioskodawców, następujące wnioski mniejszości:

52) W części 77 - Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody o kwotę 15.000 tys. zł od osób prawnych, od osób fizycznych i od innych jednostek... (dział 756) z podatku VAT, z przeznaczeniem na utworzenie w części 83 - Rezerwy celowe nowej pozycji pod nazwą: "Modernizacja linii kolejowej nr 281 Gniezno - Września - Jarocin - Krotoszyn - Oleśnica - Łukanów" (wydatki majątkowe).
- poseł Paweł Arndt

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za



57) W części 77 - Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody o kwotę 10.000 tys. zł z podatku VAT (dział 756 - dochody od osób prawnych, od osób fizycznych i od innych jednostek...) z przeznaczeniem na utworzenie w części 83 - Rezerwy celowe nowej rezerwy pod nazwą "Wyposażenie w sprzęt medyczny szpitala w Gnieźnie" (dotacje i subwencje).
- poseł Paweł Arndt
- poseł Paulina Hennig-Kloska

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za



59) W części 77 - Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody o kwotę 10.000 tys. zł z podatku VAT (dział 756 - dochody od osób prawnych, od osób fizycznych i od innych jednostek...) z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków bieżących jednostek budżetowych w części 22 - Gospodarka wodna (rozdz. 71018) na utrzymanie i eksploatację urządzeń melioracji wodnych w woj. wielkopolskim.
- poseł Paweł Arndt
- poseł Bożena Szydłowska
- poseł Jarosław Urbaniak

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za



61) W części 77 - Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody z wpłaty z zysku NBP (dz. 756) o kwotę 10.000 tys. zł, z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków w części 39 - Transport na drogi publiczne krajowe (rozdział 60011, dotacje i subwencje) na przygotowanie dokumentacji i planów przebudowy DK 15 na odcinku Gniezno - Września oraz obwodnicy miasta Wrześni, wykup ziemi.
- poseł Paulina Hennig-Kloska

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za


64) W części 77 - Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody z VAT (dział 756 - Dochody od osób prawnych, od osób fizycznych i od innych jednostek nieposiadających osobowości prawnej oraz wydatki związane z ich poborem) o kwotę 6.000 tys. zł, z przeznaczeniem na utworzenie nowej pozycji w części 83 - Rezerwy celowe pt. "Modernizacja Basenu Kąpielowego w Śremie w woj. wielkopolskim" (wydatki majątkowe).
- poseł Paweł Arndt

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za



178) W części 83 - Rezerwy celowe, poz. 8 - Współfinansowanie projektów realizowanych z udziałem środków europejskich ... zmniejszyć wydatki o kwotę 36.600 tys. zł, z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków majątkowych w części 39 - Transport, drogi publiczne krajowe (rozdz. 60011) na Budowę drogi - łącznik od ul. Przemysłowej do ul. Kleczewskiej w Koninie (nowy przebieg drogi krajowej nr 25).
- poseł Paweł Arndt

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za



192) W części 83 - Rezerwy celowe, poz. 8 - Współfinansowanie projektów realizowanych z udziałem środków europejskich ... zmniejszyć wydatki o kwotę 6.000 tys. zł, z przeznaczeniem na utworzenie w części 83 - Rezerwy celowe nowej pozycji pn. "Budowa obwodnicy Wrześni w ciągu drogi krajowej 15" (wydatki majątkowe).
- poseł Paweł Arndt

Zbigniew Dolata - nie głosował
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za



195) W części 83 - Rezerwy celowe, poz. 8 - Współfinansowanie projektów realizowanych z udziałem środków europejskich ... zmniejszyć wydatki o kwotę 3.600 tys. zł, z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków majątkowych w rezerwie poz. 70 - Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 z przeznaczeniem na przebudowę obiektu mostowego w ciągu ulicy Brenardynka w Koninie.
- poseł Paweł Arndt

