moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Janusz Palikot w Gnieźnie

Poniedziałek, 16 marca 2015
 • Janusz Palikot w Gnieźnie

W piątek Janusz Palikot odwiedził Gniezno. Kandydat na Prezydenta RP spotkał się najpierw z mediami, a następnie z mieszkańcami na ulicach Pierwszej Stolicy. Niestety nie obyło się bez "dziecinnych" incydentów.

Janusz Palikot podczas wizyty w Gnieźnie przedstawił swój program wyborczy. Skupił się m.in. na stosunkach Polski z Rosją. Planujemy zakup 24 pocisków Tomahawk - mówi kandydat na Prezydenta RP. Nie wiem czy to jest kwestia kilkunastu minut czy kilku godzin prowadzenia działań wojennych przy pomocy tych pocisków. To są pieniądze wyrzucone w błoto. Mamy 4 łodzie podwodne do zniszczenia w 2016 roku, 42 samoloty zdolne do działań bojowych w przeciwieństwie do kilkunastu tysięcy samolotów rosyjskich. Jesteśmy w stanie zmobilizować 100 tys. żołnierzy maksymalnie - Rosja 20 milionów. Wydajemy 2% PKB na armię. Rosja wydaje 5%, a ma większy PKB rocznie. Zamiast dyskusji o rozwoju gospodarczym, o tworzeniu miejsc pracy, o kwocie wolnej od podatku, o emeryturze obywatelskiej, o reformie służby zdrowia, my się zajmujemy sprawami czy Rosjanie oddadzą wrak, gdzie będzie stał pomnik.

Niestety podczas wizyty w Gnieźnie nie obyło się bez niemiłych incydentów. Grupa młodych osób stanęła na ul. Chrobrego z szyldem: "Tylko idiota głosuje na Palikota". Niestety nieczysta kampania wyborcza to w Polsce już norma. Smuci jednak to, że młode osoby nie potrafią znaleźć sobie kreatywnych zajęć, tylko przyczyniają się do tego, że zdjęcia baneru z obraźliwym hasłem i katedrą w tle obiegają całą Polskę. Jest to bez wątpienia kiepska wizytówka Pierwszej Stolicy. Na miejscu interweniowała Policja. Niestety niektórzy z uczestników tego nieprzyjemnego zajścia zapomnieli zabrać z domu dokumentów - widocznie zbyt wiele uwagi poświęcili banerowi. Zdecydowanie bardziej popieramy kreatywność i działanie, niż negowanie innych osób - bez względu na prezentowaną opcję polityczną.
 
Plan dla Polski - program wyborczy Janusza Palikota
Więcej "na rękę"
Niższy podatek, premie z zysku

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku dochodowego do poziomu 6500 zł./rok (minimum egzystencji) to znaczący wzrost wypłaty "na rękę" dla najmniej zarabiających. Pieniądze te wrócą na rynek i napędzą wzrost. Uproszczenie prawa ułatwi życie przedsiębiorcom i pozwoli tworzyć miejsca pracy. Ustawa o wzroście wynagrodzeń zachęci do dzielenia się zyskiem z pracownikami.

Nowoczesna armia
Zbrojenia z pożytkiem dla gospodarki

Sprzęt dla wojska należy produkować w kraju, budując suwerenność technologiczną i tworząc miejsca pracy. Armia musi być zdolna do obrony nie tylko terytorium, ale też sieci i systemów informatycznych. Inwestycje w tych dziedzinach będą bodźcem dla rozwoju polskiego przemysłu informatycznego i cybernetycznego.

Więcej kultury
Inwestujmy w ludzi

Wydatki na kulturę to inwestycja w potencjał rozwojowy społeczeństwa. Uczestnictwo w kulturze sprzyja kreatywności, która jest kluczowa dla innowacyjności gospodarki. Promocji aktywnego udziału w kulturze służą m.in. bezpłatny wstęp do muzeów i galerii dla osób do 26 roku życia, rozwój zasobów cyfrowych i promocja czytelnictwa. Korzystając z doświadczeń austriackiej ordynacji sponsorskiej, należy umożliwić przedsiębiorstwom wspomagającym wydarzenia kulturalne dokonywanie odpisów podatkowych.

Świeckie państwo
Opodatkowanie księży, wypowiedzenie konkordatu

Rozdział Państwa od Kościoła wymaga, by lekcje religii nie były finansowane z budżetu państwa - nawet jeśli wymagałoby to wypowiedzenia konkordatu. Podatek CIT od zysków ze świadczonych usług powinien objąć także kościoły i związki wyznaniowe. Należy wprowadzić zakaz obdarowywania kościołów nieruchomościami przez samorządy.

Prawdziwa demokracja
Prezydent pyta obywateli o zdanie

Po uchwaleniu przez parlament, każde nowe prawo publikowane będzie na stronie internetowej kancelarii prezydenta, gdzie wszyscy obywatele będą mogli głosować, czy chcą żeby prezydent je podpisał - i wyrazić opinię dlaczego. Ostateczna decyzja o akceptacji lub zawetowaniu ustawy należeć będzie, zgodnie z Konstytucją, do prezydenta, ale zdanie obywateli będzie mieć zasadnicze znaczenie.

Dobra szkoła
Współdziałanie i kreatywność

Obecny model nauczania, skupiony na testach i indywidualnym zapamiętywaniu powinien zostać zmieniony. Do matury szkoła powinna wyrabiać zdolność pracy w grupie i wspólnego osiągania celów, a także samodzielnego krytycznego myślenia. Dopiero studia powinny być okresem kreatywności i współzawodnictwa. Tak wykształceni Polacy staną się bardziej konkurencyjni w globalnej gospodarce.

Ochrona zdrowia
Lepsze zarządzanie: krótsze kolejki, mniej błędów lekarskich.

Nie rezygnując z leczenia wszystkich potrzebujących, placówki publicznej służby zdrowia muszą lepiej kontrolować koszty i oszczędnie gospodarować zasobami. Należy skończyć z sytuacją, w której NFZ płaci szpitalom tyle samo, niezależnie od tego, czy leczą one skutecznie i szybko oraz nie wynagradza placówek, które leczą powikłania wywołane gdzie indziej.
Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(34)

 • 23.03.2015 11:58  Odpowiedz na komentarz

  Jaki by nie był Palikot to program ma rozsądny. I na tym należy się skupiać. PiS i PO to w wypowiedziach tylko język nienawiści sieje.

 • Tylko Bronisław Komorowski - reszta to rozrabiacze !

 • Jestę patrjotom z PiS i słóham Radja Maryja i jak będzie czeba na wojnie to bende uciekał do ostatnjej kropli . I bende mugł terz kżyczeć okszyki patrjotyczne. Tak mi dopomusz pośle Dolato i kądydacie Andrzeju Dudo

 • 20.03.2015 21:30  Odpowiedz na komentarz

  BREDZISŁAW Komorowski pierwszy GAMOŃ RP.

 • Janusz Palikot nie ma programu. To atrapa.

  20.03.2015 21:33

  Ciepłownik masz rację.To chodząca kupa gówna.

  19.03.2015 19:45

  a może twój Duda ma program ? śmiech na sali!!

  19.03.2015 18:18

  Atrapa to Duda. Potomek banderowca z UPA. Marionetka Jarkacza.

 • 19.03.2015 13:07  Odpowiedz na komentarz

  GNIEŹNIEŃSCY PATRIOCI MUREM ZA ANNĄ GRODZKĄ !

 • 18.03.2015 21:34  Odpowiedz na komentarz

  chołota to ci co głosują na Palikota a od patriotów wara

  19.03.2015 20:35

  emeryci palikociarze, z poparciem na pograniczu błędu statystycznego weźcie sobie relanium bo wam żyłka pęknie z nienawiści

  19.03.2015 19:44

  dziękuje za takich patriotów-idiotów! pewnie dostali w łape i za 5zł zrobili z siebie wariatów cha cha

  19.03.2015 09:21

  Gówniarze z "gnieźnieńscy patrioci" jesteście prawie jak hitlerjugend. Tamci też tak zaczynali. Hańbicie słowo patriota

 • 18.03.2015 20:38  Odpowiedz na komentarz

  Znakomita akcja! Chciałbym aby moi szczelcy mieli taką kreatywność

  19.03.2015 09:22

  Szczelcy ? Szczacie ? Kup sobie słownik ortograficzny analfabeto.

 • 18.03.2015 12:17  Odpowiedz na komentarz

  Palikot ma mój głos

 • 18.03.2015 08:16  Odpowiedz na komentarz

  Ja i tak będę glosowala na BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO !

  19.03.2015 09:58

  Ja tez na Bronka Komorowskiego !

  18.03.2015 21:33

  a głosuj sobie i nawet oddaj drugie 50% z OFE i pracuj do 75 roku albo i dłużej nikt myślący na tego bula nie zagłosuje

 • 18.03.2015 04:56  Odpowiedz na komentarz

  Bohaterowie naszych czasów- gnieźnieńscy patrioci czy idioci ? Jedynie ich dokonania to prymitywne ubliżanie wszystkim wokół. Może mają to po rodzicach ? Ale jak si chodzi na pasku 'kombatantów " z PIS to czego się spodziewać. To pokazuje żeby na Dudę nie głosować bo takich jak ci bandziorów zalegalizuje .

  19.03.2015 19:46

  zgadza się - to pisiory albo przez nich nasłani - widac ze słoma z papci wylazi:-)

 • 17.03.2015 19:37  Odpowiedz na komentarz

  Szczeniarstwo przegnać albo nie - lepiej zamknąc na 24h... co to za chołota??? dresiarze? ale urody to im matka natura oszczędziła cha cha

 • 17.03.2015 19:31  Odpowiedz na komentarz

  Ja jestem ZA!!! bede głosować na PALIKOTA!! na pewno nie na nawiedzonego DUDE ani biernego Komora!! Palikot ma chociaz onkretne postulaty!

 • 17.03.2015 16:41  Odpowiedz na komentarz

  Gniezno słynie z nieczystych zagrywek wyborczych typu banery na Rynku

 • 17.03.2015 15:29  Odpowiedz na komentarz

  ,,Tylko idiota głosuje na Palikota'' - super hasło, młodzi przejrzeli na oczy już Palikot bajkami o marihuanie głosów nie pozyska.

 • Łatfo jest muwić o polsce, tródniej dla niej pracować, jeszcze tródniej umżeć, a najtródniej to być gnieźnieńskim patrjotom.

 • 17.03.2015 14:03  Odpowiedz na komentarz

  Chwała panowie za odwagę! Nareszcie Gniezno wyraża swoją opinię! Hasło super!

  18.03.2015 04:57

  Żebyś ty jeszcze jełopie wiedział co to jest odwaga

 • 17.03.2015 12:31  Odpowiedz na komentarz

  " Napisanie tego hasła kosztowało nas wiele wysiłku no tego, wysiłku głowy , no nie musieliśmy pożyczyć taką mądrą książkę w której są napisane trudne wyrazy żeby napisać to co napisaliśmy. I trzy dni wcześniej trenowaliśmy okrzyki żeby je zapamiętać bo miały aż pięć wyrazów. To było dla nas bardzo trudne " powiedział jeden z narodowców.

 • 17.03.2015 11:58  Odpowiedz na komentarz

  Pacjenci z prześcieradłem wyszli na przepustki z Poznańskiej 15 ?

 • 17.03.2015 09:27  Odpowiedz na komentarz

  Wizytówka naszego miasta. Banda z brudnymi prześcieradłami. Ciekawe co podpalą , co zniszczą kogo pobiją , oczywiście w pięciu na jednego jak pani Ogórek tu przyjedzie. Przyszłość PiS i Ziemi Gnieźnieńskiej, niejaki Tomczak z kolegami.

  17.03.2015 19:31

  pewnie PiSiory!! ale wstyd!

 • 17.03.2015 05:46  Odpowiedz na komentarz

  Nie ma wykształcenia, nie ma pracy, nie ma dziewczyny,czoło nieskalane samodzielną myślą, używa ze zrozumieniem góra dwudziestu wyrazów, nienawidzi wszystkich innych niż on sam - tak, tak to typowy tzw. gnieźnieński patriota. Pamiętajmy że podobnie jak oni zaczynały bojówki organizowane przez pewnego austriackiego kaprala.

  18.03.2015 20:42

  Nie wyzywaj od hitlerowców patriotów! Tacy jak oni oraz my sztrzelcy trzymamy się razem!

PODOBNE TEMATY
Znamy kandydatów do Sejmu i Senatu Okręgowa Komisji Wyborcza w Koninie w dniu 30 sierpnia 2011 roku zakończyła rejestrację list kandydatów... Piątek, 2 września 2011