moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Motocykl na dachu radiowozu! Spektakularne zakończenie pościgu

Środa, 22 lipca 2015
  • Motocykl na dachu radiowozu! Spektakularne zakończenie pościgu

Dzisiaj w godzinach popołudniowych na terenie gminy Witkowo doszło do pościgu, niczym z amerykańskich filmów akcji. Za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli, ruszył policyjny radiowóz. Pościg zakończył się w momencie, kiedy uciekającemu kierowcy zagrodził drogę kolejny policyjny pojazd. W wyniku zderzenia motocykl wylądował na dachu radiowozu.

Pościg zaczął się przy bramie wjazdowej do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie, gdzie motocyklista wraz z pasażerką nie zatrzymali się do kontroli. Wówczas funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Witkowie ruszyli w pościg. Pogoń zakończyła się w Chłądowie, gdzie uciekającym zagrodził drogę kolejny radiowóz. Motocyklista uderzył w policyjne auto, w wyniku czego motor wylądował na dachu radiowozu. Poszkodowany kierowca próbował uciekać pieszo, jednak został zatrzymany przez policjantów. Kierowca motocykla wraz z pasażerką zostali przetransportowani do szpitala.

Mężczyzna miał 23 lata i podróżował z 28-letnią pasażerką. Policjanci ustalili, że kierowca posiadał uprawnienia do prowadzenia motocykla.
tekst: Joanna Pomorska
foto: Hubert Lisiak - Kurier Witkowski,
Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(22)

  • 26.07.2015 20:26  Odpowiedz na komentarz

    Policja pokazała nam udana próbę zabójstwa kierowcy motocykla bo mając mundur są po za prawem. Żaden pościg nie może ryzykować zdrowia i życia tzw uciekającego bo nie wiadomo czy ktoś uciekał. Po prostu mógł szybko jechać popełniając wykroczenie drogowe a nie napadli z bronią na bank w skorzecinie. Ciekawe czy to zamatacza. ?

    27.07.2015 10:21

    Brawo dla policjii!!!!!! gdyby ten motocyklista potracił lub zabił ptzrchodnia to byłby krzyk ze policja pozwolila i nic nie zrobiła, od tego jest prawo, zeby je przestrzegac!!!!!!!!! skoro policja kaze sdie zatrzymac to nalezy to zrobic!!!!!!!!!! konic kropka!!!!!!!!

    26.07.2015 22:11

    Jak zawsze zamataczą. Polecam link http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/803235,gniezno-przewodniczacy-rady-powiatu-jechal-po-pijanemu-uciekal-przed-policja-i-uszkodzil-radiowoz,id,t.html Pijanemu radnemu z powiatu gnieźnieńskiego tylko na rok zabrali prawko!!!! Po roku dostał bez zdawania egzaminu. Radzę podczas procesu powoływać się na ten wyrok!

    26.07.2015 21:23

    Może byś przestał gdybać na zasadzie...gdyby babcia miała kółka.

  • 26.07.2015 08:01  Odpowiedz na komentarz

    Facet nie potrafił wyhamować przed niemałą przeszkodą, bo za późno zauważył, gdyby było tam dziecko toby na pewno je zabił !!! Więc niech koleś trochę posiedzi, albo w czynie społecznym pomaga w szpitalu rannym w wypadkach!

    26.07.2015 15:49

    Chopin to wypowiedz się w jaki sposób bądż pomysł na zatrzymanie pędzącego motocykla z prędkością granicach 180km/h?

  • 25.07.2015 20:48  Odpowiedz na komentarz

    Naczelnik Klimczewski https://www.youtube.com/watch?v=936w13jARiM#t=111 wielkopolska

  • 25.07.2015 20:39  Odpowiedz na komentarz

    Jaka policja takie maszyny https://www.youtube.com/watch?v=KfFi1qhoshE#t=22 oj i co teraz powiecie ?

