Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tragedia w Gnieźnie. Więził, okaleczył i zgwałcił kobietę

Wtorek, 3 listopada 2015
  • Tragedia w Gnieźnie. Więził, okaleczył i zgwałcił kobietę

Pod koniec października w Gnieźnie doszło do tragedii. 23-letnia kobieta została uwięziona w piwnicy, pozbawiona wzroku i zgwałcona. 44-letni oprawca został zatrzymany.

Do tragedii doszło 27 października. Wtedy to 44-letni mężczyzna porwał i uwięził młodą kobietę. Pokrzywdzona była pozbawiona wolności w okresie od 27 do 29 października. Pokrzywdzoną była 23-letnia kobieta, podejrzanym jest 44-letni mężczyzna - mówi prokurator Piotr Gruszka z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. Pozbawił ją wolności w ten sposób, że zakazał jej opuszczania piwnicy, w momencie kiedy próbowała opuścić to pomieszczenie pozbawił ją wzroku wciskając kciukami gałki oczne, tym samym je uszkadzając. W ten sposób pozbawił ją wzroku, a następnie przetrzymywał  do 29 października, najpierw w piwnicy, potem w mieszkaniu. W tym czasie przemocą doprowadził do obcowania płciowego.

Wszystkie zachowania oprawcy zakwalifikowano z artykułów: 189 paragrafy 1 i 3 Kodeksu Karnego to jest pozbawienie wolności ze szczególnym dręczeniem, artykuł 156 paragraf 1 pkt 1 Kodeksu Karnego to jest spowodowanie ciężkich obrażeń ciała,  artykuł 197 paragraf 1 Kodeksu Karnego to jest przestępstwo zgwałcenia. Za czyny te grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. W przypadku kary łącznej jest możliwe wymierzenie kary nawet 20 lat pozbawienia wolności. Poza tym przedstawiono temu mężczyźnie zarzuty trzech przestępstw z artykułu 190 paragraf 1 Kodeksu Karnego to jest przestępstw gróźb na szkodę różnych osób. Wszystkie te groźby miały związek z jego zachowaniem w stosunku do pokrzywdzonej, albowiem ustaliliśmy i przedstawiony został również zarzut tego, że kilka dni wcześniej również pozbawił wolości tą samą pokrzywdzoną, wtedy na kilka godzin - dodaje prokurator Piotr Gruszka.  Podejrzany przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw oprócz zgwałcenia.

Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Poszkodowana przebywa w szpitalu.
 
tekst: Joanna Pomorska

Napisz komentarz

Komentarze(34)

  • 08.11.2016 20:34  Odpowiedz na komentarz

    15 lat ?!! To chyba jakieś żarty . Zwyrodnialec zniszczył kobiecie życie , młodej kobiecie ! Co to ma byc ?! Dożywocie bez możliwości zwolnienia ! I jego rodzina powinna teraz pracować na tą kobietę + odszkodowanie w postaci calego dorobku z 4 pokolenia wstecz . Poprostu w to nie wierze . Za zniszczenie komuś życia 15 lat ?! Co to ma w ogóle znaczyć ?! Jak tak można , w końcu ciężko jej będzie znaleźć jakąkolwiek wysoko opłacalna pracę. O ile uda jej się wrócić choćby do W miarę normalnego stanu. To trauma do konca życia . A dziecko? W końcu też musi je wychować . 23- latka , młoda kobieta nie widzi , ma traume do końca życia , musi wychować dziecko , ono też jest na pewno przerazone tym co się stało ! Nie wierzę w polski wymiar sprawiedliwości. Nie miesci mi się to w głowie . Tak jak mowilam , taka kara , która napisalam wcześniej byłaby idealna , ale nie , że będzie za przeproszeniem siedzial na dupie , niech też pracuje , w kamieniolomach , w najciezszej pracy , od razu odechce mu się gwałtów. Jak będzie robił od rana do wieczora w katorzniczej pracy . I wszystkie pieniadze jakie zarobi , powinny iść na utrzymanie dziewczyny i jej dziecka. Nie mogę uwierzyć w to co się dzieje w tej Polsce. 15 lat ?! Nie nie. Dozywocie w wiezieniu o zaostrzonym rygorze + najciezsza praca . I tyle !

