Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Komornik ponad prawem?

Czwartek, 28 stycznia 2016
 • Komornik ponad prawem?

Od 2006 roku Andrzej Kramer - komornik przy Sądzie Rejonowym w Gnieźnie pobiera od ubezwłasnowolnionego 51-letniego mieszkańca Gniezna. Powodem jest zadłużenie na mieszkaniu. Co więc w tym dziwnego? Zgodnie z polskim prawem komornik nie może zajmować pieniędzy osoby ubezwłasnowolnionej.

Ponad 20 tys. zł - tyle pobrał Andrzej Kramer - komornik z Gniezna od pana Zbigniewa, 51-letniego mieszkańca ul. Sobieskiego. Pan Zbigniew jest osobą ubezwłasnowolnioną, upośledzoną w stopniu lekkim. Co to oznacza? Nie może kupować nic na raty, nie może zaciągać kredytów. Oznacza to również, że komornik nie może wykonać zajęcia na jego koncie. Jak widać, nie każdy komornik przestrzega tego prawa.

Komornik Andrzej Kramer wykonał zajęcia na kwoty:
16.05.2006 - 2841,81 zł
9.11.2007 - 10 711,33 zł
27.10.2008 - 4587,85 zł
10.10.2011 - 5524,66 zł

Obecnie co miesiąc z renty obierane jest 420 zł. Mieszkanie, w którym mieszka pan Zbigniew jest zadłużone jeszcze na ok. 50 tys. zł. W lokalu mieszka 6 dorosłych osób, jednak większość z nich nie posiada udokumentowanego dochodu. Jednemu z domowników komornik zajął część alimentów.

Przez wiele lat rodzina pana Zbigniewa nie wiedziała, że komornik nie może zajmować jego renty. Teraz sprawa trafiła do Prokuratury. Rodzina będzie chciała odzyskać zainkasowane pieniądze, jednak czy uda się wygrać z komornikiem? Tematem zainteresowało się również Ministerstwo Sprawiedliwości.

Egzekucję można zawiesić na wniosek Sądu lub Spółki URBIS, wobec której jest zadłużenie. Komornik nie chce zrobić tego z własnej inicjatywy.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(41)

 • 18.05.2019 02:39  Odpowiedz na komentarz

  Dosc duże kwoty ten pan mial a,reszta co robila w tym domu?? Dziwny troche dla MNIe ten REPORTAŻ

 • 19.03.2019 13:28  Odpowiedz na komentarz

  Przecież takiego komornika to tylko iść i zabić na miejscu. kilku ukraińców powinno załatwić sprawę

 • 28.06.2018 19:42  Odpowiedz na komentarz

  "Tematem zainteresowało się również Ministerstwo Sprawiedliwości." - Tylko dlatego że zrobiła się afera gdyż sprawa została upubliczniona.Przekrętów egzekucyjnych w całej Polsce jest bez liku i komornikom one uchodzą, bo nie zostały upublicznione. Między innymi zajmują bezprawnie na koncie 500 plus albo zasiłek pielęgnacyjny, udając że nie wiedzieli: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/05/26/komornik-zajal-500-plus-zasilek-pielegnacyjny/ a powinni za każdym razem pouczyć bank o tym, że pieniędzy z tytułów ww. ma nie ściągać z konta. Zresztą banki same z siebie powinny to wiedzieć więc zachodzi podejrzenie że trzymają sztamę z komornikami. Jeżeli chcesz w naszym kraju wygrać z bezprawiem chroniących urzędników i funkcjonariuszy publicznych, to musisz sprawę upublicznić samodzielnie lub najlepiej zainteresować nią media.

 • PROSZĘ DZIENNIKARZA TEGO PORTALU o zainteresowanie się kto przejmie akta spraw Kancelarii Andrzeja Kramera-bardzo ważnego członka przestępczej sitwy gnieźnieńskiej oraz CZY reklamujący się tutaj PRAWNIK zaoferuje się,że weźmie sprawy POKRZYWDZONYCH przez KOMORNIKA KRAMERA w dochodzeniu odszkodowań i zadośćuczynień dokonanych bezprawnie z ręki tego mafiozy ??????? Niestety ale Komornik Kramer był od wielu lat szarą eminencją bezprawia w Gnieźnie więc akta jego Kancelarii powinny zostać zabezpieczone przez CBA czy Prokuraturę Krajową !!!

