moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Marian Pokładecki "niespodzianką"! Co knuje Platforma Obywatelska?

Wtorek, 18 sierpnia 2015
  • Marian Pokładecki

Informacja o tym, że Marian Pokładecki został Dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gniezna nikogo nie zaskoczyła. Informowaliśmy o tym tuż po rozpoczęciu procedury konkursowej. Przyjrzyjmy się bliżej działaniom władz miasta.

Po zwycięstwie w wyborach prezydent Tomasz Budasz wprowadza swoich ludzi na stanowiska w Urzędzie Miasta. "Ciepłe posady" z wysokimi wynagrodzeniami otrzymują m.in. Łukasz Scheffs, Damazy Gandurski i Mateusz Fąfara. Informowaliśmy o tym w artykule pt. " 750 tys. zł dla doradcy i asystentów prezydenta". Wyżej wymienione osoby wcześniej stanowiły główną część sztabu wyborczego Tomasza Budasza. Włodarz sam podkreślił podczas jednego ze spotkań z dziennikarzami, że dzięki nim wygrał wybory. Dał tym samym do zrozumienia, że powierzone im stanowiska są "nagrodą" za pracę włożoną w kampanię wyborczą.

Mateusz Fąfara w końcu musiał rozstać się z pracą w urzędzie. Zadbano jednak o jego dalsze losy. Od 1 lipca rozpoczął pracę w  Dziale Administracyjnym Spółki URBIS na stanowisku referenta. W ten sposób włodarz miasta zyskał "swojego człowieka" w spółce, przez którą przechodzą olbrzymie pieniądze. Umowa Łukasza Scheffsa została zmodyfikowana, a Damazy Gandurski awansował na inne sytanowisko i jego zarobki zostały owiane tajemnicą. Pisaliśmy o tym w artykule pt. ""Kolesiostwa" ciąg dalszy?".

Wiele emocji przyniósł także konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Tutaj przewijały się nazwiska dwóch osób: Czesława Kruczka - byłego zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna oraz Dariusza Pilaka - byłego starosty gnieźnieńskiego. Obaj panowie są oczywiście działaczami Platformy Obywatelskiej. Ostatecznie wybór padł na Dariusza Pilaka. O Czesławie Kruczku mówi się teraz w kuluarach jako o kandydacie na dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

O tym, że Marian Pokładecki - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego ma zostać Dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gniezna informowaliśmy już w lipcu. To kolejna osoba z ramienia PO, której zwycięstwo w ogłoszonym konkursie było z góry wiadome.

Według informacji, którą udało nam się uzyskać od osób ściśle związanych z Platformą Obywatelską, działania polegające na wprowadzaniu osób z ramienia partii na stanowiska w spółkach i instytucjach podległych Miastu Gniezno mają na celu przygotowanie zaplecza na wypadek przegranej w wyborach parlamentarnych. Obok prezydenta Tomasza Budasza, wbrew powszechnej opinii, nie pojawia się senator Piotr Gruszczyński, tylko częściej poseł Paweł Arndt. W cieniu pozostają natomiast zastępcy prezydenta - Michał Powałowski i Jarosław Grobelny.

Jakie będą dalsze kroki Prezydenta Miasta Gniezna i Platformy Obywatelskiej? Zapewne dowiemy się jeszcze przed nadchodzącymi wyborami. Na pewno jednymi z najbardziej "opłacalnych" stanowisk są posady prezesów Spółki URBIS oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Tam jeszcze nie doszło do żadnych zmian w trakcie tej kadencji samorządowej.
Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(35)

  • 27.08.2015 22:56  Odpowiedz na komentarz

    Dyrektorem sp 12 po panu Pokładeckim będzie pan wiceprezydent Andrzejewski - podaję do wiadomości, zanim jeszcze ktoś zacznie procedury konkursowe. Z pozdrowieniami

    28.08.2015 07:52

    Ja o tej zmianie wiedziałem juz w ub. roku. O Andrzejewskim ciut póżniej .

  • 23.08.2015 10:06  Odpowiedz na komentarz

    Kiedy będą konkursy na dyrektorów szkół i przeszkoli ???

  • Jak wybraliście, tak macie....

  • Co dalej ???????

    27.08.2015 22:58

    dalej bedzie jeszcze gorzej.... gdzie sie nie obejrzysz ci sami ludzie na stołkach tylko w innym urzedzie! jak wrony na drzewie. klaśniesz, odlecą ale zaraz wrócą tylko siedzą na innej gałęzi!

  • 22.08.2015 09:57  Odpowiedz na komentarz

    Ja jako gnieźniani chciałbym w koncu przeczytac wywiad z nowym dyrektorem niech sie pochwali jakie szkoły konczył, jakie ma doswiadczenie, kompetencje, sukcesy zawodowe, itp. skoro pokonał wszystkich w konkursie i był najleszy to CZEKAM jak reszta gnieźnian. A pan prezydent znów wczasuje i ma wszystkich gdzieS!!!

  • 21.08.2015 04:40  Odpowiedz na komentarz

    Szok? Tak wybrali Gniezno. Macie to co chcieliscie.Za wybory sie placi.Ale Budasz zrobil plaze. Miales chamie zloty rog...

  • 20.08.2015 22:08  Odpowiedz na komentarz

    Ręce opadają a prezydent na wakacjach!!!! znów!!! chciałem się zapisac na wizytę, ale pan prezydent dopiero ma czas pod koniec października bo jest na wczasach!!!!

    22.08.2015 21:04

    A ja też chcialem iść . Myslalem,ze tak z marszu mnie przyjmie. To chyba nawet Duda ma bliższe terminy. Widać ile spraw do zalatwienia mają GNIEZNIANIE. !!! Prezydenta widać malo to interesuje ? Zapisze sie do PiS

    22.08.2015 10:11

    ja mam na listopada termin!! cha cha

  • 20.08.2015 19:15  Odpowiedz na komentarz

    Szkoda słów, jak widać układ PZPR działa jak trzeba. Śmiech na sali a Pokładecki gdyby miał reszte honoru to by się nie wciskał na stanowisko.Po nim kolejny będzie wozny ze szkoły podstawowej bo już niżej się nie da.WSTYD

  • Wygrał NAJLEPSZY i niech pani więcej już nie pisze. Prezydent Budasz wie co robi.

    22.08.2015 10:03

    Budasz to mył ręcę od konkursu, posłała do komisji wice, jakby co to oni wybrali, i siedzi na wakacjach! nie przyjmuje w UM bo go nie ma, mój termin do niego to koniec października!!! skandal

    20.08.2015 22:12

    a skąd wiesz, że był najlepszy? znasz pozostałych kandydatów? ich kompetencje? to prosimy podaj... może my porównamy i orzekniemy? jeśli masz rację, ze był najlepszy to ja osobiście czekam na dane o tych kandydatach - jeśli był najlepszy - wszystko odszczekam. jakos nikt się nie kwapi z urzędu, żeby przedstawić kompetencje nowego dyrektora wuefisty!

    20.08.2015 22:10

    Wie co robi???? ciekawe... czyli wsadza ludzi niekompetentnych ale zgodnych partyjnie tak? to jest właściwe?? wie co robi?? no tak w ionteresie partii i jego to najlepsze ale czy w interesie społecznym też? w to wątpię!

  • Co na to Radni ?????

    19.08.2015 23:18

    Jacy radni??????? ci z PO ?????????

  • 19.08.2015 21:54  Odpowiedz na komentarz

    A pan Lubbe jakie będzie zajmował stanowisko?

    22.08.2015 10:01

    pan Lubbe siedzi i nic nie wie, nic nie robi, najpierw myslal o konkursie, który przegrał notabene, teraz o niebieskch migdałach, zapytac sie go cos to NIC nie wie, po choinke on tam siedzi??? nie chce byc dyrektorem wydziału to wylot.

    20.08.2015 12:28

    Podobno Pan Lubbe szykuje się na stanowisko dyrektora jednej zsz w gnieźnie.

  • 19.08.2015 12:57  Odpowiedz na komentarz

    No i Gniezno budzi sie...z reka w nocniku, bo taka byla wola wyborcow!

  • 19.08.2015 09:54  Odpowiedz na komentarz

    Jakie ma kwalifikacje wygrany kandydat?

    19.08.2015 16:10

    Nauczyciel wychowania fizycznego został dyrektorem wydziału edukacji miasta Gniezna. Czy posiada jakies jeszcze inne kierunki ukończone? może by tak wywiadu udzielił nowy dyrektor i pochwalił się swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem.

  • 19.08.2015 09:52  Odpowiedz na komentarz

    Dziwię się, że z jednej strony prezydent pozbywa się emeryta Gościniaka (tego akurat nie żałuję, bo czas najwyższy żeby sobie odpoczął), a z drugiej strony zatrudnia prawie emeryta Pokładeckiego. Czyli zastępuje jednego dinozaura drugim dinozaurem, a dla młodych zdolnych i ambitnych pracy nie ma. Wstyd panie prezydencie!!!

    19.08.2015 16:12

    a miało być tak pięknie... tyle obietnic wyborczych pana Budasza! i takie hocki klocki nam funduje... wstyd! Proszę nich nam przedstawi dorobek swojego kandydata któremu powierzył ten stołek. Niech nam udowodni, ze był najlepszy.

  • 19.08.2015 09:26  Odpowiedz na komentarz

    Ja rozumiem , ze mozna kogos posadzić, ale żeby tak perfidnie na taką skalę w taki sposób?! to karygodne!

  • 19.08.2015 09:19  Odpowiedz na komentarz

    Co się dzieje??? kto na to pozwala?? jakim cudem wygrał pokładecki?? SKANDAL!!

    20.08.2015 22:21

    na pewno ta wredna skarbnik miasta ona jest zawsze!

    19.08.2015 16:15

    komisja pożal się boże - pewnie pan Grobelny co nie ma zielonego pojęcia o oświacie, prezydent Budasz i Powałowski co potrafi tylko być wice dyrektorem w szkole, bo jego obecny stołek go przerasta.

    19.08.2015 09:52

    Komisja wybrala ze był najlepszy . Kto był w tej komisji ????

  • JESTEM W SZOKU !!!!

  • 19.08.2015 07:37  Odpowiedz na komentarz

    Jakie są następne plany ???

  • 19.08.2015 00:10  Odpowiedz na komentarz

    To co się dzieje w mieście i spółkach nadaje się do prokuratury.

    19.08.2015 09:20

    i do TV!!!!! zawołac tu TVN albo POLSAT to zrobią porządek!! może ktoś w końcu przyjrzy się wyborowi pana Pokładeckiego na stanowisko Dyrektora Wydziału Edukacji i porówna wszystkich kandydatów ze sobą! sama jestem ciekawa kto startował.

PODOBNE TEMATY
Bieg Królika już 1 czerwca! Klubowy tor zaprasza na OCeeRowy challenge Królika. Dostosowaliśmy go dla każdej grupy wiekowej odwiedzającej... Poniedziałek, 1 czerwca 2020
Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka w Gębarzewie i Gębarzewku! Miłośnicy koni zaskoczyli mieszkańców! W Gębarzewku i Gębarzewie k. Gniezna miłośnicy koni rozwieźli słodkie paczki z okazji Dnia Dziecka.... Niedziela, 31 maja 2020
Kolejne osiedle z podświetloną nazwą! Osiedle Jagiellońskie dołączyło do Tysiąclecia, Orła Białego i Piastowskiego. Tym samym już cztery osiedla... Sobota, 30 maja 2020
Apel Rady Miasta Gniezna w sprawie bezpieczeństwa na drogach My, Radni Rady Miasta Gniezna, zwracamy się z apelem do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o podjęcie... Piątek, 29 maja 2020