moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Krew czerwonych ma się lać szerokim korytem"

Poniedziałek, 16 marca 2015

Justyna Sztynyk-Kominkiewicz, Monika Majewska czy Aleksandra Kuźniak, to tylko niektóre z osób, które zgłosiły się do senatora Piotra Gruszczyńskiego informując, że prawdopodobnie będą musiały odejść ze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

To są sygnały, które wychodzą od wielu osób - to nie jest jedna osoba - mówi senator Piotr Gruszczyński. Do mojego biura przychodzą pracownicy Starostwa Powiatowego, którzy czują się zastraszani. Im się stawia warunek: "Jeśli nie wypiszesz się ze związków zawodowych, które nie sprzyjają aktualnej władzy, to automatycznie stracisz pracę". Do dyrektora, który jest jednocześnie szefem tego związku zawodowego zwrócono się z informacją, że jeśli nie wyda tych osób, które są zapisane w tym związku, wtedy przewodnicząca tego związku zawodowego zostanie zwolniona z pracy, ale co więcej - będzie odpowiedzialność zbiorowa i wszyscy, którzy są zapisani w tym związku zawodowym tą pracę stracą. Przedstawiłem mnóstwo tego rodzaju przykładów. Jestem przekonany, że tych ludzi nic nie uratuje - oni zostaną zwolnieni. Przykład pani Moniki Majewskiej jest przykładem wstrząsającym, bo ja nie rozumiem jak można uczestniczyć w forum kobiet, a potem kobieta drugiej kobiecie robi coś takiego. Nie chodzi o to, że Ci ludzie będą zwalniani. Oni mają sami przyjść z prośbą o zwolnienie. Próbuje się im odebrać godność. Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego nie zapomną tego obecnej władzy.

"Niewygodnym" pracownikom wytyczono zadania, którym nie są w stanie sprostać. Justyna Sztynyk-Kominkiewicz ma skontrolować w ciągu 3 miesięcy 30 jednostek podległych Starostwu Powiatowemu. Monika Majewska została przeniesiona z Wydziału Ochrony Środowiska do archiwum. Monika Majewska jest karmiąca matka, która przez pracę w archiwum nabawiła się ostrego zapalenia dróg oddechowych i przeciążenia kręgosłupa. Ponadto jej wykształcenie jest ściśle związane z ochroną środowiska.

Senator Piotr Gruszczyński dopatruje się nacisków posła Zbigniewa Dolaty w kwestiach personalnych dotyczący Starostwa Powiatowego. Mam informację, że dzień przed zwolnieniem doktora Mateusza Hena odbyło się spotkanie z posłem Zbigniewem Dolatą - dodaje senator. Natomiast w roku 2006 uczestniczyłem w spotkaniu koalicyjnym Ziemia Gnieźnieńska - Platforma Obywatelska oraz PiS. To spotkanie odbyło się wieczorem w biurze posła Zbigniewa Dolaty i wtedy padły słynne słowa, które ja upubliczniłem na facebooku, nie podając kto jest ich autorem. Później pojawił się komentarz pana Wojciecha Krawczyka, który był na tym spotkaniu, ale jako przedstawiciel PiS-u i pan Wojtek Krawczyk zmienił trochę to zdanie, ponieważ on twierdzi, że: "Krew czerwonych ma się lać szerokim korytem". Ja zapamiętałem te słowa trochę inaczej, w sposób bardziej stonowany. Należy to odbierać w taki sposób, że: "Jak my dostajemy władzę, to obowiązuje TKM - do czarnej ziemi wszystko wyciąć w pień". Uważam, że nie ma znaczenia przygotowanie merytoryczne, nie ma znaczenia czy mówimy o osobach, które zajmują miejsca strategiczne w starostwie, czy o osobach podrzędnych. W dużej mierze zgadzam się z panią starostą Beatą Tarczyńską, że starosta ma prawo w dużej mierze, przynajmniej na stanowiskach dyrektorów, mieć ludzi, do których ma się zaufanie - to jest oczywiste, bo ja bym zrobił to samo. Chodzi jednak o styl w jaki to się odbywa. Reorganizacja w każdym przypadku jest dobrym sposobem na to, żeby pozbyć się pracowników niewygodnych. To pozwala na jeszcze jedną rzecz - że w tym momencie pracownik niewygodny nie ma nawet możliwości, żeby iść do Sądu Pracy, bo gdyby dostał wypowiedzenie, to istnieje prawdopodobieństwo, że Sąd uznałby rację pracownika. Kiedy została założona koalicja Ziemi Gnieźnieńskiej, PiS-u i PSL-u ja miałem spotkanie z panami z PSL-u, którzy obiecali mi, że warunkiem tej koalicji jest to, że nikt z członków platformy albo ludzi przypisywanych do poprzedniej władzy nie zostanie zwolniony.
Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(34)