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za



209) W części 83 - Rezerwy celowe poz. 17 - Środki na finansowanie przez Krajowe Biuro Wyborcze ustawowo określonych zadań dotyczących wyborów i referendów zmniejszyć wydatki bieżące o kwotę 16.000 tys. zł, z przeznaczeniem na utworzenie nowej pozycji w części 83 - Rezerwy celowe pod nazwą: "1050 Rocznica Chrztu Polski - rewaloryzacja zabytków sakralnych Gniezna" (wydatki majątkowe).
- poseł Paweł Arndt

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - nie głosował
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za



210) W części 83 - Rezerwy celowe, poz. 49 - Utrzymanie rezultatów niektórych projektów zrealizowanych przy udziale środków z UE, w tym systemy informatyczne, zmniejszyć wydatki bieżące o kwotę 6.000 tys. zł, z przeznaczeniem na utworzenie w części 83 - Rezerwy celowe nowej pozycji pn. "Rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie" (wydatki majątkowe).
- poseł Paweł Arndt

Zbigniew Dolata - przeciw
Krzysztof Ostrowski - przeciw
Paweł Arndt - za
Paulina Hennig-Kloska - za
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (34)

R Zydligg GN.
23.02.2016 17:32

A może pani Paulina Kloska,powalczy skutecznie w Urzędzie Marszałkowskim
o możliwości zdawania egzaminów na prawo jazdy w Gnieżnie.Pani starosta ,przyobiecała ale nic po zatem .Nie potrafi walczyć w tej sprawie do upadłego.Zobaczymy co potrafi posłanka energiczna Pani P. Hennig Kloska?
Z Nowoczesnej.

Odpowiedz
B.Byrcyś.
23.02.2016 17:07

Naszym parlamentarzystą ,nie chodzi o dobro i przyszłość rozwoju miasta.
Ale o pełny portfel pieniędzy w swoich kieszeniach .Oto usilnie walczyli przyobiecując w licznych obietnicach.Wyborcy ich teraz poznali do głębi.Tacy ludzie o podwójnym obliczy nie mogą służyć w gnieżnieńskiej społeczności!!!!!!

Odpowiedz
Rtytry5trfgcvbtrf
20.02.2016 08:00

Senat zgłosił w piątek 20 poprawek do budżetu; opowiedział się m.in. za zwiększeniem o 8 mln zł Funduszu Kościelnego.

Odpowiedz
Gnieznianin
08.02.2016 12:40

czyli co? nie bedzie szpitala?? nie chce mi sie wierzyc, ze dolata i ostrowski byli przeciw...

Odpowiedz
Jacek
08.02.2016 12:39

oj nieladnie panowie z PIS...

Odpowiedz
????/?
08.02.2016 12:19

Po co Gniezno wybiera sobie posłów ? po tylu latach doświadczeń jeszcze gnieźnianie się nie nauczyli ?

Odpowiedz
Artur
07.02.2016 17:47

Czy to znaczy że nowego szpitala w Gnieźnie nie bedzie ?

Odpowiedz
Trzeba pamiętac
07.02.2016 14:50

jestem w szoku , naprawdę posłowie z \pis głosowali żeby nie dać pieniędzy dla Gniezna ?

Odpowiedz
Mirek
07.02.2016 14:05

Co pani zrobiła w celu pociągnięcia do odpowiedzialności karnej" budowniczych" szpitala z koalicji SLD i PO ?............ciężko donosić na przyszłych koalicjantów pana Petru ?

Odpowiedz
Riporttes
06.02.2016 23:51

Ciekawe jak ci nasi parlamentarzyści usprawiedliwią się przed mieszkańcami
Gniezna? Chociaż to nie są rodowici gnieżnianie ,to nie mają prawa jemu szkodzić w rozwoju.To będzie ich ostatnia kadencja.Tak myślę.

