X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mariola Landowska nie może pogodzić się ze zwolnieniem?

Środa, 4 lutego 2015
  • Mariola Landowska nie może pogodzić się ze zwolnieniem?

Mariola Landowska - była dyrektor Zarządu Gospodarowania Lokalami w Gnieźnie, nie daje za wygraną. Wypowiedzenie umowy o pracę, które otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Gniezna zaskarżyła do Sądu Pracy.

Ponieważ dotarły do nas informacje, że Mariola Landowska zaskarżyła wypowiedzenie umowy o pracę, postanowiliśmy zwrócić się do Sądu Rejonowego w Gnieźnie z zapytaniem w tej sprawie. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

W odpowiedzi na zapytanie prasowe z dnia 2 lutego 2015 roku informuję, że w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie - Sąd Pracy toczy się sprawa o sygnaturze IV P 8/15 z powództwa Pani Marioli Landowskiej przeciwko Panu Prezydentowi Miasta Gniezna o uznanie wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, zaś termin rozprawy został wyznaczony na dzień 25 marca 2015 roku.
Prezes Sądu Rejonowego w Gnieźnie
Jarosław Ochocki

Czy Mariola Landowska nie może po prostu pogodzić się z decyzją włodarza miasta? Chciałoby się rzec, że trzeba umieć przegrywać i odejść z podniesioną głową. Pytanie jakie przesłanie pójdzie do opinii publicznej za byłą dyrektor, i który pracodawca zdecyduje się na zatrudnienie osoby zaskarżającej wypowiedzenie umowy?
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(55)

  • 30.11.2017 17:20  Odpowiedz na komentarz

    Forumowicze, pomóżcie - czy M. Landowską łączą więzy rodzinne z H. Binarschem?

  • 29.03.2015 08:42  Odpowiedz na komentarz

    Czy Gwarna jest wynajeta?

  • 01.03.2015 17:33  Odpowiedz na komentarz

    Im szybciej przestaniemy wymawiać nazwisko tej "dyrektorki", tym lepiej, dla nas Gnieznian !

  • Ona powinna dostać nawet zwolnienie dyscyplinarne ! Za to, jak traktowała ludzi i za to, ile pieniedzy należących do miasta, leży w błocie ! Za niegospodarność urzędnika, na rzecz miasta - to juz należy sie jakiś paragraf !

    01.12.2017 10:22

    Tyle szkód wyrzadzonych przez te istotę dla miasta i ludzi, aż trudno wyliczyć.Miała tak pogardliwy i nawet bezczelny sposób do petentów, że brak słów. Na " wizytę" trzeba było się zapisywać.! Spotkań jednak nie realizowała. Były z panem S.lub p. C. Boże, nie chcemy jej już w urzędzie widzieć. Nadaje się tylko do siedzenia w domu i żadnego kontaktu z ludźmi. Czy to wazne , że są wiezy rodzinne z B. ? Ciekawe !

  • 11.02.2015 07:56  Odpowiedz na komentarz

    Może nazwać targowisko imieniem Marioli Landowskiej to jej dzieło.

  • 10.02.2015 20:59  Odpowiedz na komentarz

    Pan Prezydent da sobie radę z tymi ludżmi.Logiczne jest, że jak ZGL sie kończy, to i radca z ZGL musi odejść !

  • 09.02.2015 09:01  Odpowiedz na komentarz

    Zobaczycie jak Zawodna i reszta starej ekipy wsadzi Budaszowi nóż w plecy. Teraz będą potulni aby ich nie wywalili z roboty ale później mu będą podkładać kłody pod nogi. To są komunistyczne zapyziałe kurduple i trzeba ich wyciąć z stanowisk

  • czy nie szkoda księgarni na rynku Gnieźnieńskim , tak było podręcznie i znów zadecydowały pieniądze u komuszka , a żeby ta jego restauracja przepadła w pieruny w mordę jeża !!! .

