moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy Gminy Witkowo z wizytą w Warszawie

Poniedziałek, 10 sierpnia 2015
  • Mieszkańcy Gminy Witkowo z wizytą w Warszawie

4 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie zorganizowała wycieczkę do Warszawy grupy dla 50 mieszkańców gminy Witkowo i Niechanowo.

Opiekunami grupy byli: Magdalena Szuba - dyrektor biura posła Tadeusza Tomaszewskiego oraz Tomasz Kuliński - Komendant Gminny Związku OSP RP w Witkowie.

Turyści swoje pierwsze kroki w Warszawie pokierowali w stronę budynków sejmowych. W gmachu Sejmu spotkali się z posłem Tadeuszem Tomaszewskim, który przygotował pogadankę we Wszechnicy Sejmowej, opowiadając o działalności posłów i senatorów, procesie stanowienia prawa oraz aktualnie toczących się debat sejmowych.

Po rozmowie poseł Tomaszewski oprowadził grupę po korytarzach sejmowych, pokazując i omawiając funkcjonowanie klubów poselskich. Udało się również zwiedzić budynek Senatu oraz gabinet Wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha. Następnie po ponad godzinnym przysłuchiwaniu się obradom posłów zwiedzający udali się do Łazienek Królewskich, gdzie w cieniu zabytków można było się schować przed piekącym słońcem.
 
Kolejne kroki powiodły na Stadion Narodowy. Tam wróciły siły, zwłaszcza najmłodszej grupie, która biegała po tarasie widokowym i podziwiała wielkość kompleksu.

Po obejrzeniu Stadionu zwiedzający udali się na Krakowskie Przedmieście. Tam mieli okazję obejrzeć z bliska budynek Pałacu Prezydenckiego ze zmianą warty przy Pałacu oraz pozostałe zabytki znajdujące się na Rynku oraz w pobliżu Zamku Królewskiego.

Po obiedzie i lodach grupa udała się pod Grób Nieznanego Żołnierza oraz do Ogrodu Saskiego, gdzie zakończyło się zwiedzanie stolicy.

Pomimo afrykańskich upałów i wycieńczenia zwiedzający powrócili do domów zadowoleni.
SLD

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Młodzież zabrała głos w sprawie faszystowskich symboli Młodzież z Gniezna zabrała głos w sprawie zniszczenia m.in. Latarni na Wenei. Przypomnijmy, że w tym... Poniedziałek, 18 maja 2020
Wybory 10 maja, ale bez głosowania? W okręgu powołano 127 z 260 obwodowych komisji wyborczych Na terenie podległym Komisarzowi Wyborczemu w Koninie powołano raptem 127 z 260 obwodowych komisji wyborczych.... Piątek, 8 maja 2020
Robert Biedroń odwiedził Gniezno! Spotkał się z mieszkańcami Kandydat na Prezydenta RP, Robert Biedroń, spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Gniezna. Wcześniej, podczas... Sobota, 22 lutego 2020
Robert Biedroń już w sobotę odwiedzi Gniezno Jak informuje Wasze Radiom FM, Robert Biedroń podczas objazdu Wielkopolski zagości również w Gnieźnie.... Wtorek, 18 lutego 2020