Odpowiedz
Wyjeżdżam
06.02.2016 18:50

no i dobrze że nic temu Gnieznu i Wrześni nie przegłosowali, ale ta Września to chociaż mądrzejsza i na posłów się nie ogląda i sobie posłów swoich nie wybierają tylko robią swoje i tworzą miejsca pracy a jak powstaną zakłady i miasto na tym zyska to bez łaski sobie zrobią co będą potrzebowali tylko to Gniezno takie naiwne

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Portos - 08.02.2016 23:37

Wyjeżdżaj. A jak już będziesz jechał, to popracuj nad językiem polskim, szczególnie nad interpunkcją. Bo Twoich wypocin zrozumieć nie można.

Templariusz
06.02.2016 16:53

Jakie to dziwne, inwestycja w szpital to inwestycja powiatowa a nie krajowa ale jakoś pani poseł tego nie widzi, droga na wrześnie została niedawno remontowana i wiadomo że co 2 lata nie będzie budowana, remontowana - skreślić co nie odpowiada, pani poseł Paulnia niech wbije sobie do głowy że budowa szpitala została "speirdol...." kiedy PO rzadziła w powiecie , a poseł Arndt był szefem komisji finansów publicznych - może spytamy sie go co zrobił dla miasta , regionu zajmując tak wysokie stanowisko i będąc członkiem partii rządzącej

Odpowiedz
Antek
06.02.2016 16:24

ładne jajca, niech Dolata sobie przypomni jak grzmiał że szpital stoi w miejscu, jak klocki pokazywał , co za wstyd

Odpowiedz
Buntownik z wyboru
06.02.2016 14:31

Jasne wszystkie poprawki mieli zatwietdzic tylko ciekawe skąd kasa na wszystkie zachciewanki pani Poseł. PO-PSL nic nie zrobiło w sprawie szpitala a teraz wszyscy oczekujecie prania brudów poprzedniej złodziejskiej ekipy. Ludzie mózgi wyprane mają osoby, które nie potrafią obiektywnie oceniać sytuacji tylko wolą krzyczeć zamiast cokolwiek zrobić.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Bom_bardier - 07.02.2016 16:52

Tak, właśnie widać obiektywna ocenę sytuacji: 500 złotych już nie na każde dziecko ale od drugiego i jeszcze limity dochodowe, nie od stycznia a nie wiadomo od kiedy, bezpłatne leki dla 75 latków (chyba tylko paracetamol, proszki od bólu głowy i pavulon), podwyżka kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego. To hasła za które PIS sobie kupił władzę a nie ma za co ich zrealizować. Ale jak mówił klasyk - ciemny lud to kupi.

Bom_bardier
06.02.2016 11:26

Nie ma się czego dziwić, PIS skutecznie wyprał mózgi swoim członkom i zwolennikom. Ale jak to mówią mierni, bierni ale wierni, ku chwale prezesa.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Wieczna pamięć! - 08.02.2016 17:14

PO PO PO PO po 70 latach Nasza Ojczyzna POLSKA Zmartwychwstała . Jedyna okazja bolszewię odrzucić , to po PO 70 latach zostają starekorzenie i wystarczy odrąbać. Dosyć zadłużenia Polski i etatowych PO.....SŁÓW. i sprzedawczyków psl.. WRESZCIE MAMY WOLNOŚĆ mediów oraz SŁOWA i poczucia Obywatelstwa i Demokracji .

Jendrek
06.02.2016 00:24

Zobaczymy jak pani i poseł PO zagłosujecie za ustawą "+ 500".Wszechwiedzący Petru twierdzi że to rozdawnictwo pieniędzy a ludzie są mało inteligentni i nie potrzebują dofinansowania.Czy portal moje Gniezno napisze o tym artykuł pokazujący obłudę pani i partii którą reprezentuje?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
NIE dla idiotów - 08.02.2016 21:10

do Gniezno - 08.02.2016 11:51.Jesteś działaczem "Nowoczesnej" czy PO ? ....... taki tępy czy z rodziny posłanki? Praca za minimum ustawowe jest NAPEWNO wystarczająca do utrzymania 4-osobowej rodziny...a....co na to Petru? Zapytaj.....może jeszcze uda się coś mądrego napisać.

