Logo

Dekoracja okien i parapetów. Jak zrobić to stylowo?

Artykuł dodany: Poniedziałek, 31 sierpnia 2015
Dekoracja okien i parapetów. Jak zrobić to stylowo?
REKLAMA

Gustowne przystrojenie okien może upiększyć wygląd niejednego pokoju. Znudziły Ci się tradycyjne firanki i monotonne kolory? Poszukujesz inspiracji, aby zaaranżować przestrzenie przy oknach i parapetach? Oto najnowsze trendy i kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci modnie zaaranżować wnętrza.

Rolety, firany czy zasłony?
Białe, koronkowe firanki raczej wychodzą dziś z mody. Coraz częściej stawia się na zwiewne, delikatne tkaniny najczęściej w pastelowych kolorach. Łatwo je upiąć, udrapować i zawiesić wedle swoich upodobań. W firanki można wpiąć motyle na specjalnych żyłkach, a zasłony upiąć ozdobnymi klamrami. W zależności od pory roku na szybach możesz również przymocować drewniane dekoracje.
Ciekawe kształty i wzornictwo posiadają też karnisze. Mogą one być zakończone fikuśnym ornamentem lub zaokrąglone. Łatwo je odpiąć, aby przewlec zasłony, które mają wszyte plastikowe koła - wówczas możesz obejść się bez metalowych żabek. Karnisze drażkowe najczęściej oferowane są w wersji mosiężnej, drewnianej, stalowej lub kutej (źródło: www.ardeko.pl/dekoracja-okien).

Rolety potrafią nadać wnętrzu nowoczesnego stylu. W zależności od koloru, w jakim są wykonane mogą ocieplić bądź nieco ochłodzić pokój. Czasem dobrze jest skonktrastować barwę rolety z kolorem ścian. Możesz też zdecydować się na wzorzysty materiał. Przed montażem rolet koniecznie pozbądź się karniszy, bo takie połączenie niezbyt dobrze wygląda. Pamiętaj, że rezygnując z firan czy zasłon na rzecz rolet - odsłaniasz parapety i ściany. Warto więc zadbać o ich schludny wygląd. Rolety nie pochłaniają zapachów i łatwo je utrzymać w czystości przecierając wilgotną szmatką. Nie musimy, tak jak w przypadku firanek, ich zdejmować, prać i tracić czasu na ponowne zawieszanie nad oknem.
Jak zagospodarować parapety?

Odsłonięty i szeroki parapet możesz przystroić i wypełnić na rozmaite sposoby. Pięknie wyglądają storczyki lub inne kwiaty w ozdobnych, dopasowanych kolorystycznie do wnętrza donicach. Na parapecie możesz także poustawiać książki, ramki na zdjęcia, wazony, świeczki i inne bibeloty. Taka aranżacja wymaga jednak większej częstotliwości ścierania kurzy. Jeśli Twój parapet jest dość niski i szeroki, poukładaj na nim poduszki. Zyskasz tym samym dodatkowe miejsce do siedzenia. Na parapecie kuchennym możesz poukładać owoce i warzywa, aby dojrzały na wpadającym przez okno słońcu. Zioła w donicach lub przyprawy w kolorowych pojemnikach również wyglądają bardzo ładnie.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno