moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Paweł Arndt "jedynką" na liście PO

Czwartek, 10 września 2015
 • Paweł Arndt

Paweł Arndt i Piotr Gruszczyński to kandydaci Platformy Obywatelskiej do Sejmu i Senatu. Na listach znalazły się również dwie kobiety z terenu naszego powiatu. Kontrkandydatem obecnego senatora będzie m.in. Robert Gaweł z PiS-u.

Osobiście spodziewałem się, że moim kontrkandydatem z listy PiS-u będzie Krzysztof Ostrowski lub Zbigniew Dolata - mówi senator Piotr Gruszczyński. Pojawienie się Roberta Gawła jest całkowicie nowym rozdaniem. Biorąc pod uwagę siłę szyldu PiS-u to jest kandydat, z którym należy się liczyć jeżeli chodzi o ostateczny wynik. Jeżeli chodzi o kandydata z Nowoczesnej Polski to nie za bardzo wiem kto to jest, nie potrafię nic na temat tego pana powiedzieć. Podobno pan Piotr Łykowski ma reprezentować PSL - trudno mi też ocenić jakie piętno na wynikach wyborczych może odnieść ta osoba. Robert Gaweł to osoba, która uczyła mnie polityki. Chcę powiedzieć, że to jest były przewodniczący Unii Polityki Realnej, który swego czasu budował Gniezno XXI i był ściśle związany z Platformą Obywatelską. Był osoba, która biorąc pod uwagę jego zapatrywanie liberalne - ja należę też do takich ludzi, szczególnie jeżeli chodzi o sferę gospodarczą - bardzo nas to zbliżało. Było dla mnie sporym zdziwieniem, kiedy któregoś dnia podjął decyzję, że wystartuje na Prezydenta Miasta Gniezna z list PiS-u, bo myślę, że jego poglądy nijak mają się do PiS-u. Nie ukrywam, że żałuję, bo miałem nadzieję, że tą liberalną Polskę będziemy budować razem.

Na listach PO nie brakuje również kobiet. Poseł Paweł Arndt, który będzie startował z pozycji nr 1 podkreśla, że partia zwracała na to szczególną uwagę. W ogóle na naszej liście jest sporo kobiet - mówi poseł Paweł Arndt. Staraliśmy się o to, żeby były kobiety - w tym również kobiety młode. Na naszej liście z powiatu gnieźnieńskiego mamy dwie panie - Krystyna Żok - radna powiatowa, która pełni tą funkcję już 3 kadencję oraz Anna Jung - trochę mniej znana, ale mam nadzieję, że da się poznać jako osoba energiczna, pracująca m.in. w środowisku osób niepełnosprawnych.
Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 18.09.2015 11:16  Odpowiedz na komentarz

  A o sprawie Rafał P cicho jak po śmierci organisty

 • 17.09.2015 00:18  Odpowiedz na komentarz

  @ PO "Pobożny muzułmanin wsiadł do taksówki w Londynie i słysząc muzykę, szorstko rzekł do taksówkarza: - Wyłącz radio, nie mogę słuchać muzyki, bo w czasach proroka jej nie było, a szczególnie zachodniej muzyki, która jest muzyką niewiernych. Taksówkarz grzecznie wyłączył radio, po czym zatrzymał auto i otworzył drzwi. - Co robisz? - zapytał muzułmanin. - W czasach proroka nie było taksówek, więc w.ypierdalaj i poczekaj sobie na wielbłąda!"

 • Mam nadzieję,że społeczeństwo Gniezna już wiele nauczyło się przez 8 lat na platformuchoskiej-perfidnej propagandzie i w wyborach pokaże panu Gruszczyńskiemu środkowy palec a swój wskazujący paluszek ten pan wsadzi sobie w swoją kiszkę stolcową,gdyż z Panem Robertem Gawłem nie ma najmniejszych szans.Szkoda,że nic nie słyszę o Panu Ryszardzie Niemannie, gdyż to także jeden z niewielu dobrych-praworządnych Radnych w naszym skomuszonym miasteczku,który powinien piąć się do góry.

 • 10.09.2015 23:59  Odpowiedz na komentarz

  Jesyneczki są w kropeczki
  Wszyscy to już wiedzą
  Lecz dlaczego tak się dzieje
  Bajki wam powiedząByła sobie raz jedynka
  Co miała kubraczek
  Był on taki tak czerwony
  Że zazdrościł go jej raczekJedynrczka wkoło i wokoło
  Nim się przechwalała
  Raczkom nieboraczkom
  Smutek tym sprawiałaAż tu raczki nieboraczki
  Razem się zebrały
  I jedynce ten kubraczek
  Błotkiem wymazałyJedyneczka widząc kubrak
  Błotkiem wymazany
  Rozpłakała się tak nad nim
  Że powstały plamyOd tej pory Jedyneczka
  Inaczej niż raczki
  Mają teraz poplamione
  Na czarno kubraczkiMorał tej bajeczki
  Jedynki już znają
  Kiedy mają nowe stołki
  Już się nie przechwalają

 • 10.09.2015 23:51  Odpowiedz na komentarz

  Dzisiaj głosów potrzebuję
  więc moim paluszkiem tak do Ciebie wystukuje.
  Ten jeden paluszek a tyle radości
  Pomyśl ile całe ciało może dać Ci mej radości.

 • 10.09.2015 16:44  Odpowiedz na komentarz

  panie senatorze panu już podziękujemy,z resztą nie wiadomo do końca z kim aresztowany pedofil pracujący w biurze miał wspólne zainteresowania. Nie wiadomo kogo trzymał na kolanach więc obywatele nie powinni ryzykować głosów na członków tego biura.Na temat waszych wzajemnych miłości z komunistami nie chce mi się pisać a ludzie sami widzą że prócz pilnowania własnego koryta Pełowcy nic nie wnoszą.Jeszcze jedno,być może nie ma na listach dwóch sławnych PISowców może świadczyć o tym że prezes zauważył ich nieporadność równej pańskiej i nie zamierza ich dalej wspierać.

PODOBNE TEMATY
PKW nie widzi podstaw do ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr 92 Jak informuje Wasze Radio FM, nie będzie ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr... Poniedziałek, 28 października 2019
Należy działać Rozmowa z Ireneuszem Niewiarowskim, kandydatem do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Piątek, 11 października 2019
Nieczyste zagranie podczas telewizyjnej debaty! Kandydat na senatora miał przejechać 50 kilometrów w 10 minut W poniedziałek, w TVP 3 miała odbyć się debata kandydatów na senatorów z okręgu nr 92. Mieli w niej... Poniedziałek, 30 września 2019
Paulina Hennig-Kloska liderką gnieźnieńskiej KO w wyborach parlamentarnych Paulina Hennig-Kloska, Danuta Winiarska, Dariusz Pilak i Paweł Arndt to reprezentacja Koalicji Obywatelskiej... Czwartek, 22 sierpnia 2019