Logo

REKLAMA
Plik banneru

Znak przekreślonego kłosa cz. II

Artykuł dodany: Piątek, 24 lipca 2015
Znak przekreślonego kłosa cz. II
REKLAMA

Ubiegły weekend miałam okazję spędzić z córkami w Trójmieście. Na użytek rodziny wypróbowałam, jak w rzeczywistości działa strona www.menubezglutenu.pl., informująca o lokalach gastronomicznych ze znakiem przekreślonego kłosa. Polecam tę stronę osobom wybierającym się na urlop.

Jedna córka na diecie bezglutenowej, bo musi. Druga, na wegetariańskiej, bo tak chce. Ja jestem bezproblemowa w tej kwestii. Może być golonka, może być ryba. Nie robi mi to różnicy.

Córka z fanaberiami żywieniowymi została zepchnięta na drugi plan. Nie dlatego, że jestem wyrodną matką, ale z uwagi na to, że to jest jej wybór żywieniowy. Druga, ta na "bezglutenie", ma w tej kwestii zawsze większe względy. Ona wyboru nie ma.

Na przytoczonej stronie, ku naszej radości znalazłyśmy restaurację w Gdyni, oferującą posiłki bezglutenowe. Przyjemna atmosfera i menu, od którego roiło się w oczach! Można było wybierać w zestawach obiadowych, zupach, deserach, a i ceny rozsądne, jak na żywność bezglutenową!

Mogłam przyglądać się dziecku, które z przyjemnością wertuje kartę dań, przy czym ja i druga córka nie czułyśmy się tam w najmniejszym stopniu pokrzywdzone. Doceniłyśmy fakt, że mogłyśmy zjeść wspólny posiłek w jednym miejscu. Każda z nas znalazła coś dla siebie. Ja pałaszowałam pierogi z mięsem, druga córka ze szpinakiem, a nasz "bezglutenek", postawił na makaron ryżowy z kurczakiem i szpinakiem.

W lokalach ze znakiem przekreślonego kłosa nie musimy robić dochodzenia, czy grillowana pierś wolna jest od przypraw zawierających gluten, albo czy kotlet na pewno nie miał styczności z olejem, na którym poprzednio smażyło się pięć z panierką zawierającą gluten.

Ten felieton jest ostatnim o dylematach osób przestrzegających diety bezglutenowej, chyba, że... zobaczę w Gnieźnie znak przekreślonego kłosa.
Małgorzata Rakowska
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno