moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Kolesiostwa" ciąg dalszy?

Sobota, 18 kwietnia 2015

30 listopada 2014 roku. W drugiej turze wyborów Prezydentem Miasta Gniezna zostaje Tomasz Budasz. Mieszkańcy liczą na zmiany oraz koniec "urzędowych układów". Co więc z osobami, dzięki którym, jak sam stwierdził nowy włodarz: "wygrał wybory"?

Już na początku kadencji Tomasz Budasz powołał w urzędzie Zespół Prasowy. Nie do końca było wiadomo jaki jest zakres obowiązków trzech osób, które weszły w jego skład. Wiadomo było, że są to ludzie, którym prezydent zawdzięcza zwycięstwo w wyborach. Sam bowiem stwierdził podczas spotkania noworocznego z mediami, że: "Dzięki nim wygrałem wybory". Z jedną z tych osób współpraca szybko dobiegła końca. Co z pozostałymi dwoma? Czy ktoś awansował? Zapytaliśmy o to Urząd Miasta:
 
  • Na jakich stanowiskach pracują w UM obecnie Łukasz Scheffs oraz Damazy Gandurski?
  • Ile wynosi wynagrodzenie ww. osób?

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Łukasz Scheffs jest zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej na stanowisku doradcy prezydenta.  Wcześniej zatrudniony był na podstawie umowy o pracę, zmiana na cywilnoprawną skutkuje niższymi wydatkami dla budżetu miasta (pracownik m. in. nie korzysta ze świadczeń socjalnych, nie obciąża też budżetu składkami na ubezpieczenie społeczne). Wynagrodzenie doradcy wynosi 5 050 zł brutto.

Damazy Gandurski będzie zatrudniony na stanowisku inspektora w Wydziale Promocji i Kultury. Wysokość jego wynagrodzenia nie jest podawana do wiadomości publicznej.
Urząd Miasta Gniezna

Czy mieszkańcy oddając swój głos w wyborach liczyli właśnie na takie zmiany? To nie koniec "rozdawnictwa stołków". Przypomnijmy, że również były prezydent Pierwszej Stolicy otrzyma dobrą posadę i wynagrodzenia prawie dwukrotne wyższe niż poprzedni prezes spółki. O tym już niebawem na łamach naszego portalu.
Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(44)

  • 26.04.2015 16:41  Odpowiedz na komentarz

    Małe pytanie do Pana Budzika? Gdzie właściwie pracuje Pani Agnieszka Horoszczak ? W PCPR ? Jest Dyrektorem w Urzędzie Miejskim ? A może to przypadek bilokacji ? A może Pani Tarczyńska nie wie , że zatrudnia Dyrektora z Urzędu Miejskiego ? A może Pan Budzik nie wie ze Jego Dyrektor to Dyrektor w Starostwie ?

  • 25.04.2015 06:55  Odpowiedz na komentarz

    To dobrze , ze wszystko wiecie . Teraz się ogarnięcie

  • 24.04.2015 06:28  Odpowiedz na komentarz

    Wiemy kto to pisze ....

  • 23.04.2015 20:51  Odpowiedz na komentarz

    Oby Kruczka moje oczy nó nie ujrzały na jakimś stołku!!!! a podobno do wydziału oświaty pacha się...

    24.04.2015 07:23

    Ubaw po pachy to ja mam ale jak czytam twoje komentarze.

    24.04.2015 06:28

    Nie Edytka ale znajoma pani, która jest tu znana z takich komentarzy...

  • 23.04.2015 19:41  Odpowiedz na komentarz

    Najwięcej mają do powiedzenia na temat innych ci, co sami niewiele wiedzą...

  • 23.04.2015 19:33  Odpowiedz na komentarz

    Kto to Łukasz Scheffs ???

  • 23.04.2015 16:44  Odpowiedz na komentarz

    Łukasz Scheffs mamunciu!!! co za straszna twarz!! niech doradza budaszowi a jak? to już widzimy, ja bym go przed kamery nie wypuścił niech siedzi cichutko w urzędziku przy budziku i knuje, knuje knuje. Biada temu, który buduje swój dom na niesprawiedliwości, a górne komnaty na bezprawiu biada.

