Logo

REKLAMA
Plik banneru

Inwestycja za ponad 80 mln zł otwarta!

Artykuł dodany: Sobota, 6 czerwca 2015
Inwestycja za ponad 80 mln zł otwarta!
REKLAMA

W Lulkowie otwarto Zakład Zagospodarowania Odpadów. Inwestycja, która będzie obsługiwać 14 gmin z terenu powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego jest strategiczną dla naszego obszaru.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Miasto Gniezno, Miasto i Gmina Czerniejewo, Miasto i Gmina Kłecko, Miasto i Gmina Trzemeszno, Miasto i Gmina Witkowo, Gmina Gniezno, Gmina Kiszkowo, Gmina Łubowo, Gmina Niechanowo, Gmina Kołaczkowo, Miasto i Gmina Miłosław, Miasto i Gmina Nekla, Miasto i Gmina Pyzdry, Miasto i Gmina Września - to obszar, który obejmuje swoim zasięgiem Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Wszystkie te gminy zamieszkuje łącznie 212 613 osób. Tak więc ten lokalny projekt przyczyni się do polepszenia sytuacji ekologicznej w całym regionie.

Dzięki inwestycji w Lulkowie i Bardo - Miasto Gniezno i inne gminy Porozumienia korzystające z ZZO, unikną kar za nieosiągnięcie poziomów odzysku, recyklingu oraz ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji, nakładanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Będzie więc nie tylko bardziej ekologicznie, sprawnie i czyściej, ale także taniej.

Koszt całkowity projektu wynosi ponad 81,5 mln zł, natomiast wartość unijnego dofinansowania to 46,5 mln zł. Projekt obejmową budowę nowoczesnego ZZO w Lulkowie oraz stacji przeładunkowej w Bardo. To zdecydowanie największa inwestycja naszego regionu w ciągu ostatnich lat.

Na otwarciu ZZO obecni byli włodarze powiatów, miast i gmin, które swoim zasięgiem obejmuje ZZO, parlamentarzyści, prezesi spółek współpracujących ze Spółką URBIS, która będzie zarządzała zakładem oraz pracownicy.
tekst: Ewa Menz, Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno