Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Konkurs dla szkół podstawowych w całej Polsce "Tu powstała Polska"

Środa, 18 lutego 2015
  • Konkurs dla szkół podstawowych w całej Polsce

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, Miasto Gniezno oraz Językowa Szkoła Podstawowa Prymus zapraszają szkoły podstawowe w całej Polsce do udziału w konkursie pn. "Tu powstała Polska". O założeniach konkursu na konferencji prasowej w dniu 16.02.2015 r., poinformowali: Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, Michał Powałowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna oraz Dariusz Witkowski ze szkoły językowej "Prymus".

Przedsięwzięcie jest adresowane dla uczniów szkół podstawowych - klasy od 4 do 6. Nauczyciele Językowej Szkoły Podstawowej Prymus z Gniezna bazując na materiale plakatów, jak i książek z serii Kultura Piastów dla dzieci, które powstały w ramach projektu realizowanego przez Powiat Gnieźnieński "Tu powstała Polska - promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski" opracowali grę miejską. Do udziału w grze, która zostanie rozegrana na terenie Pierwszej Stolicy Polski, zostaną zaproszone zwycięskie szkolne drużyny (8 drużyn po 6 osób plus opiekun), które wezmą udział w konkursie "Tu powstała Polska" i przejdą pierwszy jego etap. Starostwo gnieźnieńskie ogłasza konkurs pt. "Tu powstała Polska", w związku z tym od razu wiadomo, że będzie to konkurs historyczny, w bardzo ciekawej formie, dla dzieci ze szkół podstawowych - mówi starosta Beata Tarczyńska. Naszymi partnerami w tym konkursie będzie Miasto Gniezno i szkoła Prymus. W szkole Prymus zrodził się pomysł tego konkursu. My staliśmy się tymi partnerami, którzy organizacyjnie i finansowo wspierają ten konkurs.


Pierwszy etap konkursu polega na nagraniu krótkiego filmu (do 4 min.) w języku angielskim, który ma być związany z Gnieznem, Powiatem Gnieźnieńskim, a w szczególności z jego bogatą przeszłością związaną z początkami Państwa Polskiego. Film ma być przygotowany tak, aby zachęcać turystów z zagranicy do przyjazdu do Pierwszej Stolicy Polski.

Nadesłane filmy do 15 kwietnia br. zostaną poddane wstępnej selekcji przez specjalnie powołane do tego Jury. Filmy spełniające kryteria konkursu zostaną opublikowane na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl, gdzie będzie można na nie głosować do 29 kwietnia.

Osiem drużyn, które otrzymają największą ilość głosów w głosowaniu internetowym, zostaną zaproszone do Gniezna, na koszt organizatorów na Wielki Finał, który będzie miał miejsce 15 maja. W tym dniu rozpoczynają się również organizowane jak co roku przez Urząd Miejski Dni Gniezna, dlatego też na przyjezdnych czekają dodatkowe atrakcje. To właśnie podczas dwudniowego pobytu w Gnieźnie (organizatorzy zapewniają jeden nocleg z 14 na 15 maja) zwycięskie drużyny będą mogły wziąć udział m.in. w specjalnie przygotowanej na tę okazję Grze Miejskiej. Podążając śladami Piastów, odkrywając kolejno tajemnice Gniezna, uczestnicy gry, poza świetną zabawą, będą mogli dotknąć historii i poznać autentyczne miejsca gdzie kształtowała się polska państwowość. Uczestnicy muszą przygotować film, który będzie promował Gniezno i powiat gnieźnieński, i który będzie w języku angielskim, skierowany do turystów z zagranicy - mówi Dariusz Witkowski ze szkoły Prymus. Następnie internauci wybiorą najlepsze filmy i zaprosimy finalistów na konkurs do Gniezna. Wydaje mi się, że ten konkurs ma bardzo duże wartości edukacyjne - promuje kreatywność, logiczne myślenie, a także sprawdza wiedzę historyczną.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl. W razie dodatkowych pytań można dzwonić pod numer 61 424 07 43.

Celem konkursu jest promocja Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego wśród najmłodszych, poprzez aktywne zaangażowanie dzieci i nauczycieli do poszukiwania dodatkowej wiedzy na temat źródeł własnej tożsamości narodowej.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kosztowny urlop dla dyrektora Bestwiny Posłanka .Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, skomentowała zwolnienie dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u,... Wtorek, 4 grudnia 2018
Składy komisji stałych Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Podczas I Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego VI kadencji, która odbyła się 22 listopada br., radni wyłonili... Wtorek, 27 listopada 2018
Rówieśnica wolnej Polski. Pani Cecylia skończyła 100 lat W Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Setne urodziny obchodziła jedna... Poniedziałek, 19 listopada 2018
"Umowa z wyborcami jest zobowiązująca" - oświadczenie Tadeusza Tomaszewskiego Wybory samorządowe przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć. W powiecie gnieźnieńskim miłą niespodzianką... Poniedziałek, 5 listopada 2018