Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Komorowski albo wojna?

Środa, 13 maja 2015
  • Komorowski albo wojna?

W niedzielę wieczorem wielu polityków doznało szoku. Spora ich część nie spodziewała się takich wyników wyborczych. Jednym z nich był senator Piotr Gruszczyński. Jak skomentował decyzję Polaków? Czy, jak twierdzi senator, głosując na Andrzeja Dudę młodzi wyborcy mogą spodziewać się wojny?

Byłem bardzo zaskoczony i to trwało jakiś czas, ale potem naszła mnie pewna refleksja - mówi senator Piotr Gruszczyński. Zacząłem sobie przypominać wydarzenia sprzed lat. Stan Tymiński, dużo nie brakowało, a zostałby prezydentem naszego kraju. Przyjechał facet znikąd, miał czarną teczkę i tak zdominował opinię publiczną, że dużo nie brakowało i mężczyzna, o którym nie wiedzieliśmy prawi nic, zostałby prezydentem naszego kraju. Potem człowiek, o którym się mówiło, że jest awanturnikiem, zostaje wicepremierem i myślę tutaj o panu Lepperze, o Samoobronie, która odniosła nieprawdopodobny sukces. Potem, 4 lata temu mamy wybory kolejne, i człowiek, który na miesiąc czy 2 miesiące przed wyborami, w związku z sondażami, wydawałoby się, że nie przekroczy progu wyborczego, myślę tutaj o panu Palikocie, jak się okazuje wprowadza do Parlamentu dość sporą grupę parlamentarzystów. Czym to się zakończyło to my wszyscy wiemy.  Przeanalizujmy co się stało w ostatnich wyborach samorządowych. Przecież porażki niektórych prezydentów miast były naprawdę zaskoczeniem. Dlatego doszedłem do wniosku, że chyba nie stało się nic nadzwyczajnego, natomiast może budzić niezmiernie duży szacunek wynik Kukiza. Gdyby nawet porównać te wszystkie osoby, które przed chwilą wymieniłem, to moim zdaniem to jest prawie że kosmos, to co ten człowiek zrobił, bo przecież mówimy o człowieku, który nie miał żadnego zaplecza politycznego. Przechodząc do analizy chciałbym to zrobić w paru obszarach. Pierwsze to wyraźny podział sceny politycznej na część zachodnią i część wschodnią. Druga sprawa - na pewno zaskoczeniem jest przegrana Komorowskiego w stosunku do Dudy. Żaden sondaż na to nie wskazywał, ale przed chwilą przedstawiając pozostałych polityków pokazałem, że chyba nie należy do końca się dziwić. Natomiast sondaże potwierdziły to, co wydarzyło się przy urnach wyborczych - wynik SLD i PSL-u jest szokująco dla nich niedobry. Nie wiem czym to będzie owocowało jeżeli chodzi o wybory parlamentarne, natomiast ja w tej analizie próbowałem przeprowadzić taką ocenę w związku z naszym powiatem, bo to jest ciekawe. Nie ukrywam, że te wyniki też mnie lekko zaskoczyły, ale z 6 gmin, w 5 wygrywa Komorowski, przypuszczałem, że na terenach wiejskich będzie jednak dominował Duda, tak się jednak nie stało, za wyjątkiem jednej gminy - Niechanowo. Natomiast wyniki w miastach dla Platformy w naszym powiecie są bardzo dobre. Pokazuje to, że Wielkopolska jest bardzo mocno „Platformiana”, aczkolwiek to kompletnie nie musi nic oznaczać. Co w związku z tym może się wydarzyć za dwa tygodnie? Zacząłem zastanawiać się co to jest za elektorat pana Kukiza. To jest elektorat, który przeszedł z Platformy do Kukiza i ja nie wiem jak ten elektorat się zachowa. Czy zostanie on przejęty przez Dudę? Do wczoraj wydawało mi się że tak, dzisiaj już nie jestem pewien. Jeśli dzisiaj słucham choćby głosu mediów europejskich, a do tego chcę się odnieść, szczególnie mediów włoskich, ale to się chyba potwierdza w pozostałych krajach Unii Europejskiej, gdzie jest olbrzymie zaniepokojenie, tym co się wydarzyło w Polsce. Otóż pisze się nawet, że dojdzie do radykalizacji polityki międzynarodowej, szczególnie jeżeli chodzi o Rosję, jeśli prezydentem zostanie Duda, co w ocenie np. Włochów grozi poważnym konfliktem z Rosją, konfliktem zbrojnym, na co młodzi ludzie, jeśli będą głosowali na Dudę muszą się przygotować. Że przyjdzie po prostu rozkaz iść do armii i to może się zakończyć tak jak to się zakończyło w roku ’39. Muszę powiedzieć, że kiedy słyszę o wojnie, zawsze wydawało mi się, że to jest zbyt wielka przesada, że przy dzisiejszych możliwościach technologicznych, jak np. atom, konflikt jest konwencjonalny, mało prawdopodobny. Pewnie w 39 roku, w sierpniu wielu w Polsce myślało dokładnie tak samo.
Joanna Pomorska