 • 16.04.2015 18:24  Odpowiedz na komentarz

  Obrońca 3pań ))))) co na to żona???

  16.04.2015 22:08

  Kiepsko, cieniutko...

 • A co nas obchodzą te panie ze starostwa ? A moze zajmie sie pan pielęgniarkami, ktore mało zajmują sie chorymi. Starszym chorymi na oddziale paliatywnym, do ktorych lekarz "przydzielony " jes godzine dziennie ?! Panie ze starostwa niech radza sobie same, tak jak wszystkie inne kobiety, w kazdej innej pracy !

 • 15.04.2015 14:14  Odpowiedz na komentarz

  Szanowny panie Andrzeju nepotyzm nie jest nowatorskim pomysłem pani Tarczyńskiej . Już Książę Mieszko I otaczał się tzw SWOIMI. Szkoda tylko ,że dopiero teraz kiedy z dobrze płatnych stołków lecą kolesie i koleżanki niekoniecznie kompetentni w swej pracy ( Mariola Landowska pielęgniarka z dworca i mgr po wieczorówce ) oczka wam się otworzyły.Uważacie że to uwłaczanie godności osobistej człowieka????? A co z setkami młodych ludzi ,którzy po skończonej szkole wcale nie mogą dostać normalnej pracy,a co z tymi co muszą godzinami dojeżdżać do pracy? Panowie posłowie ,senatorowie,radni i biurokraci z Bożej łaski żadne z was nie będzie pokrzywdzone a takimi głupkowatymi zagrywkami swojego na prezydenckie krzesło nie wciśniecie . Przestańcie się publicznie opluwać bo to troszkę żenujące

 • 20.03.2015 18:28  Odpowiedz na komentarz

  Ale beznadziejna musiała być ta p. K, bo tyle skarg, a wręcz zarzutów o braku znajomości swojej pracy wobec tej osoby..

 • Gruszczyński obrońca Kuźniakowej !!!!!!!! Co to za teatr?????

 • 20.03.2015 10:07  Odpowiedz na komentarz

  sylwester,a dlaczego po latach nie uczenia do II LO wrócił historyk,kto dla niego tyle lat tam trzymał stołek,tak tylko pytam z niewiedzy

 • GROSZCZYNSKI NIECH SOBIE IDZIE POBIEGAC A NIE DO POLITYKI GRUCHA HEN I FRACEK VON Z GNIEZNA

 • 17.03.2015 19:27  Odpowiedz na komentarz

  Zgadzam się z Gruszczyńskim co do pani Kominiewicz, ale mocno przesadział z Kużniak!!! Ta kobieta siedzi na stołju od zamierzchłych czasów Ostrowskiego / starosty; To on ją zatrudnił a ona wprowadziła w gnieźnieńskiej oświacie żenujące sposoby traktowania nauczycieli, zatwierdzanie szkodliwych arkuszy organizacji, dawanie godzin swoim, a inni pracy nie maja, dyrektorzy ja właściciele prywatnych fiirm się zachowują; zwalniają ludzi niezgodnie z prawem, mobbingują.... nareszcie tej kobiety nie będzie wydziale edukacji!!! Chwała Bogu!!!

