Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przejrzyj się w lustrze zanim wyjdziesz z domu

Poniedziałek, 29 czerwca 2015
  • Przejrzyj się w lustrze zanim wyjdziesz z domu
REKLAMA

Fanpage Faszyn from Poznań można porównać do przeglądania się w krzywym zwierciadle w wesołym miasteczku. Różnica polega na tym, że w wesołym miasteczku śmiejemy się z siebie, a na przytoczonym portalu śmieją się z nas.

Nie wiemy komu i kiedy wydamy się atrakcyjnym do tego stopnia, żeby nam zrobić z ukrycia zdjęcie i zamieścić na Fb. Można spotkać tam wiele delikatnie rzecz ujmując nietrafionych stylizacji. Prym wiodą obcisłe legginsy na niezbyt szczupłych tyłkach, kolanówki z trudem naciągnięte na dobrze "umięśnione" łydki. Sandały i skarpetki, bo tego nie mogło zabraknąć. Panterki, lamparcie cętki. Buty, z których nowy właściciel zapomniał zdjąć zielonej metki z oszałamiającą ceną 59 zł. I wiele innych. Nie zaprzeczę, że wiele stylizacji jest tam naprawdę "wyjątkowych". Perełki rzec można. Gdybym mieszkała w Poznaniu, moje szanse na znalezienie się na tym prześmiewnym fanpagu wzrastałyby z każdym dniem. Jadąc na wieś ubieram się swobodnie. Zawsze są to gorsze rzeczy. Nie zawsze ze sobą harmonizują. Wiem o tym. I co z tego? Mamy dużo zwierząt. Jedne ubrudzą pyskiem, drugie łapami. Nie dbam o to. Lubię się czuć swobodnie. W takich "swobodnych" stylizacjach zdarza mi się często robić zakupy. I chyba byłoby mi przykro, gdyby ktoś zabawił się moim kosztem. Czy naprawdę to jak wyglądamy, ważniejsze jest od tego co w sobie nosimy? Są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Nadmiar kilogramów nie zawsze jest wynikiem niepohamowanego apetytu. Ubrania z drugiej ręki nie zawsze muszą być wyborem. Często są koniecznością. A to, że ktoś gustu nie ma - cóż - o gustach i guścikach się nie dyskutuje. U nas się to publicznie wyśmiewa. Na fanpage zostało zamieszczone pierwsze zdjęcie z Gniezna.
Małgorzata Rakowska

Napisz komentarz

Komentarze(12)

  • 05.08.2015 00:12  Odpowiedz na komentarz

    O czym wy piszecie ludzie :) ? Wszędzie wszyscy się czegoś czepiaja i doszukują jakiegoś błędu . Czy to po to , by się dowartosciowac? Wyluzujcie trochę. To tylko felieton , a nie wzór do encyklopedii. :) pozdrowionka :)

  • Polonistka to kolejna nieszczęśliwa stara panna.

  • 04.08.2015 19:40  Odpowiedz na komentarz

    Droga Polonistko skoro zależy tylko i wyłącznie od intencji piszącego to proszę mi wyjaśnić jak jednocześnie nie jest fakultatywny. Pozdrawiam.

  • 03.08.2015 13:10  Odpowiedz na komentarz

    Racja, Obserwator krytykuje, a sam nie postawił przecinka przed "że"...

  • 03.08.2015 13:02  Odpowiedz na komentarz

    Te roztrząsania polonistyczne są bezsensowne, czytelnicy tych felietonów i tak nie łapią, o co chodzi...

  • 03.08.2015 12:47  Odpowiedz na komentarz

    Drogi Obserwatorze - zwrot "pani" pisany z wielkiej litery bądź z małej zależy tylko i wyłącznie od intencji piszącego i nie jest fakultatywny. Pozdrawiam.

    05.08.2015 11:54

    Droga Polonistko samo sobie przeczysz:) Pan google prawdę Ci powie!

    03.08.2015 22:29

    Wszyscy wiemy, że ta upierdliwa polonistka to Wegeta albo Doris co latają za rudym.

    03.08.2015 16:47

    Upierdliwe babsko.

  • 27.07.2015 17:41  Odpowiedz na komentarz

    Polonistko, jesteś trochę przewrażliwiona na punkcie czystości języka polskiego, ale niestety masz rację co do słowa stylizacja - chyba jest za często używane. Niech każdy chodzi ubrany jak chce, dzięki temu ulice są kolorowe. Tzw. odloty są wszędzie, Gniezno nie stanowi żadnego wyjątku, chociaż uważam, że portale wyśmiewające ludzi ubranych inaczej krytykują raczej ich fatalny gust, który nie wiąże się z możliwościami finansowymi tych ludzi, Przecież i bogaci potrafią ubrać się bez gustu, a kobieta posiadająca w szafie kilka rzeczy może być ikoną stylu...

  • 27.07.2015 13:58  Odpowiedz na komentarz

    Szanowna pani "redaktor"... Słowo "stylizacja" nie należy do słownika języka polskiego. Mylnie i niestety powszechnie stało się ono określeniem "ubrania". Skoro pani kogoś pragnie pouczać publicznie i kształtować gusta, proszę poczytać poradniki poprawnej polszczyzny - profesorów Miodka, Bralczyka czy chociażby Markowskiego. Niech i mieszkańcy Gniezna nie będą prowincją intelektualną...

    30.07.2015 22:33

    Szanowna Pani ,,polonistko"... powołując się na takie znakomitości jak prof. Miodek i prof. Bralczyk powinna Pani wiedzieć że żaden z nich nigdy w swoich publikacjach nie napisał ,,pani" tylko zawsze i wszędzie ,,Pani" . A felietony Pani Rakowskiej czytam, bo lubię :). Pozdrawiam.

PODOBNE TEMATY
Prawa kobiet pod respiratorem Nie płacą, bo nie mają z czego - twierdzą alimenciarze. Matki, które wychowują ich dzieci, wyrażają... Środa, 30 marca 2016
Jaja zaczną się po świętach Podwórko zapuszczone to i roboty dużo. Nie starczyło zimy na posprzątanie tego bałaganu. Szykują się... Piątek, 25 marca 2016
Deficyt empatii głębszy niż Rów Mariański? O tym drugim wiemy przynajmniej tyle, że ma około 10 994 metrów głębokości i należy go szukać na Oceanie... Wtorek, 15 marca 2016
Strach ma wielkie oczy Pejzaż na Mazurach dwa tygodnie temu bardziej zimą niż wiosną malowany. Śnieg trzymał się ziemi i gałęzi... Wtorek, 8 marca 2016