X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Co dalej z Piotrem Gruszczyńskim i Tadeuszem Tomaszewskim?

Poniedziałek, 26 października 2015
  • Co dalej z Piotrem Gruszczyńskim i Tadeuszem Tomaszewskim?

Senator Piotr Gruszczyński i poseł Tadeusz Tomaszewski żegnają się z parlamentem. Co będą robić dalej?

Niektórzy obawiają się, że ustępujący parlamentarzyści trafią do spółek miejskich. Obawiają, ponieważ byłyby to kolejne przypadki tzw. "spadochroniarzy", którzy trafiają na "ciepłe stołki". Według nieoficjalnych informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że Tadeusz Tomaszewski miałby trafić do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Piotr Gruszczyński miałby natomiast "spaść" do Spółki URBIS. W obu tych przypadkach nie były do tej pory ogłoszone konkursy na stanowiska prezesów, aczkolwiek w grę wchodzą również inne posady w wyżej wymienionych podmiotach, np. konsultantów. Wiadomo, że można tworzyć stanowiska "pod człowieka". Miejmy nadzieję, że plotki te nie potwierdzą się w praktyce.

Piotr Gruszczyński nie ma jeszcze sprecyzowanych swoich planów - przynajmniej tak twierdzi. Z jednej strony mogę powiedzieć, że dobrze, że ten mandat zostaje w Gnieźnie - mówi Piotr Gruszczyński. Na pewno to, co dla mnie jest minusem to na pewno to, że jest w rękach PiS-u, ponieważ nie jest to partia moich marzeń. Nie ukrywam, że niepokoi mnie to, czym dzisiaj dysponuje PiS. Jeśli chodzi o wyniki w ogóle wyborów ogólnie to jestem pod wrażeniem tego co osiągnął PiS i być może przed PiS-em jest naprawdę potężne wyzwanie, ponieważ oczekiwania, które zostały rozbudzone, teraz ta partia będzie musiała po prostu zrealizować i z dużą uwagą, będąc już jakby poza tą dużą polityką będę to śledził. Jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej będę też te działania oceniał i komentował, tak jak do tej pory robiła to opozycja. Ja natomiast ze swojej strony życzę im, żeby to co obiecali, na co ludzie bardzo mocno liczą, zostało zrealizowane, ponieważ to jest najważniejsze dla Polski. Nie zastanawiałem się na dalszymi planami. Być może wrócę do własnej działalności gospodarczej, którą kiedyś  prowadziłem, natomiast na pewno będę się już za chwilę mocno przygotowywał do następnych wyborów, czyli wyborów samorządowych. Jest to jeden z moich najbliższych celów jeśli chodzi o działalność publiczną.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(41)

  • No to od dwóch tygodni rujnujemy to, co budowaliśmy cale lata. Komuna wrociła. Gratuluję gnieznianom wyboru i życzę, aby 500 zł dawało Wam radość, spokój i ...cudowne wakacje z dziećmi, bądż z wnukami !!! Rodzice, dzieci i dziadkowie. żyjecie w Raju. ! Podziekujcie za takie DARY !

  • 25.11.2015 07:13  Odpowiedz na komentarz

    Kiedy nowe konferencje prasowe?

  • 04.11.2015 13:03  Odpowiedz na komentarz

    Co z tą Landowska? Wraca czy nie???

  • 04.11.2015 08:05  Odpowiedz na komentarz

    Landowska I Gruszczynski razem?!

  • 02.11.2015 14:29  Odpowiedz na komentarz

    Landowska wraca to bedzie sie dziali

  • 02.11.2015 13:37  Odpowiedz na komentarz

    Podobno Gruszczński otwiera firmę. Do Gniezna wraca pani Dyrektor Landowska
    To się Urbis i Budasz zdziwią. Hasta la vista , baby

  • 01.11.2015 04:27  Odpowiedz na komentarz

    Tak Czas zeby Platforma zabrala GSM SLD out

  • Gruszczynski do GSM Koniec SLD

  • 29.10.2015 13:19  Odpowiedz na komentarz

    Zona Prezesa pracuje w magistracie. Każdy etat się przyda

    30.10.2015 08:58

    Nie jakiegoś a tego jedynego. Z jedynie słusznej Partii. SLD na śmietnik. 4 lata bez Tomaszewskiego bezcenne.

    29.10.2015 14:02

    A co ma żona jakiegoś Prezesa do Gruszczyńskiego. Masz jakąś obsesje na ten temat.

  • 29.10.2015 12:08  Odpowiedz na komentarz

    Słyszałem że Tomaszewskigo córa w Urzędzie zatrudni w charakterze..........gońca , co do Gruszczyńskiego to zatrudni go syn , będzie kierowcą jak se młody pochla.

  • 29.10.2015 11:56  Odpowiedz na komentarz

    Tak Obcy a Tomaszewski do TBS na miejsce Kowalskiego. Brawo Ja!

  • 29.10.2015 10:42  Odpowiedz na komentarz

    Za rok Kowalski Prezesem PWiK a Gruszczyński Urbisu. I wszystko zostaje w rodzinie. Jednej.

  • Najgorsze w tym to, że osoby ,,spadające ze świecznika" nie będą pracować za pensję, którą odbiera większość z nas a nawet szukać pracy.
    Jak czytamy to spółki tylko na nich czekają.
    Niestety jakie to polskie...

  • 29.10.2015 07:48  Odpowiedz na komentarz

    Synekura PWIK czy Urbis Skandal

  • 28.10.2015 21:53  Odpowiedz na komentarz

    Sami chrześcijanie wypisują się tutaj. Brawo! A w niedzielę do kościółka.

    29.10.2015 10:37

    prawdę Kaśka piszą to i do kościółka nie muszą się wstydzić w niedzielę chodzić

    29.10.2015 10:36

    To ty Piotrze?

  • 28.10.2015 18:55  Odpowiedz na komentarz

    Tomaszewski -wodociągi. Gruszczyński- Urbis. Tomaszewskiego mi żal za to Gruszczyńskiego w ogóle. Wielki senator z czerwoną kartką.

  • 27.10.2015 21:54  Odpowiedz na komentarz

    PO zadłużyło PO PO POlskę na ponad bilion zł a KOMOR wydał z naszych podatków ponad 200 mln zł na kampanię po czym się zczadził to ważyły te jego wydatki ponad 700 kg banknotów 100 złotowych . a nasz dług Państwa wynosi 35 tys ton takich banknotów , to piszemy dla wyrobienia wyobraźni . na dowód tego , że jak jest ten program w TVP wygraj milion to ten prowadzący kiedyś się wyraził , że ten milion w TV waży 35 kg no to sobie przeliczcie Państwo wg . tego co wyświetlają publicznie non stop w Warszawce , że BIEŻĄCE ZADŁUŻENIA Państwa stale rośnie zadłużenie POLSKI i chyba tego zadłużenia nikt nie opanuje . . bo z czego to wyrównają jak ośmiorniczki sobie przywłaszczyli i teraz opisuje się , że to były lata błędów i wypaczeń ... Z niedalekiej historii Polski za Gierka chwalą teraz , ze wybudował .. ON drogi i bloki no dobrze , ale węgiel za darmochę był wywożony z płytkich pokładów nowych kopalni pociągami, zestawami co 5 minut do portu północnego , a teraz zamykają środki energetyczne to jest prawdziwe zło się mści na dziś i pozostają wielkie PROBLEMY z długami i po tych wyborach KOCHANI musimy wszyscy Polacy pomagać w podobny sposób jak było przed wojną za Piłsudskiego , że Polska powstała z niczego, dzięki PATRIOTOM .

  • 27.10.2015 21:10  Odpowiedz na komentarz

    Były senator szykuje się na zastępcę Kujawy. Obowiązkowa comiesięczna kasa na tym samym poziomie.

  • 27.10.2015 20:34  Odpowiedz na komentarz

    Panie Bukowski, pytanie za 100 pkt. dlaczego nie ogłoszono do tej pory konkursów w Urbisie i PWIK, a ogłoszono w MPK i PEC? Zobaczymy czy metodą dedukcji dojdzie Pan do odpowiedzi ;) Oj taki błąd w takim newsie... hehe

  • 27.10.2015 20:06  Odpowiedz na komentarz

    Przejechali się na tych TBS-ach.