  • CZASEM AŻ OCZY BOLĄ PATRZEĆ JAK SIĘ PRZEMĘCZA DLA NASZEGO MIASTA DYREKTOR ZGL-u LANDOWSKA MARIOLA NASZEGO MIASTA TĘCZA.... CIĄGLE PRACUJE WSZYSTKIEGO PRZYPILNUJE I JESZCZE INNI NIEKTÓRZY WTYKAJĄ JEJ SZPILKI TO NIE LUDZIE TO WILKI. TO MÓWIŁEM JA ---------WDZIĘCZNY JAK JASNA K..RWA HANDLARZ Z TARGOWISKA PARKUJĄCY SWOJEGO BUS W PODZIEMNYM PARKINGU.

  • 07.02.2015 12:17  Odpowiedz na komentarz

    Panie Budasz zapomniał Pan usunąć Zawodną i Seweryna co oznacza że ludzie tej starej baby nadal grają pierwsze skrzypce. Jako Prezedent powinien Pan się wykazać większą znajomością tematu

  • 06.02.2015 15:29  Odpowiedz na komentarz

    czy ona jest naiwna? moim zdaniem skoro Prezydent ją zwolnił (nie od razu na łapu capu tylko z zcasem) zapewne sprawdził podstawe prawną i poradział się prawników zanim to zrobił. Gdyby nie miał podstawy do zwolnienia - nie zrobił by tego jASNA sprawa!

  • 06.02.2015 15:23  Odpowiedz na komentarz

    Pani Landowskiej syn kończył prawo to pewnie mamusie wesprze cha cha, może brat pani marioli - dyrektor Radia Plus pomoże??

  • 06.02.2015 15:13  Odpowiedz na komentarz

    A kogo w procesie Landowskiej reprezentuje Mecenas Zawodna? Ma konflikt interesów

    07.02.2015 11:17

    Landowska winna zabrać swoją ekipę. Ciekawe czy to prawda , że Dyrektor Landowska ma firmę sprzątającą na Dziekance ?
    Temat dla Redakcji.

    06.02.2015 16:22

    Panie Piotrze Śrubo, a Pan z kim ma konflikt ?

  • 06.02.2015 13:41  Odpowiedz na komentarz

    Liczę na to, że portal poda ile osób w Gnieźnie zalega z opłatami za mieszkania ? Może wtedy dowie się społeczeństwo dlaczego nie ma remontów.

    09.02.2015 09:34

    W naszej kamienicy na 15 rodzin, 5 rodzin tzw. "z urzędu lub socjalne )" zalega z opłatą na 50 tys. zlotych ( tak 50.000 zlotych na obecne pieniadze !!!), a może nawet więcej . Dawny ZGL powinien znać dokladne dane

  • Co to za prawnik ZGL, wszystkie sprawy przegrane.

    07.02.2015 15:02

    Czyli którą, w swej działalności ? Jeśli reprezentuje p.L,. to konflikt interesów - oczywisty !

    06.02.2015 14:17

    właśnie wygrałam kolejną pozdrawiam

  • 06.02.2015 10:27  Odpowiedz na komentarz

    chętnie się przejdę na tą rozprawę, sugeruje podobnie wszystkim "miłośnikom" pracy tej pani.

  • 06.02.2015 10:22  Odpowiedz na komentarz

    Tak od tego są sądy.

  • 06.02.2015 09:00  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli nie było podstaw do zwolnienie i ona tak uważa to ma prawo wkroczyć na drogę sądową. Każdy z was może uczynić podobnie w takiej sytuacji, a wy się sadzicie. Tu chodzi o zasady i sprawiedliwość, a te już rozstrzygnie sąd.

  • 06.02.2015 08:42  Odpowiedz na komentarz

    Teraz czas na Zawodną .......

    06.02.2015 15:34

    Tylu prawników w UM,a ta w ZGL zatrudniała dodatkowo prawnnika Zawodną skandal.

    06.02.2015 10:43

    Tak p.prawnik skończył się ZGL i koniec pani fachowych porad,dzięki bogu.

  • 05.02.2015 16:46  Odpowiedz na komentarz

    Proponuję, aby do sądu na świadków powołać wszystkich byłych pracowników zgl, których Landowska zwolniła z pracy, a uwierzcie mi, że przez te 5 lat jej urzędowania sporo się takich ludzi przewinęło. Niech oni ocenią swoją byłą szefową i zdradzą jak byli przez nią traktowani.

    06.02.2015 08:56

    Dołączam się ! Jestem ZA !

  • 05.02.2015 16:44  Odpowiedz na komentarz

    No gdzie pomocny, zaprzyjaźniony Spachacz?

  • stara zepsuta baba -wstyd ,zero honoru....lokatorzy dobrze wiedzą jak im się przysłużyła. Skoro tak chce zostać to niech ją Budasz prześwietli za straty z tytułu nie wynajętych lokali i innych spraw w których namieszała. Niech jej policzą ile stały puste i niech zapłaci prywatnie te czynsze których nie było nawet po starych stawkach. To babsko to przykład pasożyta który chce się karmić z dobrego koryta. Może ktoś poda jej osiągnięcia z Poznania bo podobno dzięki niej miasto musiało stracić sporo kasy (miliony) i wtedy ją delikatnie przysłali do marnowania Gniezna

  • 05.02.2015 14:03  Odpowiedz na komentarz

    co za wredne babsko zero kulturu lapami i nogami ryjem koryta sie chwyta co za ludzie pracuja w tych urzedach wstyd kobieto powinnas sie zapasc pod ziemie.

  • A gdy Landowska zapisze się do PO to może wtedy......

  • Ma baba swoja firmę sprzatajacą. Już z Dziekanki wywalili poprzednią, i dali robotę firmie BYŁEJ dyr. ZGL !!! Że też dyr, Dziekanki poszedł na taki interes ...

  • Niech będzie sąd i niech skarży ! TYM SPOSOBEM POGRAZY SIE SAMA ! 3/4 mieszkańców Gniezna ,chetnie przyjdzie zeznawać, jako swiadkowie przeciwko beznadziejnej, aroganckiej i niekompetentnej dyrektorce !

  • 05.02.2015 10:51  Odpowiedz na komentarz

    Wiecie o co chodzi? O kasę i odprawę, bo do sądu trzeba podać roczne dochody, które się utraciło

  • 05.02.2015 10:49  Odpowiedz na komentarz

    Synek pomoże przecież jest prawnikiem jak widać już wielokrotnie pomagał mamusi , która znowu narozrabiała

  • 05.02.2015 10:14  Odpowiedz na komentarz

    Pani Mariola nie ma honoru pracodawca ma prawo rozwiązać umowę o pracę jest nowy prezydent i sam dobiera sobie współpracowników. Widocznie nikt jej nie chce dlatego tak się trzyma tego stołka i oddała sprawę do sądu. Proszę zapisać się na Kuroniówkę i tam poszukać ofert pracy

    05.02.2015 14:40

    Właśnie, właśnie po co ma mieć lepiej no no po co. Niech siedzi w domu i niech zasili szeregi bezrobotnych przecie prezydent z PO zmniejszy bezrobocie . \\\\\\\\\\\\\\\coś tu nie pasuje. I jaka beszczelna śmie założyć firmę zamiast siedzieć w domu na kuroniówce.a gdzie mogę sprawdzić to że wygrała przetarg pracowniku dziekanki . MAM NADZIEJĘ ZE NIE PISZE TEGO PACJENT?

  • 05.02.2015 09:59  Odpowiedz na komentarz

    coś w tym kraju znowu się zmieniło i nie wolno iść ze swoją sprawą do sądu ?

  • 05.02.2015 09:50  Odpowiedz na komentarz

    Pani Dyrektor sprawdziła sie merytorycznie , a ze układy ,co Pan Prezydent
    Chciał pokazać ?
    Sile , władze ,!,
    Słabość tylko , gdyż trzeba umieć rozmawiać ,

    06.02.2015 08:38

    To nie perły tylko KULKI WAGINALNE a te sa niechodliwe

    05.02.2015 15:25

    niech prezydent pokaże siłę i poda ją do sądu za niegospodarność. Nie widzę powodu aby babsko nie poniosło kary za puste lokale na mieście. Niech sprzeda te perły którymi się popisuje to może za Gwarną na pół roku za czynsz pokryje. Panie Budasz to jak Pan załatwi te szkaradną babę będzie wizytówką na przyszłe działania w mieście. Jeszcze tylko trzeba usunąć komunistów bo inaczej zaatwią Pana.....pewnie Ruski mają jakieś budynki na Syberii to można ich tam zakwaterować

  • TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY ZE SCENY ZEJŚĆ!

