X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Czwartek, 5 marca 2015
  • Aktualności Straży Miejskiej

Strażnicy Miejscy zintensyfikowali swoje działania w zakresie porządków Pierwszej Stolicy Polski. Patrole regularnie kontrolują posesje prywatne, jak i te należące do podmiotów samorządowych czy też firm. Po zimie sporo śmieci zalega w krzakach, kratkach piwnicznych i wielu miejscach, w których tych śmieci być nie powinno. Strażnicy nie omieszkają również zajrzeć na podwórka posesji, celem kontroli ładu i porządku. Właściciele posesji nie stosujący się do zaleceń strażników będą karani mandatami karnymi.

Przymarznięty łabędź

Strażnicy Miejscy uczestniczyli w akcji ratunkowej, której przedmiotem był łabędź, który według zgłaszających przymarzł do lodu na jeziorze Winiary. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że łabędź odleciał.

Uszkodzona rynna


W trakcie patrolu pieszego funkcjonariusze natknęli się na uszkodzoną rynnę, która nie była drożna. Informacje przekazano właścicielowi posesji.

Oznakuj rower na wiosnę


Przypominamy o możliwości oznakowania jednośladów przez Straż Miejską. Swego rodzaju zabezpieczenie można zdobyć w siedzibie Straży Miejskiej po wcześniejszym umówieniu się.

Trzymaj psa na smyczy i po psie sprzątaj


Funkcjonariusze przypominają o obowiązku prowadzenia psa na smyczy. Niewywiązywanie się z tego ustawowego nakazu grozi mandatem karnym w wysokości do 250 zł. Jednocześnie przypominamy o obowiązku sprzątania po swoim pupilu. Za pozostawienie psich odchodów grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Kopertę zostaw dla inwalidy


Straż Miejska ponownie przypomina o obowiązku wykładania kart parkingowych osób niepełnosprawnych za przednią szybę w momencie pozostawienia samochodu na przysłowiowej kopercie. Parkowanie na miejscach dla inwalidów bez stosownych uprawnień grozi mandatem karnym w wysokości 500 zł ora z 5 pkt karnymi.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gnieźnianie wciąż śmiecą - dzikie wysypiska nadal problemem Mimo licznych interwencji Straży Miejskiej oraz wykorzystania fotopułapek, niektórzy mieszkańcy Gniezna... Piątek, 23 sierpnia 2019
Powstała lista firm odbierających odpady poprodukcyjne Znana jest już lista ewentualnych odbiorców odpadów poprodukcyjnych od lokalnych przedsiębiorców. Zestawienie... Wtorek, 6 sierpnia 2019
Kolejny pożar sprzętu rolniczego W poniedziałek o godz. 18.15 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze ścierniska, balotów i... Wtorek, 30 lipca 2019
Wsiadł i odjechał. Kto rozpoznaje sprawcę? Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży, do której doszło 4 czerwca 2019 roku w sklepie... Wtorek, 30 lipca 2019