X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XXI Powiatowa Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Środa, 23 grudnia 2015
  • XXI Powiatowa Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

We wtorek w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyła się XXI Powiatowa Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Łącznie paczki świąteczne ze słodyczami otrzymało 250 osób - dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami z terenu wszystkich gmin powiatu gnieźnieńskiego.

To jedyna tego rodzaju impreza, która w jednym dniu na świątecznej imprezie kulturalnej skupiła tak dużą liczbę uczestników niezrzeszonych w jednej organizacji. W ramach programu artystycznego świąteczny nastrój umilał Zespół Espresso Adrianna Działak, Magdalena Pohl i Sebastian Patrzek w przepięknym recitalu kolęd i pastorałek. Podsumowano także konkurs rysunkowy "na sportowo i świątecznie", w którym wyróżniono dzieci pamiątkowymi medalami i drobnymi upominkami.

Wśród zaproszonych gości  dzięki którym min. zorganizowano tę imprezę w spotkaniu udział wzięli: Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Igliński, Wiceprzewodniczący Rady Miasta - Jan Budzyński. Uroczystego powitania uczestników dokonał Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński, który w imieniu prezesa SMW Tadeusza Tomaszewskiego, swoim osobistym i zarządu stowarzyszenia złożył wszystkim najlepsze świąteczne życzenia.

Zaproszeni goście także złożyli wszystkim moc świątecznych życzeń. Największą jednak radość sprawiło dzieciom spotkanie z Gwiazdorem, który w asyście Śnieżynek i zaproszonych gości wręczyli dzieciom paczki świąteczne ze słodyczami.

Współorganizatorami imprezy gwizdkowej było Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  oraz I liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

Była to ostatnia z grudniowych imprez, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan dla obdarowanych 2 500 osób paczkami świątecznymi ze słodyczami a w których łącznie wzięło udział grubo ponad 3 000 uczestników.  Powiatowa gwiazdka na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych miasta Gniezna i powiatu organizowana w okresie przedświątecznym.
tekst: SMW
foto: SMW

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Jubileuszowe grzybobranie w Gołąbkach W sobotę Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XV Jesienne Grzybobranie w Nadleśnictwie Gołąbki.... Wtorek, 15 października 2019
XXIII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Witkowie za nami! W sobotę, w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie odbyła się XXIII Regionalna... Wtorek, 8 października 2019
FUN BAZA zaprasza na laserowy paintball i wiele innych atrakcji! FUN BAZA LASER WARR to idealne miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym lub paczką... Czwartek, 3 października 2019
XV Grzyboranie na Gołąbkach Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zaprasza XV Grzybobranie, które odbędzie się w dniu 12 października... Czwartek, 3 października 2019