Napisz komentarz

Komentarze(44)

  • 17.05.2015 09:15  Odpowiedz na komentarz

    teraz na czas kampanii wyborczej PIS schował swoich największych awanturników czyli Kaczuche i tego speca od katastrofy smoleńskiej ;-)) a potem jak wygra Duda to wylezą zaraz na wierzch i zacznie się znów wojna polsko-polska! podział na mniej Polaków i bardziej Polaków!! Ludzie idźcie do wyborów

  • 16.05.2015 08:49  Odpowiedz na komentarz

    Hej Obserwator to ty jesteś jak kura i to taka co pazurami drapie. TEN SIĘ ŚMIEJE KTO SIĘ ŚMIEJE OSTATNI>

  • 16.05.2015 01:13  Odpowiedz na komentarz

    Gruszczyński prezydent pokazał, że ma w d... wyborców - Tymochowicz ostro o Komorowskimhttp://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Prezydent_Pokazal_Ze_Ma_W_D_Wyborcow__Tymochowicz_Ostro_O_Komorowskim,1446410/Polecane/index.html warto odsłuchać

  • 16.05.2015 00:37  Odpowiedz na komentarz

    Wielce obrażony znowu wrzeszczał, wygrażał pięścią i znowu było o kurach. Zapomniał jaśnie wielmożny hrabia z ruskiej budy, co sam przed laty wymyślał i plótł pod adresem urzędującego wówczas prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, prof. Lecha Kaczyńskiego.Kandydat Platformy Obywatelskiej i WSI, goni w piętkę - podczas wiecu w Stargardzie Szczecińskim nie potrafił zapanować nad nerwami. Z zaciśniętymi ze złości zębami, wrzeszczał jak naćpany i wygrażał pięścią . Ale całkowicie niezrozumiały był wątek "drobiowy", gdy znowu zaczął coś bredzić o... kurach. Teraz gnieźnieński parlamentarzysta bredzi i bredzi. A teraz najciekawsze! CYTAT DNIA, A MOŻE I CAŁEJ KAMPANII WYBORCZEJ:"Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... " - stwierdził kandydat POWSI.
    - Oto co powiedział prezydent Bronisław Komorowski o wraku Tu-154M: "Problem w kategoriach symbolicznych".

    17.05.2015 09:20

    i miał rarcję - kto się symbolami wciąż otacza i nimi zyje jest słaby i płytki... bo nie ma pomysł na siebie, nic do zaoferowania wiec wciąż tylko katastrofa smoleńska wraca jak bumerang

  • 15.05.2015 17:27  Odpowiedz na komentarz

    Panie co z panem będzie jak Komorowskiego nie będzie?????
    Pana pycha, zakłamanie jest żenujące jak całe PO.

  • 15.05.2015 11:19  Odpowiedz na komentarz

    Nic specjalnego

  • 15.05.2015 00:54  Odpowiedz na komentarz

    Szanowny Panie, skończą się rządy sitwy głupszej od imadła. Asekuracyjnie trzeba było zostawić kiosk ruchu, który zamienił Pan na urząd.

