PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tenis stołowy promuje Pierwszą Stolicę

Wtorek, 17 listopada 2015
  • Tenis stołowy promuje Pierwszą Stolicę

Stella Gniezno występuje w 1 lidze kobiet centralnej PZTS od kilku lat (jako jedyny klub w Wielkopolsce i połowa drużyny to rodowite gnieźnianki - wychowanki). Zespół męski występuje w 2 lidze centralnej (najmłodsza drużyna - sami uczniowie).

Stella Gniezno jest od wielu lat jest zdecydowanie najsilniejszym klubem w Wielkopolsce (na 70 klubów zarejestrowanych w Wielkopolsce). W ogólnopolskiej punktacji sportu dzieci i młodzieży - jedynej wymiernej punktacji sportu młodzieżowego - sekcja zdobyła w tym roku aż 51 punktów - 10 miejsce w Polsce na 650 klubów, a wszystkie pozostałe kluby Wielkopolski zdobyły łącznie zaledwie 46 pkt. W ostatnich 20 latach zdobyliśmy łącznie 57 medali Mistrzostw Polski, w tym 8 złotych. W tym roku zdobyliśmy 2 medale w Mistrzostwach Polski: Młodzieżowych i Seniorów. Grzegorz Nowak został Wicemistrzem Europy Młodzieżowym Niesłyszących. Stella Gniezno zdobyła 1 miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski LZS.

Tenis stołowy w Gnieźnie to wieloletnia duma i tradycja. Można śmiało powiedzieć, że Gniezno to stolica tenisa stołowego w Wielkopolsce. Szkolimy młodzież w każdym wieku. Stella to jedyny klub w Polsce, gdzie nasi zawodnicy awansowali do finałów Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów-juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Choć w lidze nazwa klubu jest łączona Stella Niechan Gniezno, to w turniejach i Mistrzostwach Polski występujemy jako Stella Gniezno (statutowo).

Tenis stołowy z wielką gorliwością promuje Miasto Gniezno. Wszystkie mecze 1 ligi i 2 ligi rozgrywamy aktualnie w Gnieźnie. Na hali są rozmieszczone płotki-banery z logo miasta i informacją o dofinansowaniu sekcji przez Urząd Miasta Gniezna. Nasi zawodnicy z logo Gniezna i napisami na koszulkach skutecznie i z dumą promują Gniezno na zawodach w całej Polsce!

Tenis stołowy jako dyscyplina olimpijska i masowo uprawiana jest popularna w całym kraju, a klub Stella swoimi wynikami sportowymi pozytywnie wpisuje się w promocję Miasta Gniezna.

tekst: KS Stella Gniezno