 • 31.01.2018 14:14  Odpowiedz na komentarz

  Na szczęście juź go nie ma

  31.01.2018 19:30

  W Gnieźnie,Poznaniu,Warszawie = na ziemi czuł się NIETYKALNY więc robił z ludźmi co chciał !!!
  Zapomniał tylko,że z Panem Bogiem nikt nie ma układu więc szubrawców powołuje do siebie w 1-szej kolejności !!!
  Podejrzenia o jego inne przestępstwa niż powyżej opisane są w toku więc zostaną umorzone ale zostanie tylko nadzieja,że MIAŁ DOBRE UBEZPIECZENIE z którego skorzystają ofiary jego bezprawnych krzywd !!!
  Niech go diabeł dobrze wymiesza w smole !!!!!

 • 31.01.2018 14:10  Odpowiedz na komentarz

  Srawiedlwość

 • 29.12.2017 09:33  Odpowiedz na komentarz

  No chwila 6 doroslych osob mieszka i co zyja z renty osoby uposledzonej .To jest znecanie .Wywalic ich z tej chaty i koniec .Jak sie mieszka trzeba placic a nie zyrowac na chorym .Praca jest ogolnodostepna wystarczy ruszyc 4 litery i splaca dlug. a jak nie pod most .

 • 28.12.2017 21:34  Odpowiedz na komentarz

  Czytałem o tym na tej stronie http://komornik-wojnowski.pl/czym-sie-zajmuje-komornik-sadowy/ i wiem czym zajmuje się komornik. Jeżeli ktoś znalazł się w sytaucji, kiedy musi mieć kontakt z komornikiem po prostu trzeba to wiedzieć.

 • 01.02.2016 17:18  Odpowiedz na komentarz

  A co na to Urbis?

 • 01.02.2016 15:10  Odpowiedz na komentarz

  Prezesa komornicy nie interesuja

 • 01.02.2016 13:39  Odpowiedz na komentarz

  Komornicy podlegają pod Prezesa Sądu. Skargi do Prezesa

  02.02.2016 10:56

  To idź ze skargą do Prezesa Sądu. I tak nic nie wskórasz, bo jest jedna wielka "mafia" i "rączka rączkę myje." Tak samo jak sędziowie,prokuratorzy i cały ten chory polski organ prawa. Ja już nawet do jednego z gnieźnieńskich posłów pisałem ze 2 lata temu w mojej sprawie i też nie potrafił mi pomóc. I najlepsze jest to,że to właśnie posłowie-ludzie których wybieramy uchwalają takie chore prawa,ustawy które służą im, a nie zwyczajnemu śmiertelnikowi.Komornicy to jest mafia-ludzie bez skrupułów i wyzuci z wszelakiego sumienia. I potem dziwić się,że ludzie wieszają się bo nie wytrzymują nerwowo tego wszystkiego.

 • POlecamy działania posła Janusza Sanockiego znajdź w Google

 • 31.01.2016 19:11  Odpowiedz na komentarz

  Takim komornikom to trzeba raz,drugi " w czachę przyłożyć" żeby się opamiętali i biedy zaznali-może wtedy zmienią zdanie,swoje postępowanie. ? Chociaż w pusty komorniczy łeb to i Salomon nie naleje...

 • 31.01.2016 14:22  Odpowiedz na komentarz

  Zawiesić egzekucję... 6 dorosłych osób, a płacić ne ma kto. Inni podatnicy zapłacą w strefie parkowania.