    05.02.2015 09:37

    Ale z tego co mówią na tzw, mieście ona nie chce powrotu i nie chce pracować dla budasza Ps. a przypominacie sobie ile spraw w sadzie miał były starosta kiedy przejmował władze w starostwie. żadna sensacja. dobrze że mamy takie prawo tylko chłop pańszczyźniany go nie miał.Powodzenia Pani Dyrektor. takich pozwów będzie więcej zobaczcie na statystyki sądów pracy co pod rządami PO sie dzieje. .

  • 05.02.2015 07:46  Odpowiedz na komentarz

    a ja bym przywrócił do pracy Landowską, niech będzie zwykłym pracownikiem np. w biurze obsługi klienta, niech będzie teraz milutka dla tych, których nie chciała przyjąć albo traktowała jak byle co

  • 05.02.2015 07:20  Odpowiedz na komentarz

    Landowska zamiast latać po sądach niech lepiej zaktualizuje swój profil na fejsie. Po pierwsze od ponad 3 tygodni nie jest już dyrektorem zgl, a po drugie od kilku lat nie mieszka w Gnieźnie!

  • 05.02.2015 01:07  Odpowiedz na komentarz

    Kto ma korzyść z likwidacji zgl i zwolnienia super Dyrektorki . \zastanówcie się drodzy kto ma korzyść ?? napewno nie Miasto. więc??? kto ma korzyść, kto ? myślcie, myślcie tylko lemingi popierają --- nie myślą oni maja tylko popierać nie myśleć.

  • 04.02.2015 22:34  Odpowiedz na komentarz

    "jakie przesłanie pójdzie do opinii publiczne" nie lepiej poczekać jakie wyroki zapadną w sprawie ?

  • 04.02.2015 21:47  Odpowiedz na komentarz

    MARIOLA NA PREZYDENTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 04.02.2015 21:30  Odpowiedz na komentarz

    Co ona za wróg.Aż się prosiła o takie potraktowanie. Jaką bronią walczysz, od takiej giniesz. Teraz kolej na Kowalskiego. Powinien zaskarżyć tych, którzy na niego nie głosowali.

  • Ma. Prawo , życzę powodzenia pani Landowskiej ,

  • 04.02.2015 21:24  Odpowiedz na komentarz

    Każdy pracodawca ma prawo rozwiązać umowę o pracę z ustawowym wypowiedzeniem, kto powiedział, że dyrektorskie stołki są dożywotne?

  • 04.02.2015 20:18  Odpowiedz na komentarz

    Ha ha to śmiechu warte! Ja za wyznaczeniem terminu rozprawy w Sądzie Pracy czekałem ok 3 miesięcy a tu TYLKO ponad miesiąc....i gdzie tu sprawiedliwość a może znajomości?!

  • 04.02.2015 20:13  Odpowiedz na komentarz

    Pani Landowska nie może wybaczyć sposobu jak ją odwołano. Budasz zyskał zawziętego wroga.

PODOBNE TEMATY
Dlaczego komendant Straży Miejskiej dostał wypowiedzenie? Prezydent Tomasz Budasz wręczył komendantowi gnieźnieńskiej Straży Miejskiej wypowiedzenie umowy o pracę.... Środa, 13 stycznia 2016
Zmiana zasad selektywnej zbiórki odpadów w Gnieźnie W styczniu 2016 r. na terenie Miasta Gniezna zmienią się zasady selektywnego zbierania odpadów komunalnych.... Sobota, 19 grudnia 2015
Miasto Gniezno wypłaci 17 tys. zł byłej dyrektor ZGL Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie odbyła się rozprawa pomiędzy byłą dyrektor Zarządu Gospodarowania... Środa, 25 listopada 2015
Czy nowa spółka chce przejąć zarządzanie zasobem komunalnym Gniezna? W ostatnim czasie dotarły do naszej redakcji informacje, z których wynika, że Spółka PM Property24 jest... Czwartek, 12 listopada 2015