X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uwaga na oszustów i tzw. naciągaczy

Środa, 21 października 2015
 • Uwaga na oszustów i tzw. naciągaczy

Jeden z czytelników postanowił podzielić się swoim doświadczeniem i opisał próbę oszustwa i tzw. naciągania osób na zmianę operatora dostarczającego prąd. Informację publikujemy ku przestrodze mieszkańców Gniezna, a w szczególności osób starszych. Niestety większość takich przypadków dotyczy seniorów, warto jest więc uczulić ich na nieuczciwych sprzedawców.

Po raz pierwszy zetknąłem się z tym pół roku temu kiedy to do moich teściów, a są to osoby starsze, przyszło dwóch tak zwanych domokrążców, którzy przestawili się jako przedstawiciele znanej firmy energetycznej i zostało podpisane jakieś porozumienie, że teraz wszystkie zobowiązania finansowe przejmują oni, czyli firma "x" - nazwijmy ją ENERGIczny rozMACH. W związku z tym, że zmienia się rachunek do wpłat za energetykę, teściowie muszą podpisać nową umowę. Na drugi dzień będąc u rodziców żony postanowiłem przyjrzeć się tej umowie i to co zobaczyłem zamurowało mnie.Wpisałem w wyszukiwarce internetowej nazwę firmy "x" i okazało się, że firma ta w sposób nieuczciwy przedstawia osobom niekorzystne umowy na dostawę energii elektrycznej. Firma ta, z tego co wyczytałem, ma z tego tytułu mnóstwo spraw w sądach jak i w UOKiK .

Udało mi się tą umowę odkręcić i z tego zrezygnować, ale dopiero po drugiej interwencji, bo okazało się, że dokumenty rezygnacji, które wysłałem niby zginęły, czy nie dotarły. W rozmowie telefonicznej ze znaną firmą energetyczną otrzymałem informację, że firma ta nic takiego nie wprowadziła, natomiast są to osoby, które w sposób nieuczciwy zmuszają ludzi do zmian umowy. Jednocześnie nie informują o tym, że im płaci się za energię natomiast tej znanej firmie energetycznej za przeszył prądu.

Nie dalej jak kilka dni temu teściowa będąc u nas w odwiedzinach otrzymała telefon z informacją, że jest wybraną osoba do zniżki na energię elektryczną, że mają propozycję i jeżeli tylko podpisze umowę przez telefon to nie obowiązują ją przez 3 lata żadne podwyżki. Jeżeli będzie chciała z tego zrezygnować, może to zrobić w każdej chwili.  Na pytania i propozycję, że możemy osobiście podjechać do firmy i podpisać umowę, wówczas osoba dzwoniąca oświadczyła, że ta zniżka obowiązuje tylko i wyłącznie przez telefon. Tym razem była żona przy tej rozmowie, dzięki czemu umowa nie została podpisana.

Chcąc sprawdzić numer, z którego dzwoniono, spróbowałem zadzwonić pod ten numer 61 667 00 00. Po krótkim sygnale usłyszałem informację: "Przepraszamy, nie możemy zrealizować tego połączenia. Numer telefonu, z którego dzwonisz nie widnieje w naszej bazie”.
tekst: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(9)

 • 23.01.2020 19:26  Odpowiedz na komentarz

  Ha! Enea poWINNA się odciąć od oszustow...a ciekawostka jest taka ze po mojej rozmowie z konsultantem eneii po godz xadzwonil do mnie nr podany w artykule.przypadek?!? Enea UDOSTEPNIAja bezprawnie nr klientow lub robią to pracownicy bez wiedzy szefostwa Tak czy tak marka firmy dla mnie postrzegana!

 • 20.09.2017 06:35  Odpowiedz na komentarz

  Enea powinna się od tych oszustów odciąć i ostrzec ludzi. Ostrzeżenie powinno być w mediach !!! No cóż,. Nie dyskutować z domokrazcami i nic z nimi nie podpisywać. Taka zasada. Ostrzec swoich starszych rodziców i kropka. Za nas nikt tego widać nie chce robić.

 • 19.09.2017 17:13  Odpowiedz na komentarz

  ENEA TEŻ NIEBYT UCZCIWA. Dyrekcja nie reaguje, a więc pracownicy mają jej zgodę!

 • 26.10.2015 18:00  Odpowiedz na komentarz

  Do mnie też dzwoniono z tego nr 61 667 00 00 na szczęście umowa energetyki była na męża a były nr męża mam teraz ja i nie udało się im skontaktować z mężem ale jak czytam co oni wyprawiają to włos jeży mi się na głowie, ludzkie pojęcie to przechodzi trzeba bardzo uważać by nie paść ofiara oszustów, a zwłaszcza nabierani są w ten sposób naiwni starsi ludzie którzy nie wiedza co może się za tym kryć bo myślą że przez te 3 lata podwyżka ich ominie i będą płacić stawką jaką dotąd płacili.

  26.10.2015 19:14

  Brawo. I to wszystko w jednym zdaniu. Rekord.

 • 21.10.2015 13:08  Odpowiedz na komentarz

  No no,żeby nie musiala czasami pani po 3 latach zaplacić tej "uczciwej" firmie za nadwyżke zuzycia pradu. Oj nie jest to taka jasna sprawa moim zdaniem.Darmo nie ma nic - takie madre powiedzenie ! Warto o nim pamietać - ZAWSZE.

 • 21.10.2015 06:19  Odpowiedz na komentarz

  Witam. Fakt ludzka perfidia nie zna granic. Mało juz szczerych firm i szczerych ludzi. Teraz wilki mogłyby być dumne bo nawet one nie zabijają czy niszczą słabych. Jednakże 3 lata temu też do mnie zapukał Pan z Centrum Energetycznego z ofertą przejścia na tańsze opłaty za prąd z okazji moich urodzin. Podejrzane ale postanowiłam sprawdzić. W obecności Pana zadzwoniłam do firmy nie z Pana nr a wyszukany w internecie. Podałam Pana dane z Dow oso nr legitymacji. I okazało się to prawda. Pan mówił ze z paru domów uciekał bo ludzie szczuli go psami i od złodzieja wyzywali. I gdzie tu znalesc znalesc loty środek rozsądku. Mi się udało. 3 rok mam tą samą kwotę energii niezależnie od zuzywania a używam dość sporo. Paru sąsiadów również skorzystało. Jednakże martwi mnie ludzka zuchwalosc i bezlitośnie traktowanie osób starszych. W ich czasach młodości wogole to nie miało miejsca dlatego są tak łatwowierni i pełni zaufania. Az strach pomyśleć co bez nich będzie. Anna

  09.09.2016 12:36

  Jak wygląda ten gościu z opla omegi???

  06.09.2016 17:13

  ja chce ostrzec przed gosciem ktury oglasza sie w przemianach,oferuje meble pod zabudowe,przyjezdza oplem omega,wyciaga laptop robi projekt,ubrany w ciuchy robocze ,nawet umowe pisze z dowodem falszywym,bierze zaliczke i tyle go widzisz

PODOBNE TEMATY