 • Co wy chcecie od komornika, 6 osób mieszka w domu i żadna nie ruszy dup... żeby zapracować na czynsz i opłacać,pewnie inni mieszkańcy klatki, bloku, osiedla maja za nich pracować i płacić. Zadłużenie 50.000 to jest kilka lat nie opłacany czynsz, ale oczywiście po co to robić i głowe sobie tym zawracać.

  31.01.2016 20:46

  Dokładnie po co płacić jak inni za nich to zrobią. 6 osób i nikt nawet częściowo nie płacił czynszu? To powinno sie pietnowac a lokatorów wyslac na roboty społeczne aby odrobili chociaż częściowo dług. Ale im sie nie chce wolą siedzieć i ciągnąć zasiłki z państwa na co wskazuje wysokość kwot jaką komornik zajął. D 5 do 10tysiecy? Kogo uczciwie pracującego i płacącego rachunki na to stać

 • Szanowny PANIE ma PAN RACJĘ KOMORNICY TO PRZESTĘPCY Z TYM ,ŻE DZIAŁAJA WESPÓŁ Z OSZUSTAMI SEDZIAMI .ODE MNIE ŚCIAGA WYMYŚLONE PRZEZ SĄD ALIMENTY { NA RZECZ OJCA MOICH DZIECI KTÓREMU CAŁKOWICIE OGRANICZONO PRAWA RODZICIELSKIE}.DO KTÓRYCH NIGDY NIE BYŁAM ZOBOWIAZANA .MNIE PRZYZNANO PRAWA RODZICIELSKIE .OJCIEC DZIECI SZYBKO ZNALAZŁ DRUGA Z TYM ,ŻE TAKA JAK ON I ZMONTOWALI ZBRODNIĘ SĄDOWĄ NA PODSTAWIE KTÓREJ ZAGWARANTOWAŁ SOBIE PŁACENIE ZOBOWIĄZAŃ ALIMENTACYJNYCH NA JEGO DZIECI Z MOICH POBORÓW.PRZEZ 21 LAT OSZUST KOMORNIK ŚCIĄGAŁ Z MOICH POBORÓW KASĘ W PRZESTEPCZYM REPERTORIUM KM {KM 317/91,KM 496 /93 JAK ICH DOPADŁAM TO OSZUSTWO TO ZMIENILI KMP 35/11 } ALE DALEJ KRADNĄ CZYLI JUŻ 25 LAT ,PRZY TYM ZA SWOJE SZWINDLE POMIMO ,ŻE EGZEKUCJA TRWA SYSTEMATYCZNIE CHCE MI UKRAŚĆ PONOWNIE 50 TYŚ.OSZUST OJCIEC DZIECI ZUPEŁNIE ICH NIE ZNA ALE NIE TO JEST NAJGORSZE WYMYŚLILI DODATKOWO PIĘTROWY DOM ,KTÓREGO NIGDY NIE BYŁO A WIDZI TĄ BUDOWLĘ SAD REJONOWY KOŁOBRZEG I WSZYSTCY OSZUSCI W TOGACH ,KTÓRZY WYMIENIAJĄ SIĘ W PROCESACH Z POWÓDZTA POWODA OJCA DZIECI W L.KOMORNIK OSZUST DO EGZEKUCJI WYKORZYSTUJE JAIŚ PAPIER NIE SPEŁNIAJACY DOKUMENTU SADOWEGO WYDANEGO PRZEZ SO KOSZALIN ASTEMPLOWANY PRZEZ SR KOŁOBRZEG ,KTOŚ INNY ZŁOŻYŁ PODPISY ITD ,ITD ,TO ZORGANIZOWANE GRUPY PRZESTEPCZE ALE WIEM TYLKO TYLE NIC NIE MOŻE PRZECIEZ WIECZNIE TRWAĆ .