Gniezno - 08.02.2016 11:51

A może tak do pracy, aby uczciwie zarabiać, a nie liczyć na darmowe

Niezrzeszony
05.02.2016 22:26

I co wy na to, wierni wyborcy PiS. Dali ciała ci dwaj posłowie, gnieźnianie. Ciekawe co na to pisowski senator Gaweł.

Odpowiedz
MINISTERSTWO KŁAMSTWA
05.02.2016 17:35

OSTROWSKI JAKO LEKARZ I BOB BUDOWNICZY SZPITALA NIE ZGŁOSIŁ POPRAWKI, TO DOPIERO WSTYD. TO ŻE GŁOSOWAŁ PRZECIW TO NIEWYOBRAŻALNE!!!

Odpowiedz
Zły wyborca
05.02.2016 17:32

I co z tego? Wpadka jest i tyle. Natomiast większym wstydem i hańbą jest głosowanie przeciw. Zapamiętamy pseudopatrioci, oj zapamiętamy. To pokuje jakimi pionkami w PiS są te miernoty.

Odpowiedz
To 4
05.02.2016 16:38

Szpital zamkną wczesniej niż myślicie bo nowy dyrektor szpitala ma wszystkie w głębokim powarzaniu, lekarze już się zwalniają a pielęgniarek nowych nikt nie zatrudnia a te co są mają juz dośc tego i kłada zwolnienia lekarskie. Niech ktoś się obudzi wkońcu bo za chwilę szpital będzie ale tylko w Poznaniu lub we Wrzesni a w Gnieżnie pozostana mury z dyrektorem na czele!

Odpowiedz
Wsciekły
05.02.2016 14:17

Nie mam serca dla tych przekrentaczy Są pod presją swojego klubu.Zapamiętamy.
Was panowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz
Rygerl
05.02.2016 13:47

Nigdy bym się nie spodziewał że, posłowie jak pan Ostrowski i pan Dolata ,głosowali przeciw proponowanych inwestycji jak szpital i inne dobra dla Gniezna
Wstyd i hańba.

Odpowiedz
Gnieźnianin
05.02.2016 07:41

Pani Paulina Hennig-Kloska czy wie już pani kto był PIERWSZYM KRÓLEM POLSKI? (podpowiedź-NIE, NIE BYŁ TO MIESZKO I)

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Kabaret - 08.02.2016 23:25

Qmaty. Piętnować to trzeba posłów z Pis, którzy nabrudzili (na...li) we własne gniazdo czyli Gniezno i głosowali przeciwko inwestycjom w Gnieżnie i regionie.

Qmaty - 08.02.2016 07:43

A co ma do faktu nie posiadania podstawowej wiedzy historycznej to jak i co emituje TVP? Jeśli ktoś rodził się w Gnieźnie, a w przypadku tej Pani, kandydował z GNIEZNA i ma swe biuro poselskie w GNIEŹNIE, opowiadanie takich pierdół nie przystoi i jest po prostu mega źle widziane!!! Ćwierćinteligencji STOP!!! Brawo Panie GNIEŹNIANIN. Takie rzeczy trzeba piętnować.

Kato - 05.02.2016 23:00

Wolałbym pomylić księcia z królem niż skreślić swojej rodzinne miasto.

DO GNIEŹNIANINA - 05.02.2016 12:19

:) To sprawdź sobie szanowny Panie jak TVP która to emitowała jaki błąd w nazwisku posła na sejm popełniła. Śmiać z kogoś się potrafią, ale od siebie zacząć to już nie. Miło, że tryskasz taką wiedzą :) Gdyby nie tacy mądrzy ludzie jak Ty to na pewno Polski by już nie było ;)

Swetru
05.02.2016 04:43

Nic nowego. TypoweGniezno

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Obrażony - 05.02.2016 22:57

Dwaj posłowie z PiS to nie całe Gniezno. Nie obrażaj gnieźnian.