  • 27.10.2015 18:56  Odpowiedz na komentarz

    Zacznijcie się interesować każdy sobą, a nie innymi ludzmi. Oni zapewne sobie poradza.

  • 27.10.2015 17:28  Odpowiedz na komentarz

    Tomaszewski na emeryturę.

  • 27.10.2015 14:29  Odpowiedz na komentarz

    Nie bój ni,panie G. stworzymy jakiś etat,oczywiście fikcyjny i dobrze płatny,tak jak dla byłego prezydenta.

  • a kto się nami przejmuje ja tracimy pracę, czy też nam szykują miejsca w wodociągach lub Urbisie ? Na miejscu Budasza nie byłbym tu samobójcą

  • 27.10.2015 13:16  Odpowiedz na komentarz

    tak od razu ich nie wyganiajcie,trzeba ich postawić przed świętą inkwizycją i rozliczyć. Oni chętnie opuszczą Gniezno i pojadą do towarzysza Putina ,tamta ideologia jest im bliższa

  • 27.10.2015 12:23  Odpowiedz na komentarz

    Gruszczyński ile skasujesz odprawy????????????????????????????

  • 27.10.2015 08:33  Odpowiedz na komentarz

    Piwrot do Niechanowa.Bezcenne

  • 27.10.2015 07:17  Odpowiedz na komentarz

    Tomaszewski juz zle wygladal na plakacie Dzieki Jacek K

  • 27.10.2015 07:13  Odpowiedz na komentarz

    Tomaszewski do TBS a Gruszczynski na miejsce Gedka chwilowo :-))

  • Tomaszewski & Gruszczynski. Sp z oo

    27.10.2015 13:26

    teraz przygarnie ich sponsor i mentor towarzysz Zdzisław i da im ciepłe posadki za pieniądze spółdzielców.Tam w spółdzielni jest zgnilizna ostatnich komunistów w Gnieznie

  • 27.10.2015 00:22  Odpowiedz na komentarz

    Może wezmą się do normalnej pracy, za najniższą krajową?

  • Misio! wracać do gurówka po ojcu masz gospodarstwo rolne i pracować na chleb a nie rozdawać puchary na boiskach sportowych i zjadać ciasteczka z cukierni SOWA ... ryby nieboszczki spływały rzeką , teraz ZMIANA zdrowe ryby będą pływać pod prąd.!!! nie będzie dożywocia w komforcie, z powrotem do DYSZLA.!!

  • 26.10.2015 23:56  Odpowiedz na komentarz

    Czy ten chlop nie rozumie ze nikt go ni chce w dzialalnosci publicznej.

  • 26.10.2015 23:29  Odpowiedz na komentarz

    Prosimy byłych radnych o informację ile odprawy od podatników dostaną ci panowie???

  • 26.10.2015 23:19  Odpowiedz na komentarz

    Grucha kioski ruchu na koniec dnia zamykać! I naucz sie Pan POkory!

  • 26.10.2015 22:50  Odpowiedz na komentarz

    I kogo to obchodzi.

PODOBNE TEMATY
Wiosna Biedronia w Gnieźnie zorganizowała niestandardową akcję na ulicach Pierwszej Stolicy Lokalni działacze Partii na czele z Kacprem Parolem, koordynatorem powiatowym, umiejscowili symboliczne... Wtorek, 30 lipca 2019
Dzisiaj wybory do europarlamentu! Sprawdź gdzie możesz oddać głos Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory europarlamentarne. Przypominamy, gdzie możecie oddawać swoje... Niedziela, 26 maja 2019
Łączmy siły z całym światem w walce z kryzysem klimatycznym! Takim hasłem Gnieźnieńska młodzież zachęca do wzięcia udziału w "Pikniku dla Klimatu" - wydarzeniu w... Środa, 22 maja 2019
Kandydatki do Europarlamentu zabrały głos w sprawie PKS-u! Mają pomysł na rozwiązanie problemu W niedzielę przed dworcem PKS w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa kandydatek Wiosny do Europarlamentu.... Poniedziałek, 20 maja 2019