  30.01.2016 08:07

  Przepraszam bardzo ale to co Pani napisała jest nie logiczne. Nie spotkałam sie z przypadkiem aby matka z dziećmi musiała płacić alimenty ich ojcu. I to do tego gdy nie ma on żadnych praw do nich. Jezeli okazalaby sie to prawda to wystarczy wyslac pismo np do ministra sprawiedliwości on sie tym zajmie. Nie wiem na co Pani czeka tyle lat i płaci cos do czego nie ma zadnej podstawy prawnej aby wydac nakaz zaplaty. Chyba że cos Pani pominela w opisie

 • 29.01.2016 18:20  Odpowiedz na komentarz

  Sądy i prokurature opanowała mafia . "Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości", "Bezmiar bezprawia". "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości".?Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza?
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Zawiadomienie Prokuratora Generalnego o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa przez sędziego Daniela Strzeleckiego na szkodę Bogusława Biedrzyńskiego ? czyn z art. 231 § 1 k.k.
  http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/

 • 29.01.2016 15:42  Odpowiedz na komentarz

  Komornik z Poznania wyrzucony z zawodu

 • 29.01.2016 15:32  Odpowiedz na komentarz

  Coś nie tak jest, ten komornik sądowy jest bez skuteczny, od ponad 10 lat nie może ściągnąć mojej wierzytelności, pobiera opłaty od nas i jest co zabrać dłużnikowi bo sam wskazałem nieruchomość dłuznika. Gczas złożyć skargę na czynności komornicze do prokuratury. Kiedy będzie Jaworowicz? , chętnie przedstawię swoją sprawę.

 • Komornik to bardzo ważna instytucja ludzie nie lubią komorników ponieważ wykonują bardzo nie wdzięczną pracę przypominam przed wojną byli panowie w zielonych mundurkach na widok których wszyscy drżeli i dobrze .Należy się szacunek dla tych osób jednakże komornicy nie mogą stać ponad prawem i działać nie zgodnie z obowiązującymi przepisami za takie działanie komornik powinien być sprawnie i szybko ukarany. Szacunek do prawa i jego nie podważanie jest podstawą funkcjonowania społeczeństwa ale jeśli przykład idzie z góry i nawet prezydent łamie konstytucję to co spodziewać się po prostym komorniku.

 • 29.01.2016 11:46  Odpowiedz na komentarz

  Co do wielkiego pyska i nachodzenia w domu to chyba pomyliliście komornika Kramera z Błaszkowskim. Komornik Kramer bardzo miły i uprzejmy i jeśli może, to zawsze idzie się z nim dogadać! A najgorzej opisują Ci, którzy narobili długów i nie chce spłacać, bo myślą, że im to płazem ujdzie. Komornik wykonuje tylko swoją pracę. Najmilszy komornik w Gnieźnie.

  30.01.2016 08:50

  Mówisz,że Kramer jest taki miły? To chętnie się do niego przejdę z wyrokiem,klauzulą wykonalności i wnioskiem o wszczęcie egzekucji komorniczej. I ciekawe,co mi powie? To samo co Grzelak na ul.Michała? Powie "Panie to nie jest mój rejon,Witkowo podlega pod komorników ze Słupcy.Ja musiałbym się tam przejechać parę razy ,ale musi Pan pokryć koszta "...Też niby "miły" -jak mu zapłacisz. Ale bezskuteczny w kwestii wyegzekwowania zadłużenia od mojego byłego pracodawcy... Ale mnie ściga za raptem 300zł. Do tego doszły koszta,komornicze,wydatki-sratki i zrobiło się z tego prawie 800zl.A mi pracodawca wisi 3000 zł plus odsetki do dnia zapłaty od 5 lat. Masz kasę w tym kraju to załatwisz wszystko. Nie masz kasy to zdychaj i umieraj. I jeszcze po śmierci komornik Ciebie dopadnie,Twoją rodzinę za Twoje długi ,co nie powinno mieć miejsca. Ten kraj i to prawo jest po prostu nienormalne!