    17.05.2015 09:17

    Pani Anno dlaczegóż pani szanowną tę żółć wylewa tak i wylewa.... wszędzie już pani zamieszała i teraz swąd puszcza jeszcze tu... pani pseudonimy Jajco, Obserwator, ciepłownik i inne takie już nam sa znane...wstyd!

    15.05.2015 09:39

    p.senatorze,czas kończyć pana głupoty nadchodzi kres PO/SLD

  • 15.05.2015 00:10  Odpowiedz na komentarz

    STRACH Oddaje pustkę...
    Dumnie patrząc na swoje dzieło-
    Człowieka, który niszczy siebie.
    Przez - samego siebie.

  • 15.05.2015 00:08  Odpowiedz na komentarz

    STRACH (Tadeusz Różewicz)Wasz strach jest wielki
    metafizyczny
    mój mały urzędnik
    z teczkąz kartoteką
    z ankietą
    kiedy się urodziłem
    z czego się utrzymuję
    czego nie zrobiłem
    w co nie wierzęco tutaj robię
    kiedy przestanę udawać
    gdzie się udam
    potem

    17.05.2015 09:18

    Pani Rezler wróciła? buuuuuuuuuuuchachachaaaaaaaa

  • Myśmy bowiem gospodarze (...). Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy (...). Władzy nie oddamy dlatego, aby naród polski nie spotkała nowa zguba, jaka mu grozi w wypadku fałszywej linii politycznej, którą próbuje narodowi narzucić reakcja (...). Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych, bez skrupułów.

  • 14.05.2015 22:35  Odpowiedz na komentarz

    Trzeba być skończoną idiotą by wypisywać takie brednie.

  • 14.05.2015 22:01  Odpowiedz na komentarz

    Nie jestem fanem PiS-u ani jakimś zagorzałym katolikiem,ale bardziej nie lubię Komorowskiego. Głosowałem na niego 5 lat temu i teraz żałuję.A za co go nie lubię? Za bratanie się z bandyckim, banderowskim Poroszenką,...za policyjne państwo które pod jego bokiem wyrosło, za bezkarnośc prokuratorów, sędziów, komorników, za pracę do 67, za SKOKI, za paliwowe przekręty,za brak pracy i perspektyw dla zwykłego Kowalskiego,za 3 mln Polaków żyjących na granicy ubóstwa, za lekceważenie głosu narodu, za odmęty szaleństwa, za pychę , arogancję i oderwanie od rzeczywistości...dlatego nie zagłosuję na Komorosława Bredzikowskiego... W drugiej turze mój głos dostanie Duda.

    15.05.2015 16:27

    "Stary dziadek" to za dużo kupowałeś alkoholu i teraz nic nie pamiętasz.Skutki opłakane.

    15.05.2015 10:31

    Monika! Stałem za papierem toaletowym, za kawałkiem mięsa, za segmentami, za kawą i alkoholem, za czekoladą dla dziecka. I powiem Ci jedno: byłem wtedy szczęśliwym człowiekiem, bo nie było wokół mnie tylu fałszywych ludzi, zachłannych na kasę, nie liczących się z niczym i nikim. Wtedy w tych kolejkach nawiązywały się przyjaźnie, ludzie z sobą rozmawiali "po ludzku", nikt nikomu nie zazdrościł, bo wszyscy żyliśmy skromnie, ale godnie. W tamtych czasach Matka wychowała nas pięcioro, Ojciec sam pracował na nas i dał radę, wszyscy mieliśmy pracę, każdy ma swoje mieszkanie. A dzisiaj? Co masz? Walkę z dnia na dzień o przetrwanie, o to by Cię nie oskubał jakiś urzędas lub "przekręt". Jakie perspektywy ma młodzież? Emigracja? Dodam jeszcze, że nigdy nie byłem w partii, ale jak miałem problem to sekretarz w zakładzie zawsze Cię wysłuchał i służył pomocą. Miałeś się gdzie wyżalić. A dzisiaj to sobie możesz tylko w poduchę popłakać, bo nawet ksiądz Cię nie wysłucha. Głosuj sobie na Bronka, jak Ci PO w tyłku za mało wymieszała. Ja z "bulem" serca pójdę głosować na Dudę, bo choć nie jestem fanem PIS-u to zawsze jest jakaś nadzieja......

    15.05.2015 07:05

    Za to,że nie walczył "Obiektywny" o wolność Polski, za to że nie siedział w więzieniu, za to, że tak teraz w tym wolnym kraju, dzieki takim, co dzieci musieli zostawiać w domu, a sami byli prześladowanymi więzniami, a teraz moga publicznie tych ludzi poniżać i opluwać - GŁOSUJĘ W II TURZE NA BRONISŁAWA KOMOROWSkIEGO. Co "Obiektywny" robiłeś w latach 60-tych i 80-tych ?, kim byłeś? Stałeś za papierem toaletowym, za kawałkiem mięsa, za segmentami, za czekoladą dla dziecka ?????? - chlopie pomyśl . A może jeszcze na swiecie Ciebie nie było - a teraz WAŻNIAK !

  • 14.05.2015 21:34  Odpowiedz na komentarz

    On komuś pomoże, ale
    wejść na Madejowe łoże,
    wyciśnie zeń soki, i
    sprzeda zwłoki !
    Forsą wyłoży ściany, by
    rzec... Tak żyją " pany " !

  • PO Republika Kolesiow a co wy zrobiliście aby młodzi nie musieli emigrować by godnie zyc a teraz straszyć wojna zenada Najwiekszy BUL to oderwanie od koryta

  • Baba Vanga przepowiedziała losy ludzkości wybiegając 3000 lat w przyszłość ale o Komorowskim albo wojnie nic nie wspomniała , a należy pamiętać że wśród jej bezbłędnych wizji znalazły się m.in. dojście do władzy Hitlera i początek drugiej wojny światowej

    15.05.2015 06:53

    Bardziej zwolennik czarnej magii, niż rzeczywistości .

  • Senatorze!!!! Gniezno nie lubi Ciebie. Nie wypowiadaj się więc!!!!!!

  • 14.05.2015 18:59  Odpowiedz na komentarz

    Propaganda gnieznieńskiego peło

  • 14.05.2015 18:23  Odpowiedz na komentarz

    żegnamy P0 i senatora. Nie wiedziałe, że
    jest zdolny do refleksj. Lepiej niech wyciąga wnioski i zejdzie że sceny politycznej.

  • Senatorze - po pierwszej turze wyborów media rosyjskie stwierdziły, że Komorowski jest największym rusofobem a jednak przegrał wybory. O Dudzie nie mówiły, że jest rusofobem więc kto dąży do wojny jak nie PO? Niestety tępi gnieźnianie głosujcie dalej na tą partię oszustów którzy tylko dzielą się stołkami ostatni przykład przekrętu z Pilakiem w MOK powinno się upublicznić w mediach ogólnopolskich

  • 14.05.2015 17:40  Odpowiedz na komentarz

    Czy pan senator jest tak zdesperowany , że próbuje zastraszyć młodych wyborców perspektywą mobilizacji i wojny ? Niech pan się nie ośmiesza .Z sąsiadami się nie wojuje a już Wałęsa ją rozpoczął zrywając stosunki gospodarcze czego katastrofalne skutki odczuwamy do dziś.Gorzej już nie będzie . tak na dobrą sprawę co nam zwykłym wyborcom zależy kto stoi przy korytku i tak mamy przecież tą śeiadomość , że w mediach opluwanie się dla poklasku a wieczorami jak najlepsi przyjaciele spędzanie czas przy grillu i flaszce iejąc się z nas .Zastanawia mnie tylko do jakiego stopnia jeszcze się upodlicie w kłamstwach i chamstwie.

    15.05.2015 07:56

    Otóż to wielka szopka żeby dobrać się do naszych pieniędzy i tyle!

  • 14.05.2015 16:32  Odpowiedz na komentarz

    doprawdy czy MY gnieżnianie jesteśmy tacy głupi że nie dostrzegamy tego syfu który nas otacza ,tej prywaty ,kolesiostwa buty i pychy ze strony PO ,PSL,SLD I Palikota.Czy wy ludzie na łby z ......się pozamienialiście i na emeryturę chcecie być doniesieni w sosnowej jesionce,czy nie widzicie że to co się dzieje tu na dole to tam na górze jest zwielokrotnione ,kolesie w spółkach skarbu państwa w spółkach miejskich ,ludzie bez wykształcenia ale z za to z nadanie najczęściej PO i PSL.Duda nie jest z mojej bajki ale niech wystraszy trochę tych arogantów z PO i pokaże im że państwo to MY podmiot który należy szanować a nie drwić i szydzić z niego.Stawiam tu pytanie do senatora Gruszczyńskiego posła Arndta co wy rodowici gnieżnianie zrobiliście dla Gniezna dla jego obywateli???????? .,bo mnie się zdaje że nic .Wasz czas minął,tym panom już dziękujemy.I ich szefom .Niech BUL BUL BUL utoną wraz ze swoimi ,,ideałami,,

  • 14.05.2015 15:41  Odpowiedz na komentarz

    Gruszczyński nie ośmieszaj się. Wypowiedzi gnieźnieńskiego senatora robią furorę w internecie. Dubel Niesiołowskiego.

  • 14.05.2015 15:14  Odpowiedz na komentarz

    Dziwni ci Gnieźnianie że większość głosowała na Komorowskiego. Sami widzą jakie bezrobocie i nędza. Jedynym ratunkiem był Kukiz ale teraz jak w drugiej turze go nie będzie to pozostaje głosować tylko na Pana Dudę który jest zdecydowanie mniejszym złem do Bronisława.

  • 14.05.2015 15:01  Odpowiedz na komentarz

    ciao ciao bambino twój czas już minął!

  • Fakt, że PO sobie z nas parę ładnych lat kpiło !. Jednak obelgi, jakies wierszyki bezsensowne, straszne błedy ortograficzne madrali komentatorów i przedstawicieli Niby wierzacych i wyznawców Jana Pawła !! - to dopiero żenada ! Wy ludzie nie macie nic wspólnego z wiarą, z religią - a raczej bliziuteńko Wam do komunistów..

  • 14.05.2015 10:33  Odpowiedz na komentarz

    Panie Senatorrze a na kogo Pan głosował :na Ogórek czy na Komorowskiego ????w Gnieznie trzyma się Pan czerwonych. Według mnie analizowanie kandydatury tępego Bronka nie ma sensu.Już to internet robi za Was -jak można głosować na kogoś kto monotonnym głosem księdza z kazania odczytuje wszystko z kartki.Ludzie wiedzą że jak zostanie to rząd bez wetowania przegłosuje stu letni wiek emerytalny i odbieranie prawka za jazdę bez świateł. Nie zdziwię się też jeżeli Bronek spotka żebraka to wyśle go po kredyt żeby mógł w restauracji się najeść.Swoją drogą to wstyd nawet dla PO że taki cymbał dostał się z tego ugrupowania na prezydenta.Duda nie musi być lepszy ale nie świeci taką głupotą

  • 14.05.2015 09:36  Odpowiedz na komentarz

    Panie senatorze, Pan się nie obudzi tak jak to miasto, prezydent Komorowski i całe POPSL. Wami trzeba mocno wstrząsnąć i wysłać w niebyt. Na jesień wybory a później szukanie pracy Pana czeka, pewnie p. Budasz coś dla pana znajdzie za 6 tysiączków.
    Układ zamknięty wam się sypie :-)

  • 14.05.2015 09:29  Odpowiedz na komentarz

    Panie, już nie wiele zostało

  • 14.05.2015 08:10  Odpowiedz na komentarz

    proponowałabym analizy robić mniej pesymistyczne, straszenie młodych ludzi wojną, gdy wygra Duda jest dalece niestosowne. Pali się wam drodzy "platformianie" grunt pod nogami.Włosi również maja swoje obawy, bo jeśli wygra Duda to przestaną mieć "swoich ludzi" w Polsce. Wiele lat temu Jan Paweł II również był niewygodny dla "komuchów".Może trzeba analizę zrobić ponownie i pogodzić się z porażką.