  • 09.11.2015 16:49  Odpowiedz na komentarz

    Ujmę to tak: czy sądy i prokuratorów to już ostatecznie pogięło? Jakim prawem wycenili utratę wzroku i godności, narażenie życia kobiety na 15 lat? TO jakiś denny żart? 35 to mało! Nie życzę sobie takich wyroków, bo czuję się zagrożona wychodząc na ulicę i mając świadomość, jak bezkarni są psychole w naszym absurdalnym kraju!

  • 05.11.2015 08:31  Odpowiedz na komentarz

    Czym sie rozni ten zwyrodnialec od bojownikow Panstwa Islamskiego?Niczym,oni tez bezwzglednie okaleczaja kobiety.Tyle ze tam sie z nimi walczy i mozna ich zabic,a on dostanie za swoj czyn dach nad glowe i dlugoletnie utrzymanie.A kto bedzie go utrzymywal?My podatnicy.To ma byc kara czy nagroda?Bez komentarza!!!

  • 04.11.2015 17:12  Odpowiedz na komentarz

    Tylko kula w łeb temu gnojowi!!!

  • 04.11.2015 15:47  Odpowiedz na komentarz

    Droga Redakcjo, prosiłbym staranniej dobierać słowa. W procedurze karnej nie ma "poszkodowanej" , ale jest "pokrzywdzona".

  • 04.11.2015 14:06  Odpowiedz na komentarz

    W jakim bloku na Budowlanych przetrzymywał 23-letnia kobietę ?

  • 04.11.2015 12:34  Odpowiedz na komentarz

    Co mowi biblia na ten temat?Oko za oko!!!!!15 lat za taki czyn to czarna komedia wymiaru sprawiedliwosci.

  • 04.11.2015 06:26  Odpowiedz na komentarz

    To jest tak jak Patologia zadaje sie z Patologią...tylko chlanie pierdol...e a potem pomocy bo on mnie skrzywdził.

  • Mag
    03.11.2015 22:46  Odpowiedz na komentarz

    Nie ważne kim była to jest człowiek A tak nie powinno się traktować okaleczyl A to przestępstwo kobieta już jest inwalida dlatego kara powinna być też taka oko za oko

  • 03.11.2015 22:39  Odpowiedz na komentarz

    Co za sadysta na Rynek z Nim kroić i solic gnoja

  • 03.11.2015 22:09  Odpowiedz na komentarz

    Co za sadyści. Na rynek z Nim

  • 03.11.2015 22:00  Odpowiedz na komentarz

    Co za oszołom! !! 20 lat? Moim zdaniem powinni pokazać jego ryj i pozwolić innym wymierzyć mu karę. I tak powinno być z każdym zwyrodnialcem. Może wtedy wkoncu byłoby inaczej. Strach wychodzić z domu bo nie wiadomo na jakiego psychopata się trafi. A więzienie czasem mają tam lepiej niż na wolności dlatego się nie boją tak robić.

  • Ass
    03.11.2015 21:56  Odpowiedz na komentarz

    Przez takich ludzi jestem za przywróceniem kary śmierci! Chetnie bym patrzył na jego egzekucje bo tacy ludzie nie powinni chodzić po ziemi. A 20 lat to nie kara za takie cos..

  • 03.11.2015 21:20  Odpowiedz na komentarz

    w najgorszych męczarniach powinien gnój cierpiec!!!

  • 03.11.2015 21:07  Odpowiedz na komentarz

    Dożywocie ze szczególnym udręczeniem takiemu bydlakowi

  • 03.11.2015 20:29  Odpowiedz na komentarz

    Kogoś takiego to śmierć ale nie szybka bolesna i powolna!!!

  • 03.11.2015 20:24  Odpowiedz na komentarz

    Debil recydywista grypser boi sie iść do kicia z gwałtem na plecach dlatego sie nie przyznaje zdychaj szmatoooo

  • 03.11.2015 19:44  Odpowiedz na komentarz

    Zabic gnoja a jak nie to do wiezienia i obciac gnojowi jaja i co dziennie wkladac mu drag w dupe.

