Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mariola Landowska i Tomasz Budasz - runda 1. Czy ZGL trwonił pieniądze?

Czwartek, 26 marca 2015
  • Mariola Landowska i Tomasz Budasz - runda 1. Czy ZGL trwonił pieniądze?

We wtorek w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie obyła się pierwsza rozprawa Marioli Landowskiej, byłej dyrektor Zarządu Gospodarowania Lokalami w Gnieźnie, przeciwko Prezydentowi Miasta Gniezna. Nie zapadł jednak żaden wyrok w tej sprawie.

Wczoraj o godz. 12.30 odbyła się wokanda, na której rozpatrywano pozew Marioli Landowskiej, byłej dyrektor Zarządu Gospodarowania Lokalami w Gnieźnie, przeciwko Prezydentowi Miasta Gniezna. Na rozprawie nie pojawili się sami zainteresowani, wysłali jednak swoich pełnomocników. Była dyrektor reprezentowana była przez mecenasa z Leszna, natomiast prezydenta reprezentowało dwoje radców prawnych z Urzędu Miasta. Zarówno jedna, jak i druga strona wyraziła chęci do polubownego rozwiązania sprawy. Jak się okazało była dyrektor niepoprawnie sformułowała pozew, ponieważ powinna pozwać nie Prezydenta Miasta Gniezna, a organ, który powołał ZGL, czyli Urząd Miasta Gniezna.
Tymczasem w sprawie pojawiły się nowe dokumenty, z których wynika, że Mariola Landowska z pieniędzy ZGL-u pokrywała koszty sądowe, które leżały po stronie Skarbu Państwa w sprawach dotyczących kamienic przy ul. Chrobrego 1 i Rynek 20. Przypomnijmy, że mieniem Skarbu Państwa dysponuje i zarządza Starostwo Powiatowe. Dlaczego więc koszty procesowe pokrywane są z pieniędzy Miasta Gniezna? Udało nam się ustalić, że obecnie koszty te opiewają na kwotę ponad 8 tys. zł. ZGL wpłacił już zaliczkę w wysokości 2 tys. zł.

Mariola Landowska uważa, że została zwolniona niezgodnie z przepisami prawa, ale czy nie dochodziło do trwonienia publicznych pieniędzy w ZGL-u?
Joanna Pomorska

Napisz komentarz

Komentarze(14)

  • 31.03.2015 09:40  Odpowiedz na komentarz

    Leńczyk bezpodstawne oskarżenia są karalne, więc nastepnym razem jak coś chlapniesz to lepiej miej na to dowody.

  • 30.03.2015 07:28  Odpowiedz na komentarz

    A co z firma sprzatajacą Landowskiej - podobno działa na Dziekance. Poprzednia "przegrała" przetarg. A kto jest faktycznym wlascicielem Biura Nieruchomości przy Rynku 20 ??? (walka o kamienicę!)
    ?

  • 29.03.2015 22:07  Odpowiedz na komentarz

    ZKOPY W moim gnieź-NIE CENZUROWAĆ ART.54 KONSTYTUCJI RP : 10 SPOSOBÓW NA MANIPULACJĘ SPOŁECZEŃSTWEM
    1 ? ODWRÓĆ UWAGĘ cdn.
    Krytyka tego portalu to najlepsza rekomendacja dla Landowskiej. Brawo.

  • 29.03.2015 08:39  Odpowiedz na komentarz

    Masz racje

  • 28.03.2015 14:05  Odpowiedz na komentarz

    nareszcie koniec Landowskiej!

  • Landowska Afganistanem Budasza
    Poczatek konca Budasza....

  • A ile osób nie płaci za korzystanie z ogródkow przydomowych.. Sami sie zglaszali i chcieli placić, jak kiedyś.Za rzadów Landowskiej, do kasy miasta nie wplywały pieniadze , bo urzednicy nie chcieli! Nie mieli pojecia co z tym zrobic i nie zrobili nic. To jest to marnotrawienie pieniędzy !

  • 27.03.2015 08:54  Odpowiedz na komentarz

    Działanie ZGLu to była parodia zarządzanie i wydawanie pieniędzy odbywało się bez żadnej kontroli jeśli M. Landowska kierowała pozwy to trzeba było dlaczego nie robiła tego z własnej kasy tylko podatnika. Ja chce aby zapłaciła za mnie rachunki za prąd. Nie swoje pieniądze łatwo się trwoni i później ucieka z odpowiedzialnością jak zaczyna się rozliczanie

  • 27.03.2015 08:53  Odpowiedz na komentarz

    Panie Prezydencie - nigdy porozumienia. Może lepszych adwokatów.

  • Nigdy wiecej takiej Landowskiej w państwowym urzedzie. NIGDY !

  • 27.03.2015 07:20  Odpowiedz na komentarz

    Ten mecz jest interesujący. Chyba Budasz nie zdawał
    sobie sprawy z kim zaczął. Już zaczyna rozumieć i chce ugody. Ale zraniona duma kobieca..... Jaki obstawiacie finał?

  • Landowska warta Budasza a Budasz wart Landowskiej !!!!!!!!!!

    28.03.2015 14:06

    gościu z ty zapewne Pisior jesteś co :-))))

  • 26.03.2015 17:17  Odpowiedz na komentarz

    A co na to Prezydent i RIO?

PODOBNE TEMATY
Dlaczego komendant Straży Miejskiej dostał wypowiedzenie? Prezydent Tomasz Budasz wręczył komendantowi gnieźnieńskiej Straży Miejskiej wypowiedzenie umowy o pracę.... Środa, 13 stycznia 2016
Zmiana zasad selektywnej zbiórki odpadów w Gnieźnie W styczniu 2016 r. na terenie Miasta Gniezna zmienią się zasady selektywnego zbierania odpadów komunalnych.... Sobota, 19 grudnia 2015
Miasto Gniezno wypłaci 17 tys. zł byłej dyrektor ZGL Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie odbyła się rozprawa pomiędzy byłą dyrektor Zarządu Gospodarowania... Środa, 25 listopada 2015
Czy nowa spółka chce przejąć zarządzanie zasobem komunalnym Gniezna? W ostatnim czasie dotarły do naszej redakcji informacje, z których wynika, że Spółka PM Property24 jest... Czwartek, 12 listopada 2015