X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dlaczego komendant Straży Miejskiej dostał wypowiedzenie?

Środa, 13 stycznia 2016
  • Dlaczego komendant Straży Miejskiej dostał wypowiedzenie?

Prezydent Tomasz Budasz wręczył komendantowi gnieźnieńskiej Straży Miejskiej wypowiedzenie umowy o pracę. Dlaczego?

Włodarz miasta od początku swojej kadencji wziął pod lupę działanie Straży Miejskiej. Na początku zabrał strażnikom fotoradar, czyli maszynkę do nabijania pieniędzy, często niezgodnie z prawem. Przypomnijmy, że funkcjonariusze samowolnie ustawiali znak drogowy informujący o przeprowadzanej kontroli, byle jak ustawiali urządzenie Fotorapid. Oczywiście po ujawnieniu nieprawidłowości komendant nie zabrał głosu w tej sprawie. Nie dołożył również starań, ba - nawet nie spróbował anulować mandatów.

Kiedy na Sesji Rady Miasta Gniezna w październiku 2014 roku nieznany mężczyzna dopuścił się skandalu z udziałem Rafała Spachacza - ówczesnego zastępcy prezydenta, na sali obecny był komendant Straży Miejskiej. Policji do dzisiaj nie udało się ująć sprawcy, a przecież w ogóle nie musiałaby tego robić, gdyby komendant Piotr Wierciński odpowiednio interweniował.

W połowie października 2015 roku informowaliśmy o tym, że radiowóz Straży Miejskiej nie posiadał ważnego przeglądu technicznego. Nie był to jednorazowy incydent. Ponadto pojazd był w tak złym stanie technicznym, że trafił na złom. Co więcej, udało nam się dowiedzieć, że drugi radiowóz, który nadal znajduje się w zasobach komendy, prawdopodobnie również poruszał sie bez ważnych badań technicznych. Niestety dowód rejestracyjny "zupełnie przypadkowo" został zniszczony, a w duplikacie wystawionym w połowie listopada 2015 roku widnieje pieczątka potwierdzająca jedynie ostatnie wykonane badanie.

"Był kuty na 4 łapy, a spadł na łeb" - tak w skrócie można podsumować niektóre osoby, które uważają się za nietykalne, ponieważ pełnią funkcje publiczne. Honor często zostawiają "na wycieraczce". Dobrze, że włodarz Pierwszej Stolicy nie toleruje takiego zachowania. Pierwszym tego typu przykładem była dyrektor Zarządu Gospodarowania Lokalami, Mariola Landowska.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(17)

  • 17.01.2016 21:40  Odpowiedz na komentarz

    brawo najwyższy czas, teraz kolej na innych którzy mają zawód:kierownik,dyrektor czy prezes a tylko wymieniają się stołkami.Ciekawe dlaczego nie zainteresowali się radiowozem który złomowano za 500 zł zapewne koledze bo inaczej w oficjalnym przetargu dostali by ok 7000 zł ale wtedy nikt by nie zarobił na boczku

  • 17.01.2016 21:40  Odpowiedz na komentarz

    brawo najwyższy czas, teraz kolej na innych którzy mają zawód:kierownik,dyrektor czy prezes a tylko wymieniają się stołkami.Ciekawe dlaczego nie zainteresowali się radiowozem który złomowano za 500 zł zapewne koledze bo inaczej w oficjalnym przetargu dostali by ok 7000 zł ale wtedy nikt by nie zarobił na boczku

  • 17.01.2016 15:31  Odpowiedz na komentarz

    A co z radiowozem?

  • 14.01.2016 12:46  Odpowiedz na komentarz

    Odszkodowanie dostała - fakt !? ALE ILU SZKODOM KTÓRE WYRZĄDZALA DLA SPOLECZNOSCI GNIEZNA UDAREMNIONO - TO SUKCES PREZYDENTA

  • 14.01.2016 01:18  Odpowiedz na komentarz

    Budasz już znalazł zastępcę ze ścisłego grona sitwy. Zamiast budzić miasto zrobił z niego cmentarz z iluminacjami przypominającymi 1 listopada. Tylko ludzi i życia brak. Panie Komendancie proszę się odwołać, nie dać się tej genetycznie powiązanej układance. Zaznaczam, nie znajdzie Pan pomocy od Pana Dolaty, ponieważ jest w klubie PIS ale tylko w Warszawie. W Gnieźnie jemu bliżej do wszystkich innych.

  • 13.01.2016 21:06  Odpowiedz na komentarz

    A co mają mówić pracownicy? Jak staną po stronie komendanta to też wylecą. To jest zależność pracownika od pracodawcy. Takich argumentów sąd nie bieże pod uwagę.

  • Z tym tekstem "Na początku zabrał strażnikom fotoradar, czyli maszynkę do nabijania pieniędzy, często niezgodnie z prawem" to aby nie jest pomyłka bo z tego co pamiętam to kiedyś były takie teksty "Tomasz Budasz obiecał w trakcie listopadowej kampanii, że fotoradar zostanie schowany na trzy miesiące"

  • Koniec prywaty jego znajomych?

    13.01.2016 21:07

    Rzecz w tym, że on nie uprawiał prywaty

  • Pewnie stołek potrzebny dla jakiegoś kolesia. Za mądry, za uczciwy, nie wchodził w układy, nie brał łapówek, nie podlizywał się nikomu to go wywalili. Nie pasował do reszty. Życzę Komendantowi powodzenia w sądzie. Już raz Pan wygrał z byłym prezydentem J.D teraz też da Pan rade.Powodzenia Panie Komendancie.

    13.01.2016 14:45

    Pewnie masz rację i niebawem dowiemy się, że ,,najlepszy" z kandydatów wygrał konkurs jak to jest od dawna

  • 13.01.2016 10:18  Odpowiedz na komentarz

    Jak to zabrał im fotoradar? Przecież do końca roku ustawiali się z nim a dopiero zmiana prawa w Polsce spowodowała, że od początku 2016 r żadne straże wiejskie nie mają prawa używać fotoradarów...

  • 13.01.2016 08:13  Odpowiedz na komentarz

    "Pierwszym tego typu przykładem była dyrektor Zarządu Gospodarowania Lokalami, Mariola Landowska" - która to potem na mocy wyroku dostała sowite odszkodowanie :)

    14.01.2016 08:02

    Tak czy inaczej nie zmienia to faktu, że dostała odszkodowanie.

    13.01.2016 15:52

    Ale już nie będzie robiła szkody.

  • 13.01.2016 06:36  Odpowiedz na komentarz

    Oby tak dalej , popieram Pana prezydenta ????

    13.01.2016 11:01

    A ja NIE!XXX

PODOBNE TEMATY
Wjechał na przejazd kolejowy i utknął między rogatkami! Dzisiaj ok. godz. 16.00 na przejeździe kolejowym w Szczytnikach Duchownych nieodpowiedzialny kierowca... Poniedziałek, 9 grudnia 2019
Mężczyzna z dwójką dzieci potrąceni na przejściu dla pieszych W sobotę ok. godz. 16.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny i dwójki dzieci... Poniedziałek, 9 grudnia 2019
Pijana mieszkanka gminy Trzemeszno dachowała w polu W sobotę ok. godz. 16.00 pijana kobieta nie opanowała osobowej Skody i zakończyła jazdę dachując na... Niedziela, 8 grudnia 2019
Kolejny wypadek między Niechanowem a Witkowem! Do szpitala trafiło dziecko Dzisiaj ok. godz. 16.20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Niechanowie. Auto osobowe... Sobota, 7 grudnia 2019