Logo

Warsztaty, ciuchcia, aukcje - czyli info WOŚP

Artykuł dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Warsztaty, ciuchcia, aukcje - czyli info WOŚP

149 wydanych identyfikatorów, grupy wolontariuszy w szkołach, oklejone słupy ogłoszeniowe, spoty w radiu, TV i internecie - to tylko część przygotowań do niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gnieźnieńskim sztabie praca wre. Organizatorom pozostało jeszcze kilka dni, żeby "dopiąć wszystko na ostatni guzik".

Przygotowania do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy trwają już od kilku miesięcy. Najbardziej burzliwy okres to jednak grudzień i początek stycznia. Zapisy wolontariuszy, wydawanie identyfikatorów, oklejanie słupów ogłoszeniowych, nagłaśnianie akcji przez media, przygotowanie koncertów i wyżywienia dla kwestujących, zbiórka fantów na aukcje, w końcu wydawanie puszek wolontariuszom - tak wyglądają ostatnie dni w gnieźnieńskim sztabie WOŚP. Większość z tych rzeczy nie byłaby możliwa bez sponsorów - ludzi dobrego serca, którzy bezinteresowanie wspierają akcję Jurka Owsiaka. Poniżej kilka rzeczy, które już organizatorzy mają za sobą:
  • 31 grudnia zakończono rejestrację wolontariuszy
  • 31 grudnia złożono wszystkie 150 tekturowych puszek
  • 3 stycznia wydano puszki placówkom oświatowym (przedszkolom i szkołom)
  • 3 stycznia podano numery telefonów, pod które będzie można dzwonić w dniu Finału w celu licytacji fantów: 609958408, 609958409, 609958410
  • 4 stycznia zakończono naklejanie plakatów na słupy ogłoszeniowe (podziękowania dla Spółdzielni „Dozór” za bezpłatne udostępnienie słupów)
  • 6 stycznia zamknięto listę gości na sobotni koncert Christiana Bassoul w Hotelu Atelier
Krystyna Kwaśniewska będzie stała na czele grupy „liczarek”. To z jej ust będziemy na bieżąco dowiadywać się ile pieniędzy udało się zebrać w regionie gnieźnieńskiego sztabu WOŚP. W sobotę rano Bronisław Hahn rozstawi scenę, na której odbędą się koncerty. Przed wyjściem na ulice miasta wolontariusze rozgrzeją się przy gorących rytmach zumby - oczywiście wszystko odbędzie się pod okiem instruktorki. Niestety w tym roku po raz pierwszy nie pojedzie Bigos Express, ale Finał w Pierwszej Stolicy Polski nie będzie pozbawiony tematu kolejowego. Kazimierz „Tinkers” Kubów postara się zwrócić uwagę na problem związany z ostatnim gnieźnieńskim parowozem. Zamiast rdzewieć na kolejowej bocznicy możnaby odrestaurować lokomotywę i postawić ją na torach w Parku Miejskim. Doczepione do niej wagony byłyby idealnym miejscem na zrobienie inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.
9 stycznia w godzinach 10.00 - 15.00 w Centrum Kultury „Scena To Dziwna” będzie można wziąć udział w krótkich warsztatach z zakresu pierwszej pomocy, szybkiego czytania i capoeiry. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach będzie wrzucenie o pełnej godzinie „kasy do puchy WOŚP”. Warsztaty poprowadzi Harcerska Grupa Ratownicza, instruktorzy z Centrum Szkoleniowego Intelektualnie.pl i grupy Axe Capoeira Gniezno.

Wśród fantów przekazanych na aukcje znalazły się m.in.:

obraz Elżbiety Binkowskiej, który będzie licytowany równocześnie w Gnieźnie i Paryżu

 

złote „Serce z dwoma rzekami” zaprojektowane i wykonane w pracowni Andrzeja Cieślińskiego

 

pióro Tomasza Orłowskiego - Ambasadora Polski we Francji
 

pióro przekazane przez Przewodniczącą Rady Miasty Gniezna - Marię Kocońtekst: (Buk)
foto:
www.wosp.gniezno.pl

Czytaj także:


REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno