Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Co dalej z komendą Policji?

Środa, 18 lutego 2015
  • Co dalej z komendą Policji?

Pomimo wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, budowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie trwa.

Kiedy robiłem z terenu swojej posesji zdjęcia budowy nowego budynku komendy, przyszło kilku policjantów, którzy chcieli mnie wylegitymować - mówi właściciel nieruchomości. Grozili mi, nie mieli żadnego nakazu wejścia na teren mojej nieruchomości, nie chcieli mi powiedzieć w jakim celu przyszli. Mam nagrania, które są potwierdzeniem moich słów. Jeżeli natomiast chodzi o wyrok Sądu, to nie jest on w ogóle egzekwowany. Ja sam powiadomiłem o wyroku Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie, Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i wiem, że ten wyrok nadal nie jest egzekwowany. PINB nie zatrzymał budowy. Na moją działkę wjechał ciężki sprzęt. W tym celu zniszczono ogrodzenie. Ten sprzęt służył do wykopania rowów pod fundamenty. Jak to jest możliwe, że pod oknami Policji dzieje się coś takiego? Wykonawca niszczy ogrodzenie z żelbetonu i stali, wjeżdża na mój prywatny teren, niszczy go i zaczyna budowę na granicy działki, wykonując prace również z mojej posesji, ale bez jakiejkolwiek mojej zgody czy chociażby powiadomienia mnie o tym.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował nas, że jakikolwiek komentarz do sprawy przedstawi po otrzymaniu uzasadnienia wyroku. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie nie jest stroną w sprawie, natomiast na komentarz Wojewody Wielkopolskiego cały czas czekamy.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że ekipy budowlane zabezpieczają budowę na obecnym etapie i przygotowują się do przerwania prac. Są to jednak informacje nieoficjalne i nie możemy zagwarantować, że prawdziwe.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(21)

  • dziś w tvn 24 mamy przykład mafii która działa na terenie Gniezna. Powiatowy inspektor musi być na ich liście wypłat bo jak wytłumaczyć nie egzekwowanie wyroku sądu. Mam nadzieje że jakiś bezstronny sędzia wsadzi tego ciecia za kratki bo to rzuca cień na wszystkie decyzje tego urzędu. Redaktorowi prowadzącemu polecam BSW które od razu powinno usunąć milicjantów biorących udział w zastraszaniu. Taką mamy tu demokracje że komuniści i ich koledzy robią sobie jaja nawet z podstaw ustrojowych państwa. Czas zająć się towarzyszami komunistami za których mamy taki syf w I stolicy kraju. Za publiczne pieniądze stawia się budę dla kundli bez pozwolenia. Gdzie jest starosta gdzie jest prezydent marionetka ,gdzie jest prokuratora- ano zapomniałem to wszysko koleżeństwo które nie da sobie zrobić krzywdy. Cały kraj w telewizji ogląda jak działa mafia w Gnieznie- jesteśmy lepsi od Warszawy

    13.03.2015 13:52

    Nie tylko komuniści rządzą i ignoruja prawo. A co robi starosta z PiS ?Tam to samo, czyli SAMOWOLKA. . Mamy i w UM i w Starostwie te same geby, ale na innych stanowiskach. Tacy Suwnicowi. Jak tego przesuną, to kolezanka ( kolega) z innego dzialu, już ma stolek.! Zapraszanie TVN, to jedyne wyjście, aby Polska dowiedziała się o tym, co dzieje się w gnieznieńskich urzędach ! Niech się władza tlumaczy na wizji !

  • 13.03.2015 11:57  Odpowiedz na komentarz

    szarpac ich niech rozbieraja rudere i niech zwrócą podatnikom pieniadze

  • Znam osobiście pan M. I z tego co mi wiadomo jest to całkiem dobrze radzący sobie człowiek w świecie biznesu i na brak pieniędzy i perspektyw na przyszłość nie narzeka, natomiast jeśli chodzi o sytuację związaną z naruszeniem jego prawa własności to jestem całkowicie po jego stronie i popieram go w tempieniu nadużywania władzy przez organ który powinien dbać o prawo obywateli a tym bardziej respektować wyroki sądów , ten który pozwala sobie aby używać określeń " psychol" co do osoby pana M najwyraźniej jest zwykłym i zazdrosnym nieudacznikiem pracującym w którymś z urzędów być może w policji, jeżeli ktoś nie ma wiedzy i pojęcia o tym do czego dopuściła się policja niech nie zabiera głosu

  • Ta Komenda kojarzy się z MO. Trzeba był postawić od nowa w innym miejscu. Gnieźnieńskie dziadostwo,,, W gnieźnieńskim sądzie był kiedyś zakład karny....

    23.02.2015 17:00

    a przedtem jeszcze zakon Fraciszanow. oj zeby te mury potrafily mowici

  • 21.02.2015 12:55  Odpowiedz na komentarz

    budowniczy od paru dni budują szybciej niż wcześniej chyba goscia ....... trafi jak zobaczy - tak trzymać

  • Czy to ten sam jegomość co podczas rozbudowy dawnej drukarni nie płacił pracownikom i firmom wykonującym tam roboty budowlane ???????????????

  • 20.02.2015 08:38  Odpowiedz na komentarz

    Właściciel nieruchomości pewnie "zapomniał" dodać, że wizyta policjantów miała miejsce z zupełnie innego powodu ! Pan właściciel rozkręcał elementy rusztowania, co groziło nawet śmiercią dla pracujących tam osób !

    20.02.2015 12:21

    Trzeba być idiotą żeby rozkręcać szalunki a tym samym zagrażać życiu ludzi IDIOTĄ. Panie Właścicielu proponuje zacząć myśleć a nie tworzyć sztuczne problemy

  • 20.02.2015 07:49  Odpowiedz na komentarz

    spokojny taki wyrok nie wstrzymuje budowy z tego co wiem to komenda będzie wybudowana we wrześniu a uchylona decyzja wojewody ma tylko uchybienia formalne co się często zdarza i koniec radosci sąsiada

  • 19.02.2015 13:20  Odpowiedz na komentarz

    Do komentarza
    Obywatel miasta Gniezno
    19.02.2015 11:30Szanowny obywatelu, żaden przepis prawny nie zabrania fotografowania obiektów budowlanych. Jeżeli szanowny komentator jest w posiadaniu takiego przepisu to bardzo proszę na łamach tej internetowej gazety o wykładnię prawa na ten temat. Sprawa bardzo aktualna gdyż w necie jest wiele zdjęć prominentnych polityków partii PO, którzy dumnie fotografowali się w pomarańczowych kaskach na nie dokończonej przez nich budowie szpitala. Czyżby poprzednia władza powiatu była autorem projektu, a może łamała prawo autorskie? Co do nazwiska użytego przez pana w komentarzu mam nieodparte wrażenie, że naruszył Pan prawo. Pozostaje mieć nadzieję, że strona skarżąca nie będzie drążyć tego faktu.

  • Do PowiatowegoPo pierwsze Szanowny Panie nazwisko jest chlubom natomiast postępowanie często niszczy wizerunek nie koniecznie w tym przypadku.Po drugie jak już mówimy o prawie to chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie prawnej dziennikarz robi i umieszcza zdjęcia budowanego Komisariatu Policji w Gnieźnie w internecie. Nie jest autorem projektu, a tym samym łamie prawo autorskie. Po trzecie - czekam na pełną i rzetelną informację o zaistniałym konflikcie.

    19.02.2015 15:21

    Obywatelu... czy robiąc zdjęcie samochodowi na ulicy i wstawiając je do internetu łamiesz prawo bo nie jesteś projektantem tego samochodu?? Ogarnij się

  • 18.02.2015 20:53  Odpowiedz na komentarz

    Do komentarza :
    Obywatel miasta Gniezno
    18.02.2015 15:13a kto szanownego obywatela upoważnił do używania nazwisk w komentarzach. Chce pan być sprawiedliwym sam łamiąc prawo!!!!!!!!

  • Mam pytanie - czego dotycz zaskarżenie, i jaki jest wyrok w sprawie ? Temat jest głośny, i bardzo interesujący, ale nie do końca przekazuje się informacje o zaistniałym konflikcie stron. Moim zdanie skarżący próbuje wyłudzić wykorzystując nagłośnienie sprawy. Jako stały czytelnik tej strony jestem zainteresowany szczegółowym i rzetelnym przedstawieniem sprawy przez dziennikarzy. Mam nadzieje że Gniezno nie będzie pośmiewiskiem na skalę ogólnopolska w realizacji dużych inwestycji. Pan Marzec chce rozbudować byłe kino Piast- BRAWO, ale takie działanie nie wróży tej rozbudowie. Może wreszcie dla dobra wspólnego czas najwyższy skończyć z pokazywaniem własnego Ja - wzajemny szacunek buduje, nienawiść rujnuje - o tym należy zawsze pamiętać.

    13.03.2015 14:28

    człowieku, po pierwsze po co marnować publiczne pieniądze i rozbudowywać psiarnie - po to żeby koledzy mieli etaty czy po to żeby ta skorumpowana władza miała ochronę ?????Daleko szukać- każdy widzi w tvn 24 zachowanie milicjantów którzy nie obawiają się zastraszać redaktora -Lepiej by było postawić kino z 50 % dotacją do biletów aby obywatele coś mieli z tego upadłego miasta. Gdzie jest prezydent i starosta tego bałaganu że doszło do naruszenia wyroku sądu a Gniezno jest hitem dnia w telewizji ogólnopolskiej???Wszyscy są odpowiedzialni a kolejna buda żeby gonić emerytów i rencistów nie jest tu potrzebna. Powiatowy inspektor do wylotu bo nie respektował wyroku sądu -ale jest możliwe w państwie prawa a nie w tej anarchii która pozostała wraz z nieoczyszczeniem urzędów z komunistów ich znajomych i rodzin. Pamiętajcie że jak Was zatrzymają psy to im odpowiedzcie że nie przestrzegacie prawa jak cała komenda bo w Gnieznie nie trzeba.

    23.02.2015 17:13

    Prosze Pana tak czytam Wasze kometarze i mysle sobie ze ma Pan racje , szacunek buduje anienawisc rujnuje. Ale odpowiem Wam tak ze w tej Waszej Polsce i w Gnieznie juz szcunku sie nie znajdzie . Pozdrawiam.

  • 18.02.2015 13:24  Odpowiedz na komentarz

    Nareszcie ludzie walczą o swoje prawo własności. Brawo dla właściciela !!!! Nikt nie ma prawa niszczyć mienia ....policja też !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    22.02.2015 20:13

    niech ten pan posprzata i ogarnie swa posesje

    21.02.2015 13:21

    Wielki szacunek dla osób prywatnych, które potrafią w sprawach ważnych walczyć z instytucjami !

PODOBNE TEMATY
Truchło na drzewie w Wymysłowie! Czy służyło do szkolenia psów? Jak informuje portal Trzemeszno24.info, w ubiegłym tygodniu jeden z Czytelników poinformował redakcję... Sobota, 19 października 2019
Tymczasowy areszt dla 42-letniego Ukraińca za kradzież rozbójniczą W jednym z gnieźnieńskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca nie chcąc zapłacić za polarową... Sobota, 19 października 2019
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej kom. Józefa Wróblewskiego Przed Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie odsłonięto tablicę upamiętniającą komisarza Józefa Wróblewskiego.... Sobota, 19 października 2019
Zaginął Krzysztof Sekulski Zaginął Krzysztof Sekulski, lat 53, około 180 cm wzrostu. Może być ubrany w jeansy i ciemny polar. Może... Sobota, 19 października 2019