  18.03.2015 20:29

  Zgadzam się. W KOŃCU NADESZŁA SPRAWIEDLIWOŚĆ

 • 17.03.2015 15:42  Odpowiedz na komentarz

  Senatorze oczekuję wyjaśnień w kwestiach makroekonomicznych tzn. wyjaśnienie afery amber gold, podsłuchowej, pracy do 67 roku życia, złodziejstwie pieniędzy z OFE, zablokowanie wzrostu kwoty wolnej od podatku itd itp. Co do lokalnej polityki to pani Kuźniak była najgorszym dyrektorem oświaty za czasów powiatu. Dbała tylko o swój interes i Pilaka, nauczycieli miała za nic a bardzo przyjaźniła się z dyrektorami. Pilak przegrał starostwo bo otoczył się partyjnymi działaczkami typu Cichomska i wyżej wymienione panie oraz to, że woda sodowa uderzyła mu do głowy i myślał, że będzie dożywotnio starostą a jest nieudacznikiem i tyle.

 • 17.03.2015 14:33  Odpowiedz na komentarz

  Co na temat rozbudowy policji ma do powiedzenia były starosta Pilak i jego kolega polityczny Gruszczyński.... okazuje się że 13 marca wstrzymano budowę !!!

 • 17.03.2015 13:40  Odpowiedz na komentarz

  Ciepłownik ty się walnij w ten pusty łeb - komuniści już dawno leża 3 metry pod ziemia i czas najwyższy dać im spokój. Dziś w tym mieście toczy się walka o każde miejsce pracy DLA SWOICH a że budżetówka jest jedynym gwarantem stałego miejsca pracy stąd wymiana stanowisk w majestacie prawa.

  20.03.2015 09:41

  Wszystko o nich wiesz. Też tam siedzisz ? Kto w tamtych czasach, tamto pokolenie, nie należal do PZPR niech napisze .

  20.03.2015 06:52

  Nieprawda. Komuniści w Gnieźnie żyją i mają się dobrze . Nadal brylują w dawnym budynku KM PZPR.

  19.03.2015 15:15

  nie masz zielonego pojęcia, nikt nie jest pod ziemią tylko hieny kryją się gdzie mogą :spółki miasta, spółdzielnia mieszkaniowa zsmpowiec zdzisław i czerwona elita oraz ich rodziny, niedawny pijak kowalski i urzędasy którym dał robotę,towarzysz tomaszewski, w sądzie towarzysz sikorski i bóg wie kto jeszcze. Czy ktoś kto po dupie całował sztandar z sierpem i młotem ma zajmować publiczne stanowisko????zapewne sam masz legitymacje PZPR lu b inna ,chowasz głęboko w szafie i modlisz się żeby wszyscy zapomnieli. Zapomniałem jeszcze o tzw pedagogach którzy nadal pracują w oświacie ze spapranym życiorysem-przykład ul barciszewskiego MIESZKA Leszek W lektor z komitetu PZPR a dzisiaj lest w dyrekcji szkoły rolniczej???COŚ CHYBA NIE PASUJE bo według mnie powinien być najwyżej woznym żeby nie paprać dobrego imienia szkoły

 • 17.03.2015 13:19  Odpowiedz na komentarz

  Czystka tego potrzebóje szpital !

 • Na pewno na zdrowie wyjdzie miastu oczyszczenie urzędów z komunistów.Ta plaga drąży ten gród jak choroba nowotworowa.Trzeba też sprawdzić kogo kolesie towarzysza kujawy i tomaszewskiego przez lata pochowali na stanowiskach w każdym urzędzie.Jak można dać publiczne zatrudnienie tym którzy przez lata kochali matuszkę PZPR a inni byli gnębieni.Mało tego wszystkich na bruk i zakaz zatrudniania na publicznych stanowiskach. Ten senator też ma swoje za uszami bo ciągle slychać plotki jak czerwonym tyłek liże i i robi interesy.Jak tak się mocno kochają to putin ich chętnie przyjmie, być może już tam są osiedla na Syberii gotowe do zamieszkania. Polacy nie chcą komuny !!!!