  • 14.05.2015 08:04  Odpowiedz na komentarz

    Pan nie ma prawa wypowiadać się o Lepperze i Samoobronie. Jego 'samobójstwo' podczas rządów PO do dziś nie jest wyjaśnione. Podobnie z generałem Petelickim i innymi samobójcami ostatnich lat. Straszenie wojną przez członka PO odbieram jako kompromitujący pana ostatni spektakl. Pamiętaj senatorze ~~ 24 maja DZIEŃ WALKI z BULEM !!!!GDY WIEJE WIATR HISTORII,
    LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
    ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
    TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
    Konstanty Ildefons Gałczyński 1953

  • Lewackie myślenie. Niestety dla was wasz czas minął. Czas na zmiany a nie żyrandol. Oderwani jesteście od rzeczywistości! Odpocznijcie i to w spokoju.

  • co za podły tytuł o wojnie . Polsko obudź się , to ostatnia szansa Polska naszych marzeń 2011 rok . to nasze marzenie wszystkich Polaków . Polskę mamy jedną i nie wolno się licytować , nawet funkcjonariuszom co obserwują i są nie przychylni . Polacy nie zapominają co w ostatnich latach się działo . Mamy szansę w Kraju , że PRAWDA NAS WYZWOLI , ale na forum jedności w wartościach podstawowych naszej egzystencji bez matactwa medialnego polsko- języcznego .Rząd bez żadnych debat !!! Wszyscy Polacy MUSZĄ .....iść na WYBORY !!! , powinno to być pod rygorem jak w innych krajach np w Grecji - to od nich mamy kulturę ładu publicznego . Demokraci nie straszą .. a tylko szubrawcy mają STRACH...!!!

  • 13.05.2015 23:57  Odpowiedz na komentarz

    Panie Gruszczyński o ile sobie przypominam to większego zagrożenia ze strony Rosji jak za rządów PO nie było nigdy.
    Straszenie Polaków wojną ,żeby utrzymać władzę to żenada.
    Strach ludzki i ludzka niewiedza utrzymuje was przy władzy.
    Jeśli się pan trochę orientuje to religia katolicka też wykorzystywała strach(przed śmiercią) i niewiedzę (np.co będzie po śmierci...człowieka)
    więc straszenie wojną i niewiedza pozwala wam na wywieranie określonego wpływu na społeczeństwo Polskie.
    Wydaje mi się jednak ,że świadomość Polaka jest coraz większa a tchórzostwo coraz mniejsze.
    Rozumiem też,że walczy pan o niezłą posadę i niemałe pieniądze a to oczywiście nie wszystkie korzyści jakie można czerpać z tej funkcji.
    Mam tylko nadzieję,że nie będzie mnie pan namierzał ,żeby się zemścić jak robią to pańscy koledzy z rządu.
    Pozdrawiam

  • 13.05.2015 23:15  Odpowiedz na komentarz

    Śmieszny jesteś i żałosny Grucha.

    15.05.2015 08:17

    Panie G. ale pan bzdury gadasz Ty na prawdę masz bardzo małą wiedzę a o intelekcie i inteligencji nie wspomnę.To tylko taki Kacyk moze taki stek bzdur mówic.Mam nadzieję że już ostatni raz.

PODOBNE TEMATY
Letnie, objazdowe biuro poselskie Pauliny Hennig-Kloski już w lipcu Posłanka Paulina Hennig-Kloska zaprasza na spotkania w ramach Letniego Biura Poselskiego. Na okres wakacji... Czwartek, 27 czerwca 2019
Posłanka Paulina Hennig-Kloska walczy o gnieźnieński PKS! Domaga się reakcji rządu Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, zapytała marszałka oraz ministra infrastruktury podczas... Wtorek, 21 maja 2019
Wpadka Ewy Kopacz w Gnieźnie! Stary Ratusz spłonął przed wybudowaniem Ewa Kopacz zasłynęła kilka miesięcy temu wpadką z dinozaurami. Teraz, podczas wizyty w Gnieźnie powiedziała,... Piątek, 10 maja 2019
Warszawa widziana okiem ucznia w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości Jest 5 czerwca 2018 roku, godzina 4.45, a przy Szkole Podstawowej w Niechanowie zbierają się uczniowie... Wtorek, 12 czerwca 2018