    24.04.2015 06:29

    Nie oceniaj człowieka po wyglądzie

    23.04.2015 19:41

    Nim ocenisz czyjąś twarz to spójrz w lustro.,...

  • 22.04.2015 20:45  Odpowiedz na komentarz

    Pan Prezydent twierdzi publicznie , że zatrudnia tylko i wyłą czynie osoby o bardzo wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniem zawodowym. Doradcy to chyba zdobywali je już w łonie matki .Pogratulować tylko rodzicom wiedzieli z kim i w jaki sposób spędzać czas. Oj panie Budasz spadają pańskie notowania szybko musi pan ustawić całą rodzinę i znajomych bo drugiej kadencji już nie będzie.

  • 22.04.2015 14:37  Odpowiedz na komentarz

    A DLACZEGO CZEPIACIE SIĘ BUDASZA.PATRZCIE CO ROBIĄ PISIORY W STAROSTWIE.DOLATA, TARCZYŃSKA I SPÓŁKA. ZAPYTAJCIE ILE ZARABIA DORADCA MAKAHOŃSKI, LUBBE, WŁODARCZYK, PIETRZAK, GAWEŁ I RESZTA. ZGADZAM SIĘ ŻE BYŁY STAROSTA I V-CE PREZYDENT TO LUDZIE BEZ INWENCJI TWÓRCZEJ I POWINNI SKOŃCZYĆ W NIEBYCIE POLITYCZNYM.

  • 22.04.2015 12:14  Odpowiedz na komentarz

    ... należy pamiętać iż są cechy umów, które bez względu jak ją nazwiesz będą w dany sposób interpretowane... I tak możesz nazwać umowę np. umową najmu\sprzedaży\kupna itd... ale gdy wykazane zostaną cechy umowy o pracę będzie ona zakwalifikowana jako umowa o pracę (z wszystkimi jej przywilejami i obowiązkami). Główną taką cechą jest wykonywanie pracy na rzecz i pod kierownictwem. Na to pojęcie składa się również oznaczenie przez pracodawcę miejsca i czasu wykonywania pracy. Żadna umowa cywilno - prawna nie posiada takiej cechy...

  • 20.04.2015 23:56  Odpowiedz na komentarz

    Dobry Wieczór.
    Szanowni Państwo, chciałbym, korzystając z okazji, zadać pytanie.
    Otóż szukam jakiegoś forum, gdzie mógłbym nabluzgać bezkarnie osobom publicznym a szczególnie politykom.
    Forum, gdzie nie będą cenzurowane słowa K..., Ch... i tym podobne, chciałbym używać tam najgorszych przekleństw a także łączyć obelgi w złożone wypowiedzi.
    Czuję wewnętrzną potrzebę zmieszania z błotem wielu, znanych osób i potrzebuję do tego, bezpiecznej przestrzeni.
    Z góry dziękuję za informacje.Z Poważaniem, Tod

    21.04.2015 10:58

    widzisz kolego tu jest w ciągłości stary układ PZPR z dodatkiem PO.....dlaczego chcesz bluzgać , teraz jest już czas na czyny.Trzeba brać w ręce gruz kije pałki i zapłacić za szpital bezrobocie i cały ten syf komunistyczny. Za to komende sobie nielegalnie stawiali żeby im tyłki przy przekrętach chronić. Jeszcze trochę i G niezno będzie miało odebrane prawa miejskie

  • 20.04.2015 20:20  Odpowiedz na komentarz

    a ten pryszczaty młokos to od czego jest specjalistą?

  • Ręce opadają jak się to czyta. 5050 zł tyle to ma doradca Prezydenta USA, a wydział promocji powinien zostać zlikwidowany. Żadnych efektów nie widać - jaka promocja, chyba czytanie książek w pracy.

  • 20.04.2015 10:36  Odpowiedz na komentarz

    Chcieliście zmian? To nie trzeba było głosować na Budasza. Ja mam czyste sumienie. Teraz przez 4 lata będziemy się męczyć, a kolesiom będzie się dobrze żyło. Doszło do przegrupowania stanowisk - Jacek Kowalski, Grobelny teraz tylko brakuje aby Pilak był prezesem MPK, a Kruczek MOK

    24.04.2015 06:33

    Każdy powinien być odpowiedzialny za napisane słowa

    24.04.2015 06:31

    I Znów znajoma wszystkim pani komentuje ...