  18.03.2015 08:25

  Adwersarze ciepłownika . Ma racje Lewactwo zawsze żywe jak ich guru Włodzimierz. Czas na Gniezno bez Tomaszewskiego, Kowalskiego i Gościniaka.

  17.03.2015 18:11

  Ciepłownik ty naprawdę jesteś chory.

  17.03.2015 14:43

  Panie Darul odpowie p.przed sądem za te kalumnie. Nie jeses anonimowy.

 • 17.03.2015 10:46  Odpowiedz na komentarz

  Senatorze, prawdą jest, że z tymi związkami zawodowymi wpuściliście ludzi w maliny. Stosunek pracy zawarty jest pomiędzy pracodawcą - pracownikiem a nie związkami. Dlatego też odmowna decyzja związków zawodowych nie ma wpływu na personalne zwolnienie. Związkowcy niech sobie działają ale w obrębie prawa, krytykują ale jak na razie to tylko pan i Pilak krzyczą!!!To że w powiecie pod rządami PO działy się różne rzeczy jest prawdą. Prawdą jest również fakt, że publicznie nie informował pan społeczeństwa o wyrokach sądowych i odszkodowaniach wypłacanych przez powiat za przegrane przez podległe starostwu jednostki. Dlaczego pan tego nie robił????? Jeżeli jest pan wiarygodny to proszę powiadomić opinię publiczną jakie comiesięczne wynagrodzenie pobierały wymienione przez pana panie. To dopiero będzie SZOK dla gnieźnieńskiego społeczeństwa średnio żyjącego za 1800zł miesięcznie. I na koniec zapytam kto powiedział " dajcie mi prezydenta a ja wam dam starostę" ? ? ?

  17.03.2015 19:29

  dzieki za takiego staroste jak jest teraz!!! kobieta ta nic nie zrobi - w oczach ma wypisz wymaluj "figurantka" jestem bo muszem.... przeciez ona nie mam jaj żeby w starostwie wszystko ruszyć!!!! nie wierze.

 • 17.03.2015 09:47  Odpowiedz na komentarz

  jaki problem widzicie ludzie w demokratycznych krajach zbiera się podpisy pod referendum przeprowadza się je i wówczas władza albo pozostaje albo idzie tam gdzie stała do tej pory.
  A wy się nad czymś rozczulacie przecież to nie kto inni jak mieszkańcy wybrali taką władzę. Ja na nikogo nie głosowałem i nic od nikogo nie oczekuję ani nie chce a wy jak oddaliście na nich głosy to teraz wypijcie to czego żeście nawarzyli.

 • 17.03.2015 08:09  Odpowiedz na komentarz

  Nie zajmuj sie Pan kolezankami ze starostwa, ale "zwykłymi " gnieznianami i ich problemami. Są ich tysiace ! Te panie niech idą do urzedu pracvy. Niech sie zarejestrują i czekaja na nową robotę . Zobczą jakie to miłe. To nic nowego,a Pan sie tak rozczula, jakby nas to obchodzilo. Nie po to Pan jest senatorem, żeby pisał artykuły o kolezankach ze starostwa. Pisz Pan o klopotach rodzin bez mieszkan, mlodych bez pracy,brudnym miescie i o KOLESIOSTWIE w naszych urzedach. Panie senatorze wybory tuz, tuz

 • 17.03.2015 08:05  Odpowiedz na komentarz

  "Krew czerwonych ma się lać szerokim korytem" to brzmi jak podżeganie do zabójstwa

