X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poznańskie kolędowanie

Wtorek, 4 stycznia 2011
  • Poznańskie kolędowanie

Poznański Chór Katedralny ma zaszczyt zaprosić na dwa wyjątkowe, kolędowe koncerty. Pierwszy odbędzie się w ramach III Poznańskiego Kolędowania już w sobotę 8 stycznia w Kościele Ojców Dominikanów przy al. Niepodległości.

Początek o godz 20.00. W programie znajdą się przede wszystkim polskie kolędy. Nie zabraknie „Cichej nocy”, „W żłobie leży” i „Gdy śliczna Panna syna kołysała”. Utwory te wprowadzają słuchacza w świąteczny, bożonarodzeniowy nastój, pozwalają głębiej zastanowić się nad istotą betlejemskiego żłóbka.
9 stycznia chórzyści wraz z Księdzem Prałatem Szymonem Daszkiewiczem zapraszają do Bazyliki Archikatedralnej na godz 17.00. Tym razem wystąpią w ramach koncertu Musica Sacra, a w ich wykonaniu zabrzmią „Kolędy sercem pisane”, czyli takie, które powstały dzięki wielkiej wrażliwości i głębokiej wierze, a po latach nadal śpiewane i słuchane powodują wzruszenie i zachęcają do refleksji.

Właśnie takich emocji, czyli wzruszeń, uniesień i refleksji mogą się spodziewać słuchacze, którzy w niedzielę zajrzą do Katedry.
W imieniu całego Poznańskiego Chóru Katedralnego zapraszam do muzycznego przeżywania okresu Świąt Bożego Narodzenia
Dorota Raczkiewicz

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY