moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policjanci zaprezentowali się na gnieźnieńskim Rynku

Środa, 12 sierpnia 2015
  • Policjanci zaprezentowali się na gnieźnieńskim Rynku

Na gnieźnieńskim Rynku w ramach akcji "W służbie społeczeństwu" funkcjonariusze prezentowali radiowozy oraz służbowe motory. Z bliska można było zobaczyć sprzęt służący w ich codziennej pracy, na przykład Morpho RapID i środki przymusu bezpośredniego. Jednak największe zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psa policyjnego i pokaz przygotowany przez gnieźnieńską grupę realizacyjną.

We wtorek na przygotowanych stanowiskach policjanci prezentowali materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa, środki przymusu bezpośredniego, umundurowanie, dzieci sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w miasteczku ruchu drogowego, można było zobaczyć radiowozy, motocykle i wyposażenie techników kryminalistyki.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psa Gabalota, który zaprezentował Dariusz Ryźlak z zaprzyjaźnionej Komendy Policji w Słupcy. Przewodnik opowiadał o szkoleniu psa do określonych zadań, podawał przykłady w których czworonóg pomógł doprowadzić do sprawców przestępstw.

Sporo mieszkańców przyszło zobaczyć pokaz gnieźnieńskiej grupy realizacyjnej. Na początek przygotowali neutralizację ładunku wybuchowego, następnie jak prawidłowo w sytuacjach kryzysowych wybić szybę w samochodzie, a na koniec dzięki pomocy strażaków jak szybko przemieścić się na linach.

Był konkurs na utwór wierszowany o policji, na przykład Hubert z Tobiasem napisali tak: "Policjantki są morowe, mają mundury granatowe, każda jest zapracowana, pracuje od zmierzchu nawet do rana".

Na zakończenie chętni mogli zobaczyć świat za pomocą alko gogli, czyli demonstrację upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020
Policjanci przechwycili 85 gramów amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzuty Policjanci z Kłecka i z Gniezna zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, podejrzewanego... Wtorek, 5 maja 2020