    23.04.2015 20:54

    taaaa a POkładecki dyrektorem Wydziału Oświaty cha cha

  • 20.04.2015 09:02  Odpowiedz na komentarz

    A łaski prezydent nie robi społeczeństwu. Musi podać pensję Gandurskiego. Urząd publiczny i pensja musi być do publicznej wiadomości.Protesty bez sensu. Ale zaprosić NIK do tych instytucji, to nawet fajna sprawa .

    20.04.2015 14:13

    Niech NIK zbada to miasto!!!

  • 20.04.2015 08:31  Odpowiedz na komentarz

    dlaczego nie wyjdziemy na ulice miasta protestować?

  • Czy prawdą jest że kolejny członek PO Pilak czeka w kolejce na przydział stanowiska.

    20.04.2015 11:38

    czepiamy się bo jest kolejnym kolesiem, któremu trzeba załatwić prace w ramach koleżeństwa

    20.04.2015 09:12

    Dlaczego czepiasz się Pana Pilaka ? Po co posługujesz się Czyimś nazwiskiem ? Masz kompleksy, że nie jesteś taki, jak On ? Czy uważasz, że jeśli ktoś kiedyś zajmował stanowisko to dzisiaj nie ma pracować ? Czym się różni taka Osoba od innych, nie ma według Ciebie prawa do pracy ? Ale zaściankowe myślenie !

  • 19.04.2015 22:20  Odpowiedz na komentarz

    popieram,nowi ludzie nowe gniezno a co do zarobków-no mogli by już tak sobie dupy nie masić na stołkach bo ludzie niektórzy ciężko charują a gówno mają !!!

  • Brawo redaktorze patrzeć im na rece bo to co się dzieje te stanowiska tworzone z asystenta na inspektora prezes TBS to całkowite lekceważenie gnieźnian nie wspomnę o zawiedzionych wyborcach a miało być inaczej a jak do tej pory to gorzej niż bylo

  • 19.04.2015 16:22  Odpowiedz na komentarz

    Mam tylko nadzieje, że kolejne nazwiska z "poprzedniej" władzy i rządów znów cudem nie pojawią sie na stołkach typu: Spachacz, Pilak, Kruczek, itp. Już chodza plotki , że podobno do Wydziału Oswiaty w Gnieźnie szykuje się Marian Pokładecki notabene zagorzały POwiec.

  • 19.04.2015 15:45  Odpowiedz na komentarz

    szybko się obudziliście .....

  • a dlaczego to tajemnica odnośnie zarobkow Gerwazego to w końcu z naszych podatkow SAMI SWOI i tyle w temacie

  • 18.04.2015 19:54  Odpowiedz na komentarz

    Ta prezydenturka to dno i dwa metry mułu.

  • Tak myślałem... komentarze które są niewygodne dla redaktorka naczelnego nie są dodawane.

  • 18.04.2015 15:56  Odpowiedz na komentarz

    ?Co zrobili z naszymi pieniędzmi? Nic, poszły w diabły, na kolejne urzędy!? i przechowalnie dla swoich ziomów !!!

  • 18.04.2015 15:52  Odpowiedz na komentarz

    Rozdawnictwa stołków ciąg dalszy! Cieszę się, że społeczeństwo Gniezna dostało po nosie. Jak można być tak ciemnym by ufać PO?

  • 18.04.2015 14:51  Odpowiedz na komentarz

    Może to jest tajny urząd ? Oni nawet w Biuletynie Informacji Publicznej nie podają informacji o Centralnym Rejestrze Umów z którego byśmy wiedzieli co od kogo i za ile kupują, jak to jest w innych urzędach - http://bip.rbip.wzp.pl/cru.

