Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ile nieruchomości zwrócono właścicielom?

Wtorek, 28 lipca 2015
  • Ile nieruchomości zwrócono właścicielom?

W ostatnich latach głośno zrobiło się o zwrotach kamienic przedwojennym właścicielom. Zapytaliśmy Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie o ilość zwróconych nieruchomości w okresie powojennym.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna oraz Starostwa Powiatowego z następującym zapytaniem prasowym:

Ile nieruchomości zwróciło Miasto Gniezno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie (Skarb Państwa) prywatnym właścicielom w latach 1945 - 1989?
Ile nieruchomości zwróciło Miasto Gniezno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie (Skarb Państwa) prywatnym właścicielom w latach 1990 - 30.06.2015?

Jaka była szacowana łączna wartość w/w nieruchomości?

Urząd Miasta Gniezna poinformował nas, że zapytanie należy skierować do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Odpowiedź starostwa znajduje się poniżej:

Odpowiadając na pytania zawarte w zapytaniu prasowym z dnia 13 lipca br. wyjaśniam, iż:
1. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie nie posiada informacji ile i jakie nieruchomości zostały zwrócone w okresie od 1946 roku do 1989 roku byłym właścicielom. Wiedze w tym zakresie powinien posiadać Urząd Miejski w Gnieźnie, jako urząd organu administracji państwowej w tym okresie, lub jego jednostka organizacyjna, która administrowała przejętymi na rzecz Skarbu Państwa nieruchomościami.

2. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz jego poprzednik Urząd Rejonowy, na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami i poprzednio ustawy z dnia 29 kwietnia 1985 r. o gospodarce gruntami i wywłaszczaniu nieruchomości, w okresie od 1991 r. do chwili obecnej, zwrócili siedemnaście nieruchomości gruntowych na terenie miasta Gniezna.

3. Inne zwroty nieruchomości mogły następować na podstawie decyzji naczelnych organów administracji państwowej lub wojewody - danych o ilości zwrotów w tym zakresie nie posiadamy.
Marcin Makohoński
Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji
Starostwa Powiatowego w Gnieźnie


Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 06.08.2015 21:41  Odpowiedz na komentarz

    najciekawszy będzie zwrot placu przy ul Jeziornej gdzie ktoś stawia dziwny wielki budynek. Na pewno spadkobiercy się ucieszą jak będą kazać to rozbierać lub naliczą opłaty za wynajem terenu.

    06.08.2015 23:49

    Kolejna perełka władzy na prywatnym terenie? Oj dzieje się )))

PODOBNE TEMATY
Umowa z wykonawcą Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego podpisana Kolejny krok w kierunku powstania Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Dziś podpisana została umowa... Piątek, 6 grudnia 2019
Przy ul. Konopnickiej powstanie zielona strefa relaksu Dawne boisko Stelli przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie zyska nowe oblicze. Powstanie tam zielona strefa... Piątek, 6 grudnia 2019
Jak samodzielnie skonfigurować system do zarządzania ogrzewaniem? Zastanawiasz się nad instalacją w swoim domu lub mieszkaniu automatyki do sterowania ogrzewaniem? Nie... Piątek, 6 grudnia 2019
20% rabatu na drzwi i podłogi w Solid Design Group Salon Solid Design Group Drzwi i Podłogi mieszczący się przy ul. Poznańskiej Poznańskiej 104 w Gnieźnie... Wtorek, 3 grudnia 2019