  • 03.11.2015 19:36  Odpowiedz na komentarz

    Niech go na ulice dadzą mieszkańcy juz czekają na samo sąd.

  • 03.11.2015 19:20  Odpowiedz na komentarz

    15-20 lat?To jakis niesmaczny zart?Kara moze byc tylko jedna!Kastracja,dozywocie i dozywotnia ciezka praca a kamieniolomach zeby utrzymywac ta mloda kobiete!

  • 03.11.2015 19:16  Odpowiedz na komentarz

    błagam was .. ona była też znana z kur*** ... dziecko własne miała w dupie zostawiała je albo pijana spała a dzieciak w drugim pokoju płakał .. nie ma sie co dziwic ze życie dało jej popalić ... wcale nie żałuje . !!! a znam ją bardzoooo dobrze.

    04.11.2015 22:00

    Wiesz co jesteś strasznie żałosna ............
    pisząc takie rzeczy pokazujesz się z jeszcze gorszej strony niż ten zwyrodnialec .
    Nikt nie nauczył cię okazywać odrobiny współczucia dla osoby która nigdy już nie będzie widziała .

    03.11.2015 23:44

    Czy taki sposób prowadzenia własnego życia usprawiedliwia sprawcę ? Przecież świadczyła usługi "inaczej" na które jest spore zapotrzebowanie ze strony klientów, ale sposób ten sam jak robią to zacni obywatele. Wychowanie i opieka nad dzieckiem to osobny problem, ale od tego są odpowiednie służby. O co więc błagasz ?

    03.11.2015 23:35

    MBMB nie wazne kim ona byla,ale co ten bydlak jej zrobil.Odnosze wrazenie ze popierasz jego dzialanie.Widze ze jesli kogos zycie nie bylo najlepsze to mozna go gwalcic i oslepiac na cale zycie?Zastanow sie nad soba dobrze i nad tym co piszesz.Nie wolno bronic chorych zwyrodnialcow i bandytow!Jesli ich bronisz to stajesz sie jednym z nich.

  • 03.11.2015 19:02  Odpowiedz na komentarz

    Pokazac jego twarz na przestroge wszystkim naszym mieszkancom.Kazdy powinien wiedziec jak wyglada i gdzie mieszka bestia!!!!!

  • 03.11.2015 18:38  Odpowiedz na komentarz

    To moze zapytajcie pokrzywdzona czy uważa ze kara jest ADEKWATNA DO JEJ STANU ZDROWIA W TEJ CHWILI!!!! To chyba jakis żart !!!!!

  • 03.11.2015 18:31  Odpowiedz na komentarz

    Wam gnieźnianie nie potrzeba uchodźców. Wśród swoich macie bestie. Nie ma uchodźców a są morderstwa i gwałty. Głupio wam?

  • 03.11.2015 17:59  Odpowiedz na komentarz

    Wydłubac jemu oczy, wyrwać język, połamać nogi i ręce i porzucić w lesie...... co to za kara do 20 lat?!!!. Ona nie będzie widziała, psychicznie nigdy nie dojdzie do ładu..... bestia, brak określeń....

    04.11.2015 07:42

    Dokładnie! Powinno się w tym kraju kierować Kodeksem Hammurabiego i zrobić takiemu zwyrodnialcowi dokładnie to samo,co on zrobił swojej ofierze. Wyrwać język,wydłubać oczy i na koniec na stos z delikwentem, a nie jeszcze utrzymywać go z naszych podatków w więzieniu przez ileś tam lat.

  • Ags
    03.11.2015 17:06  Odpowiedz na komentarz

    Potwôr.na rynek i szubienica

  • 03.11.2015 17:04  Odpowiedz na komentarz

    Po prostu bestia.urwac jaja i na ksiezyc.aga

  • 03.11.2015 16:10  Odpowiedz na komentarz

    Wie ktos kto to byl? Chodzi mi o ofiare (*)

  • 03.11.2015 15:45  Odpowiedz na komentarz

    Na rynek zwyrodnialca, kroić i solić