  17.03.2015 11:50

  Nadszedł czas aby oczyścić to miasto z czerwonych hien. Na Ukrainie był Majdan prędzej czy pózniej u nas też coś nastąpi bo układ okrągłego stołu który zniszczył kraj trzeba w końcu rozliczyć-czasami żeby dobrze czyścić trzeba chwasty wyciąć.Jak wytłumaczyć fakt że spółdzielnia mieszkaniowa jest w rękach cara zdzisława od lat bo on się tak zabezpieczył że cieżko go usunąć a robi z ludzmi co chce.Tak wygląda szkoła moskiewska a Wy to widzicie po zachowaniu putina i jego rodaków.

 • 17.03.2015 06:48  Odpowiedz na komentarz

  no całkiem niezłe towarzystwo, jak wy chcecie wszystko wycinać w pień to wy gorsi od talibów , teraz wiem że mam na każdych wyborach głosować na wszystkich innych tylko nie prawicę

  17.03.2015 15:23

  no tak będziesz głosował na swoich- może lepiej jak na głosowanie pojedziesz do Rosji tam będziesz w domu. Komuniści są gorsi od faszystów. Polecam film "PACHOŁKOWIE ROSJI" właśnie w Gnieznie sporo tej chołoty zostało.Może każdy z Państwa poda nam nazwiska towarzyszy którzy niedawno byli w ZSMP lub PZPR. ???Niech naród wie gdzie się pochowali.Kiedyś całowali w dupę Lenina a dzisiaj udają że się modlą.Ci są najgorsi. Ten senator już dawno pokochał czerwonych,imprezy spotkania to jest miłość PO-PZPR

 • 16.03.2015 23:27  Odpowiedz na komentarz

  furiata ostatnie podrygi , wyskoczył z papci w wyniku swej bezradności, dopatruje się...,ma informacje..., a ja wiem że boćkowi nic już nie pomoże.

 • 16.03.2015 23:07  Odpowiedz na komentarz

  coz za oburzenie ? poprzedni starosta p.Pilak to robil czystke

  17.03.2015 07:52

  Tak czyscił, aż go tez wyczyściliśmy - na szczęscie gnieznian .

 • 16.03.2015 21:39  Odpowiedz na komentarz

  tylko jednomandatowe , tylko bezpartyjni , co wybory wybierać nowych aż się nauczą sami porządku

 • 16.03.2015 20:08  Odpowiedz na komentarz

  I wcale nie trzymam czyjejś strony, ludzie obudźcie się, jedni i drudzy są siebie warci. W następnych wyborach dajcie szanse nowemu ładowi . Ta banda już sie nażarła i chce więcej. JOW- jednomandatowe okręgi wyborcze to jedyne wyjście. Wtedy wybieracie kogoś kogo będzie można rozliczyć z jego rządów, kogoś kogo będzie można rozliczyć z obsadzania stanowisk ,,ziomalami". Obudźta sie ludziska bo ONI Wszyscy wykończą NASZ kraj !!!

PODOBNE TEMATY
PKW nie widzi podstaw do ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr 92 Jak informuje Wasze Radio FM, nie będzie ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu w okręgu nr... Poniedziałek, 28 października 2019
Nieczyste zagranie podczas telewizyjnej debaty! Kandydat na senatora miał przejechać 50 kilometrów w 10 minut W poniedziałek, w TVP 3 miała odbyć się debata kandydatów na senatorów z okręgu nr 92. Mieli w niej... Poniedziałek, 30 września 2019
Letnie, objazdowe biuro poselskie Pauliny Hennig-Kloski już w lipcu Posłanka Paulina Hennig-Kloska zaprasza na spotkania w ramach Letniego Biura Poselskiego. Na okres wakacji... Czwartek, 27 czerwca 2019
Posłanka Paulina Hennig-Kloska walczy o gnieźnieński PKS! Domaga się reakcji rządu Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, zapytała marszałka oraz ministra infrastruktury podczas... Wtorek, 21 maja 2019