Logo

REKLAMA
Plik banneru

Co w Sejmie i w Gnieźnie się dzieje

Artykuł dodany: Niedziela, 13 września 2015
Co w Sejmie i w Gnieźnie się dzieje
REKLAMA

Fundacja Pro-Prawo do Życia zwarła swoje szeregi i w maju zebrała 100 tysięcy podpisów pod projektem do Sejmu o ustawie całkowicie zakazującej aborcji. W konsekwencji powyższego w czwartek odbyła się dyskusja w Sejmie nad tą ustawą. Trzeba oddać członkom Fundacji, że działają szybko i sprawnie. Pytam tylko, po co?

Przeraża mnie, że 178 posłów było przeciw odrzuceniu projektu ustawy. Gdyby było ich na przykład tylu, co wstrzymało się od głosu, czyli 10, łatwiej byłoby się z tym pogodzić, ale 178?! Wśród posłów znalazło się jednak 206, którzy nie potraktowali nas - Kobiet przedmiotowo i głosowali za wnioskiem o odrzuceniu restrykcyjnego projektu.

Nawiązując do tematu, 3 września około godziny 23.00 w Gnieźnie w okolicach "Dziekanki" doszło do popełnienia przestępstwa na tle seksualnym. Określenie to brzmi poniekąd enigmatycznie i może być poddawane dowolnym interpretacjom, tym bardziej, że Policja z uwagi na dobro śledztwa nie mogła powiedzieć nic więcej. Z nieoficjalnych informacji wiadomo jest, że chodzi o gwałt popełniony na 48-letniej kobiecie, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Do momentu kiedy nie jesteśmy postawieni przed faktem dokonanym twierdzimy, że wszystko może przydarzyć się innym, ale na pewno nie nam. Załóżmy, że nie chodziło o tamtą panią, tylko o mnie. Zostałam zgwałcona, a że nieszczęścia lubią chodzić parami, gwałt zaowocuje niechcianą ciążą. Mam poukładane życie rodzinne, 39 lat na karku, zostałam zmuszona do odbycia stosunku seksualnego z odrażającym typem i miałabym urodzić jego dziecko, tak? Otóż nie! Mówię stanowcze NIE wszystkim, którzy domagali się 3 lat więzienia za przerwanie ciąży, która byłaby następstwem gwałtu. Wyrażam również swój sprzeciw dla poczynionych zabiegów(jak się okazało zupełnie niepotrzebnych) w kwestii zakazu przerywania ciąży w przypadku zagrożenia życia i zdrowia kobiety, jak również w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (dlatego, jak sądzę w projekcie wykreślono punkty mówiące o dostępie i informacji do badań prenatalnych).

Widowisko w roli głównej z Kają Godek było przednie, ale czy naprawdę nie szkoda czasu na takie rzeczy w Sejmie?

Absorbuje mnie jeszcze jedna kwestia. Istotna powiedziałabym nawet. Kiedy Policja poinformuje mieszkańców Gniezna o fakcie, że sprawca, który dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym został zatrzymany?
tekst: Małgorzata Rakowska
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Mocs
05.11.2015 17:48

Życie ludzkie jest Święte, niezależnie od tego jakie stanowisko ma w tej sprawie Kościół. Człowieka nie wolno zabijać. Koniec, kropka. Człowiek to nie świnia. Kobieta powinna urodzić dziecko także wtedy gdy pochodzi z gwałtu. To nie jest wina dziecka... Przerażają mnie takie kobiety, jak autorka artykułu.

Odpowiedz
PO PO PO ruchanowicz
16.10.2015 00:04

Obrady SEJMU muszą !!!!! być transmitowane w TVP , po to płacimy na masową wizję , po tym można oceniać aktywność POSŁÓW , jak głosuje itp. owszem jest to w internecie , ale szerszy dostęp w różnych okolicznościach jest wygodniejszy , żeby dworak wybrał KANAŁ na aż 135 stacji TV , czego to jest dowodem MATACTWA i ZAMULANIA - się kryją... na co ich stać !!! . TAKIE oceny by były nam potrzebne teraz do wyborów zachowanie tych naszych etatowych ...tatusiów , już dziadziusiów .. z Wiejskiej .!!! Pewnie muszą być zmiany w takich maratonach w interesach dla całego Narodu Polskiego .

Odpowiedz
Prawyisprawiedliwy
13.10.2015 11:20

Biskupi mówią inaczej i tak będzie. Poprzez gwałt nigdy nie dojdzie do ciąży. Tylu ministrantów zostało zgwałconych i jakoś nikt z nich brzuchaty nie został...

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno