Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Czwartek, 5 marca 2015
  • Aktualności Straży Miejskiej

Strażnicy Miejscy zintensyfikowali swoje działania w zakresie porządków Pierwszej Stolicy Polski. Patrole regularnie kontrolują posesje prywatne, jak i te należące do podmiotów samorządowych czy też firm. Po zimie sporo śmieci zalega w krzakach, kratkach piwnicznych i wielu miejscach, w których tych śmieci być nie powinno. Strażnicy nie omieszkają również zajrzeć na podwórka posesji, celem kontroli ładu i porządku. Właściciele posesji nie stosujący się do zaleceń strażników będą karani mandatami karnymi.

Przymarznięty łabędź

Strażnicy Miejscy uczestniczyli w akcji ratunkowej, której przedmiotem był łabędź, który według zgłaszających przymarzł do lodu na jeziorze Winiary. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że łabędź odleciał.

Uszkodzona rynna


W trakcie patrolu pieszego funkcjonariusze natknęli się na uszkodzoną rynnę, która nie była drożna. Informacje przekazano właścicielowi posesji.

Oznakuj rower na wiosnę


Przypominamy o możliwości oznakowania jednośladów przez Straż Miejską. Swego rodzaju zabezpieczenie można zdobyć w siedzibie Straży Miejskiej po wcześniejszym umówieniu się.

Trzymaj psa na smyczy i po psie sprzątaj


Funkcjonariusze przypominają o obowiązku prowadzenia psa na smyczy. Niewywiązywanie się z tego ustawowego nakazu grozi mandatem karnym w wysokości do 250 zł. Jednocześnie przypominamy o obowiązku sprzątania po swoim pupilu. Za pozostawienie psich odchodów grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Kopertę zostaw dla inwalidy


Straż Miejska ponownie przypomina o obowiązku wykładania kart parkingowych osób niepełnosprawnych za przednią szybę w momencie pozostawienia samochodu na przysłowiowej kopercie. Parkowanie na miejscach dla inwalidów bez stosownych uprawnień grozi mandatem karnym w wysokości 500 zł ora z 5 pkt karnymi.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kobieta zmarła w trakcie pracy w Starostwie Powiatowym W piątek, ok. godz. 16.20 Pogotowie Ratunkowe przyjęło zgłoszenie o kobiecie, która straciła przytomność... Sobota, 7 grudnia 2019
Tragiczny wypadek w Miroszce! Nie żyje ok. 50-letni mężczyzna! W Miroszce, między Witkowem a Niechanowem, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.... Sobota, 7 grudnia 2019
Korytarz życia i jazda na suwak od dzisiaj obowiązkowe 6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące ?korytarza życia? oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka... Piątek, 6 grudnia 2019
63 interwencje podczas policyjnej akcji Gnieźnieńscy policjanci podsumowali działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Podczas akcji,... Piątek, 6 grudnia 2019