  • 24.07.2015 22:53  Odpowiedz na komentarz

    Zajeżdżanie drogi raczej mądre nie było, mogli ich zabić! Nie bronię tu oczywiście kierowcy motocykla który zachował się tak a nie inaczej

  • Policyjny radar chyba słabo się stara
    Nie podskoczy żaden palant kiedy zapier*alam
    Wara wypier*alać z drogi kiedy jadę.
    Żeby mnie zatrzymać musieli by zrobić blokadę

    24.07.2015 22:19

    Jesteś cwaniak gdy masz tablicę rejestracyjną podwiniętą pod dupsko...do czasu ignorancie.

  • 24.07.2015 10:22  Odpowiedz na komentarz

    MACCA SQUAD " Zapierdalam "A Ty mówisz że nie znasz strachu
    Ja siedzę w tym fachu brachu , pełnym cwaniaków
    Uważaj żeby nie pójść do piachu,
    to nie dla frajerów kawał kozackiego rapu
    Co chwile wciskam gaz, zegar przestaje mierzyć czas
    Lewy pas, zaglądam śmierci w twarz
    Nie panikuj, szybko podejmij decyzje,
    od tego może zależeć Twoje Zycie
    Tutaj wygrywasz albo przegrywasz,
    zgarniasz wszystko albo pusty się stąd zmywasz
    Są chwile że ryzyko wchodzi mi w krwiobieg
    Postaw dziś wszystko na jedną kartę człowiek
    Uciekaj ile sił jeśli goni cię śmierć
    Całą pi**e odkręć i przed siebie ziomek pędź
    Redukcja wszystko na wysokie obroty
    Żółw to kłopoty kur*o, pamiętaj o tym
    Policyjny radar chyba słabo się stara
    Nie podskoczy żaden palant kiedy zapier*alam
    Wara wypier*alać z drogi kiedy jadę.
    Żeby mnie zatrzymać musieli by zrobić blokadę
    Ja czuje to za każdym razem gdy
    Nowa sytuacja podnosi ciśnienie mi
    Musze to zrobić najlepiej jak potrafię
    Nie mam pewności ale czuje ze trafie
    Ja widzę to za każdym razem gdy
    Lewy pas się kończy, ja nie mogę wypaść z gry
    Musze to zrobić i zrobię to znowu
    Robię to odruchowo bo nie mam ku temu powodów
    Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
    150 / h na czołówkę z tirem
    Tak właśnie wygląda spotkanie z moim rymem
    Słuchaj słuchaj synek potrzebuję tylko chwile
    Żeby rzucić wokal rozpie**alający Hiroszimę
    Nie pierwszy raz śmierci zagląda mi w oczy
    Nie mogę dać się zaskoczyć ,niczego nie przeoczyć
    Nie znam nawet swojej grupy krwi
    Nie wiem co mieli by przetoczyć
    Póki co powierzam życie mocy
    Która jest nade mną czuje jej piętno
    Ze w takiej sytuacji która znowu podnosi tętno
    Na tym właśnie polega piękno życia
    Ze jesteś autorem sytuacji nie do przebicia
    Hah...
    Niebieskie tirówy znowu polują
    Dawno zabrały mi prawko więc się kur*y oblizują
    Znają blachy, znają, Znają też istotny fach
    Lepiej nie zaczynać pościgu żeby nie było strat
    To Macca Squad DZIW*O wszystko dzieje się za szybko
    Cel jest tak blisko że chodź jest tak ślisko
    My zrobimy to co trzeba i zrobimy to jak trzeba
    Nie chcemy na chleb, chcemy patent na pieczenie chleba
    Póki się nie przekręcę tyle czasu będzie trwał ten manewr
    Igranie z życiem to nie byle jaki bajer, sam frajer
    nie dostane tego po co się urodziłem
    Nic na siłę, lewy pas, gaz i płynę
    Lewy pas, gaz i płynę
    Słyszysz to Słyszysz to
    Czujesz to Czujesz to Czujesz to
    Ja czuje to za każdym razem gdy
    Nowa sytuacja podnosi ciśnienie mi
    Musze to zrobić najlepiej jak potrafię
    nie mam pewności ale czuje ze trafie
    Ja widzę to za każdym razem gdy
    Lewy pas się kończy, ja nie mogę wypaść z gry
    Musze to zrobić i zrobię to znowu
    Robię to odruchowo nie mam ku temu powodów
    Ja czuje to za każdym razem gdy
    nowa sytuacja podnosi ciśnienie mi
    Musze to zrobić najlepiej jak potrafię
    nie mam pewności ale czuje ze trafie
    ja widzę to za każdym razem gdy
    Lewy pas się kończy, ja nie mogę wypaść z gry
    Musze to zrobić i zrobię to znowu
    Robię to odruchowo nie mam ku temu powodów