  • Kolejny raz strona udowadnia nam że jest to mało warty brukowiec... ludzie pomyślcie skoro Budasz zobaczył w wyborach że te osoby potrafią "coś" zrobić zorganizować do dlaczego nie mają tego robić dla nas wszystkich... Sam Pan B... chciałby znaleźć sie na ich miejscu...Ludzie są zaślepieni zazdrością... bo ktoś młody tak jak Damazy potrafi coś osiągnąć... Pan B... redaktor tej strony szuka sensacji tam gdzie jej nie ma... zresztą jak zazwyczaj w swoich śmiesznych i mało ważnych artykułach... Zarabia pewnie najniższą krajową i zazdrości każdemu kto ma chociaż 100 zł więcej więc oczernia go i wytyka błędy zamiast popatrzyć na swoje... Pewnie nawet nie opublikuje tego wpisu bo boi się krytyki... Zresztą kto zna opinie na mieście na temat redaktorka naczelnego "cwaniaczka" to wie przez ile trzeba podzielić bzdury znajdujące sie na stronie.

    20.04.2015 14:17

    Cenie Andrzeja Bukowskiego Redaktora MG za odwagę i bezkompromisowość. Dzięki jego artykułom rośnie świadomość mieszkańców Gniezna, wiedza o tym jak włodarze gospodarują naszymi pieniędzmi. Pomyślcie czytelnicy czy nie wygodniej było by "ułożyć" się z władzą i pisać tylko te informacje jakie są im na rękę? Zamiatać pod stół mniej wygodne sprawy? Dostawać od Urzędów płatne zlecenia na publikacje ogłoszeń itp... Brawo Panie Andrzeju i nie zazdroszczę...

    19.04.2015 15:46

    Damazy już nie płacz

    19.04.2015 14:06

    Każdy dziennikarz ma nie tylko prawo ale obowiązek informować opinię publiczną o pozytywnych i negatywnych zdarzeniach. Tym razem mieszkańcy Gniezna poinformowani zostali o nowych pracownikach urzędu. Prawdą jest, że na ulicach Gniezna od dawna wszyscy mówią o nowych pracownikach urzędu. Sprawa jest gorąca z punktu wiszenia społecznego i moralnego. Świadomość społeczna rośnie w siłę, ludzie przestają się bać mówić głośno o sprawach istotnych dla środowiska gnieźnieńskiego. Jeżeli jedynym sukcesem Platformy Obywatelskiej jest rozbudowa administracji i zatrudnianie ludzi którzy przyczynili się do wygrania Budasza to sukces nowej koalicji PO-SLD został osiągnięty!Na miejscu Ł. Scheffsa oraz D. Gandurskiego schowałbym się w mysią dziurę. Młodzi, uzdolnieni, kreatywni uciekają z PO.
    Cytując Dykiel "?Co zrobili z naszymi pieniędzmi? Nic, poszły w diabły, na kolejne urzędy!? " Komorowski grabi Polaków, a Tusk czmychnął do Brukseli "Teraz nie pozostaje nic innego jak poczekać na obsadę MDK !!! Panie redaktorze głowa do góry, pierś do przodu, czekamy na kolejne nowinki.

  • 18.04.2015 13:44  Odpowiedz na komentarz

    TO NIE WSZYSTKO

  • 18.04.2015 13:37  Odpowiedz na komentarz

    p.Budasz gdzie ta budka na parkingu przy szlabanach, za darmo każesz parkować, a płakałeś że parking nie przynosi zysków. Istne kolesiostwo z Dozór Gniezno.

PODOBNE TEMATY
Bieg Królika już 1 czerwca! Klubowy tor zaprasza na OCeeRowy challenge Królika. Dostosowaliśmy go dla każdej grupy wiekowej odwiedzającej... Poniedziałek, 1 czerwca 2020
Kolejne osiedle z podświetloną nazwą! Osiedle Jagiellońskie dołączyło do Tysiąclecia, Orła Białego i Piastowskiego. Tym samym już cztery osiedla... Sobota, 30 maja 2020
Apel Rady Miasta Gniezna w sprawie bezpieczeństwa na drogach My, Radni Rady Miasta Gniezna, zwracamy się z apelem do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o podjęcie... Piątek, 29 maja 2020
Dodatkowe środki miejskie na kulturę w internecie W związku z epidemią koronawirusa od wielu tygodni odwoływane są imprezy kulturalne na terenie całej... Piątek, 29 maja 2020