  29.01.2016 15:53

  to pisał kramer czy jego rodzina która siedzi w kancelarii???Prawie każdy z nich to przestępca ze względu na metody.PIS już robi z tym porządek będą osły jako urzędnicy na wypłatach i zakończy się sielanka.Proponuje aby ludzie zaczęli tu opisywać swoje kłopoty związku z tymi cwaniakami

 • 29.01.2016 09:20  Odpowiedz na komentarz

  Tajemnicą Poliszynela jest,że każdy komornik w tym chorym kraju jest ponad prawem. Bo nasi mądrzy posłowie i senatorzy stworzyli takie dziadowskie ustawy,prawa,że komornik,sędzia,prokurator jest nietykalny i może wszystko. I nie będzie się pier... Następny taki model ma siedzibę na ul.Michała. Mam zadłużenie na raptem niecałe 800 zł. Nie mam z czego zapłacić,bo straciłem pracę,na dodatek w ubiegłym roku zmarł mi ojciec. Jestem na utrzymaniu mamy która ma już swoje lata ,poodchodzi pod 80-tkę,jest na emeryturze i ma dochód 1300 zł.I my we dwoje z tej kwoty musimy się utrzymać. Oczywiście nie z całości,bo większa część idzie z tego na opłaty (czynsz ,prąd ,gaz,woda itp). Któregoś wieczoru dzwonek do drzwi,otwieram a tutaj niespodzianka; "dzień dobry-asesor komorniczy". Wlazł mi bezczelnie do pokoju,z bezczelnym uśmiechem spisał co posiadam-nawet stare rozwalone meble sprzed prawie 40 lat i zarwany ,wypierdzony tapczan. Ale to,że były pracodawca mi wisi od 2011r. wynagrodzenie za pracę sporą jak na moje możliwości kwotę to nie potrafi wyegzekfować? Mimo,że mam prawomocny wyrok z Sądu Pracy,klauzulę wykonalności... oddawałem do różnych komorników i każdy sprawę umarza i nikt nic nie może zrobić. Mnie ściga za kilkaset złotych długów a od mojego byłego pracodawcy ,który ma długów na miliony,wobec innych pracowników,w skarbówce,w ZUS-ie nie może nic zrobić? To zadaję pytanie- co to jest za komornik,co to jest za prawo w tej Polsce? To się nadaje do Pani Jaworowicz i jej " Sprawy dla Reportera". To jest chory kraj i chore prawo! Może zagląda tutaj jakiś prawnik,poseł ...ktoś kto może mi pomóc? Będę wdzięczny za kontakt. Ponieważ ja już jestem bezsilny...

  30.01.2016 08:21

  To nie jest wina komorników że nie potrafią ściągnąć dlugu tylko prawa. Powinno zostawić sie dłużnikowi 500 zl na miesiąc i nie patrzeć do kogo co należy bo oszuści wiedzą jak to wykorzystać. A pracodawcy który zgadza sie na takie oszustwa z wystawianie zanizonej wypłaty powinno się nakładać kary po kilkadziesiąt tysiecy złotych żeby nie wspierali oszustów bo niektórzy wierzyciele sami staja sie dluznikami jak nie potrafią odzyskać długu

  30.01.2016 08:15

  Bo takie mamy prawo. Wystarczy że dłużnik powie nic nie mam i komornik nic nie zrobi. Gwarantuje Panu, że u Pana pracodawcy też był w domu w pracy ale tacy oszuści robią tak, że wszystko co mają przepisane jest na żonę matkę, dzieci itd. Zatrudni się na najniższą krajowa a reszte kasy dostaje bokiem i komornik nic nie zrobi. Sama walczę o odzyskanie należności. Dłużniczka śmieje mi sie w twarz bo ugadala sie z pracodawcą, że wystawi jej że zarabia najnizsza krajową a drugie tyle dostaje do ręki. I nic nie mogę zrobić bo takie prawo. Sprawy też prowadzone są przez komorników z Gniezna

  29.01.2016 15:55

  drogi przyjacielu,tak się dzieje dlatego że po układzie dostają co miesiąc kasę na odczepne i mogą tak nie ściągać długów latami.Napisz do prokuratury ale wyślij kopie do Ziobry niech załatwi darmozjada

 • 29.01.2016 09:17  Odpowiedz na komentarz

  jeszcze bierze 15 % prowizji ogolnie w gnieznie jest 6 komorników prosze jka miasto dba o ludzi gdzie bieda bezrobocie i niczego wiecej nie ma za to banki i komornicy-tym zyje sie super reszta nie jest lepsza leca przeklenstwa przez telefon nie odbieraja korespondencji nie odpisuje-pani sekeretarka wyrzuca do kosza-a przekrety? własnie z tego zyja wkrótce beda urzednikami sadu i dostana pensje wiec zamiast milionów zarobia setunie a to biedaki

 • 29.01.2016 07:20  Odpowiedz na komentarz

  Skąd niby dłużnik bez pracy ma takie kwoty? Widać jak bezskuteczne jest nasze prawo. Brak słów. Dłużnik jest ważniejszy od wierzyciela....chore chore chore

 • 29.01.2016 06:47  Odpowiedz na komentarz

  Nie mają na spłatę długu a będą chcieli odzyskać pieniądze? Czyli stać ich będzie na adwokata. Takie jest polskie chore prawo. Dłużnik chodzi i się śmieje bo pracodawca zatrudnia go na najniższą krajową a resztę dostaje bokiem, wszystko należy do rodziny więc komornik nie może nic odzyskać. A ty wierzycielu czekaj aż do śmierci bo takie jest prawo. To jest chore! Nie ważne jaki dług powinno zostawić 500 zł dłużnikowi a resztę zabrać dlaczegosma mieć lepiej niż wierzyciel

 • Tak dokładnie "ponad prawem" . Ktoś wreszcie się tym człowiekiem może zajmie. I proszę upublicznić to głośniej bo Pan kramer zabrał mi dom rodzinny wart ok 300tys. za 140tys., więc myśle że wreszcie ktoś wsadzi tego człowieka do więzienia albo odbierze mu skradziony majątek. Bo jak wygram w lotto to piorytetem jest zniszczyć tego Pan za zniszczonie mojego zdrowia i mojej rodziny i poświęce duuuuużo pieniędzy żeby Pan kramer poczuł się jak tysiące ludzi których zniszczył - bedzie wrakiem może !

 • 28.01.2016 20:50  Odpowiedz na komentarz

  No przychodzi do domu i z wielkim pyskiem na człowieka. Jeszcze powinni sprawdzić co kręci ze Spółdzielnią w łabiszynku bo tam też jest nie zaciekawie. No ale komornik jest ponad prawem. komornicy nie powinni istnieć.

 • 28.01.2016 20:34  Odpowiedz na komentarz

  Skoro robił to bezprawnie to pod sąd i zlicytować cwaniaka.

 • 28.01.2016 18:39  Odpowiedz na komentarz

  Komornik przy Sądzie Rejonowym...domyślać się można jaka jest sprawiedliwość wyroków tegoż sądu, gdy komornik jest poza prawem.

 • 28.01.2016 18:16  Odpowiedz na komentarz

  Czas wielki że ktoś się zainteresował tą kancelarią , co ten pan robi to jest nie porozumienie . Nie zostawia środków do życia jeśli ma okazję zabrać np. Wypłatę , oddadzą chęci na pracę przez miesiąc za darmo , rozumiem że dług to dług Ale sam osobiście odczułem jego postępowaniem. Niech ktoś kto ma prawo przeswietli ta kancelarie bo ludzia odechciewa się żyć.

PODOBNE TEMATY
Urząd Miasta Gniezna złożył skargę na komornika sądowego W związku z działaniami na terenie Miasta Gniezna, w tym w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie Komornika Sądowego... Środa, 27 stycznia 2016
Marcin LIBER Piotrowski został potencjalnym dawcą szpiku W niedzielę, 30 września, podczas sportowego weekendu organizowanego przez Auchan-Komorniki LIBER oddał... Poniedziałek, 1 października 2012
Udane dwa dni dla policji Ostatnie dwa dni były dla policji bardzo pracowite. Zatrzymano cztery osoby, które za wszelką cenę unikały... Czwartek, 17 czerwca 2010