  • 23.07.2015 17:45  Odpowiedz na komentarz

    nie uciekał by to się by zatrzymał . dobrze ze dziewczynie nic sie nie stalo, by mial ją na sumieniu do końca zycia !!

    27.07.2015 15:52

    Do QWERTY : odezwał się doświadczony zapewne z premedytacją łamiący przepisy motocyklista, nie wiesz że prędkość w znacznym stopniu przyczynia się do wypadków, dlatego też są ograniczenia prędkości....jak masz taką wolę to pędź na złamanie karku polną drogą i będziesz jeździł do końca życia na ręcznym wózku.

    27.07.2015 10:12

    dla motocykla 180 km/h to żadna prędkość -większość z nich jedzie szybciej na 2 biegu więc nie piszcie bzdur że uciekał.Nawet dużo większa prędkość to wykroczenie drogowe a nie samosąd policji która zastawia drogę aby skutecznie i na zawsze dokonać zatrzymania.Wielu z was nawet jadąc wolniej spanikuje gdy nagle na drodze będzie przeszkoda bez możliwości ominięcia.Skoro takie mamy przepisy to spodziewam się na S5 kolczatek i armatek wodnych bo tam też się jezdzi w granicach 200 km/h

  • 23.07.2015 17:31  Odpowiedz na komentarz

    W USA miałby dupę zimną i byłby pogrzeb.

  • 23.07.2015 13:43  Odpowiedz na komentarz

    Ale urwaaaaaał

  • A ostatnio po ulicach Gniezna bardzo głosno jezdzi taki czerwony skuter.Też szybko.

    23.07.2015 13:01

    A brudne niesprawne taxi,jakoś służby się. tym nie interesują,a może też tak stan techniczny sam,obowiązkowe badania.

  • 23.07.2015 00:55  Odpowiedz na komentarz

    Nie widziałem żeby uciekał . Poprostu chciał zobaczyć co z dziewczyną ale funkcjonariusze zamiast udzielić pierwszej pomocy skuli go w kajdanki i przydusili do ziemi. Totalna masakra niemal sceny jak z amerykańskiego filmu. Auto kontra motor gdzie tu logika szokkkkkk

    23.07.2015 10:56

    logiki to tobie i motocykliście zabrakło który jak widać ze zdjęć nie miał widocznej tablicy rejestracyjnej, która często jest mocowana na zawiasach i podwijana pod siedzenie...może powiesz dlaczego to robią?

    23.07.2015 09:02

    Jak uciekał to znaczy ze miał coś na sumieniu.

PODOBNE TEMATY
Nie żyje Henryka Pawelec. Pogrzeb w poniedziałek W duchu wiary i nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że w dniu 28 grudnia 2020 roku została powołana... Niedziela, 3 stycznia 2021
Grobowiec rodziny Ptschyody'ów - szukamy osób, które się nim opiekują Niemalże każdy, kto wchodził na cmentarz Św. Piotra i Pawła w Gnieźnie zwrócił uwagę na grobowiec rodziny... Środa, 23 grudnia 2020
Poszukiwani świadkowie potrącenia 16-letniej kobiety Gnieźnieńscy policjanci szukają świadków potrącenia 16-letniej kobiety do którego doszło 20 października... Wtorek, 10 listopada 2020
Nowy wóz dla OSP Mnichowo W poniedziałek do OSP Mnichowo trafił lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Pojazd... Wtorek, 10 listopada 2020