Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Miałem sen ... Kogut Zenon

Poniedziałek, 2 lutego 2015
  • Miałem sen ... Kogut Zenon
REKLAMA

Miałem sen, w którym śniła mi się tragedia jaka wydarzyła się w kurniku.

Cała tragedia rozgrywała się w kurniku. Za stan tego kurnika odpowiedzialny jest kogut Zenon. A stan kurnika był fatalny. W najgorszym stanie były jego kominy, co skutkowało licznymi tragediami. Kogut Zenon siedział sobie ciągle na płocie i piał: "nie naprawię kominów i co mi zrobicie, a i tak senatorem zostanę choć tego nie chcecie". Kogut Zenon nie przejmuje się, że kominy kurnika są dziurawe, bo on w tym kurniku nie mieszka. Z biedą przecież nie będzie mieszkał. Na klatce schodowej musiałby spotykać borsuka instalatora, który przy każdej okazji wypomina mu dziurawe kominy. A tego nie chce. Towarzysze koguta Zenona zazdroszczą jemu, gdyż po odejściu niedźwiedzia Grizzly nadeszły dla nich złe czasy.

Pewnego razu przyszedł do koguta Zenona borsuk instalator z prośbą, żeby kogut naprawił kominy, gdyż boi się o swoje życie i życie swojej rodziny, która mieszka przy kurniku, a i kury na zdrowiu i bezpieczeństwie by zyskały. Sprytny kogut Zenon umówił się z lisem, żeby ten wydał nakaz zamontowania dzwonków w przypadku zagrożenia. Nawet borsucza rodzina musiała założyć dzwonek, choć nie miała bezpośredniego źródła niebezpieczeństwa. W ten sposób, mając wspólny interes, cudzym kosztem załatwili sobie alibi przed lwem w przypadku wystąpienia tragedii.

Mimo licznych dzwonków  pewnego razu kurnik został wytruty, bo dzwonki nie zdążyły nawet zadzwonić.

Na moje szczęście mój koszmar senny przerwały dzwony kościelne, a nie cmentarne. W pierwszym odruchu sprawdziłem czy żyjemy. Dopiero uspokojony, że to jawa a nie sen spokojnie stwierdziłem, że to był koszmarny sen, choć z rzeczywistością mógł być tożsamy.
Mariusz Górkowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

  • Tomaszewski z SLD krytykuje Komorowskiego a tak go chwalił.....
    Czas na Gniezno bez Tomaszewskiego!

    05.06.2015 13:23

    Nowakowa skończ to pisanie, nudzisz się??? zacznij od swojego podwórka pisowskiego!

  • 15.04.2015 09:59  Odpowiedz na komentarz

    Pan Górkowski ożył! Już raz był na topie. Śni Mu się fotel prezesa?

  • Przestancie może śnić, a zajmijcie się pracą. Jest tyle do zrobienia,że starczy dla każdego ! Od tego plucia na wszystkich dookoła, to ... słów brakuje.Idżcie w poniedziałek do lekarza, to sami faceci stoją w kolejce do rodzinnych lekarzy. Bidule chorzy po niedzieli, a może LESERZY ?!

  • Każdy wyrok , który zmienia ten PRL w normalny świat nawet o milimetr , jest dobry. TK nie może rozwiązać SLD....

  • 11.02.2015 23:38  Odpowiedz na komentarz

    Jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego u nas jest tak zle co kieruje działaniami takich komunistów z PZPR jak Kujawa Sikorski Tomaszewski i inna banda to zerknijcie sobie nowy film pod tytułem PACHOŁKOWIE ROSJI jak go znalazłem na stronie torrenty.org .Ten godzinny dokument naprawdę wszystko wyjaśni i każdy będzie wiedział co towarzysze robią w Polsce.Polecam

    02.03.2015 15:52

    Nigdy więcej małżeństwa Kujawów całego SLD/PO.

  • 06.02.2015 15:21  Odpowiedz na komentarz

    Straszne nudy w Gnieźnie. Ten sam Prezes od lat a TK wydał świetny wyrok. Brawo PO ! Czas na zmiany prawa spólzielczego. Spółdzielnie nie muszą być w SLD. SLD DO LAMUSA!

    05.06.2015 13:24

    Ludzie wy macie czas na przeglądanie filmów na internecie, wyszukiwanie sensacji??? tylko ciepłownik=znana prowakotorka gnieznieńska ma na to czas.

    11.02.2015 23:44

    oczywiście że czas,trzeba zlikwidować to siedlisko towarzyszy lenina którzy karmią się z emerytur i rent lokatorów. To dziwne że ludzie nie widzą tych ukrytych kacapów. Unia już się tym zajęła, chcą to unormować bo coś takiego jak prawo spółdzielcze nie istnieje.Mieszkańcom Spółdzielni mieszkaniowej radzę wyodrębnić mieszkania bo nie wiadomo co te polskie ruski jeszcze nie wymyslą.Obserwujcie co robi putin i wyciągajcie wnioski.Komuniści to choroba psychiczna ale tez organizacja przestępcza

    11.02.2015 14:10

    Rzeczywiście świetny ale dla zarządów spółdzielni ciemniaku.Jak nie umiesz czytać orzeczeń to idź się uczyć.

  • 03.02.2015 16:56  Odpowiedz na komentarz

    a teraz kogut Zenon będziezakładał frajerom dodatkowe krany do zupy, i na wodę do herbaty ponieważ zapomniał że 4 palnikowe kuchenki gazowe produkują podobną ilość czadu co podgrzewacze wody. Dlaczego nie skoro za to zapłacą głupi lokatorzy którym każdy kit można wcisnąć.Za jakiś czas tym nie wyodrębnionym wymyśli coś bardziej idiotycznego bo nie mają nic do gadania.W kurniku rządzi czerwony kogut -reszta musi słuchać a jak trzeba to umierać za szefa.

  • Szymonie Sedno zacznij pisać tak jak wtedy o tym naszym lokalnym zwierzyńcu, skoro zdradziłeś się, że Ty to Ty, bo te felietony pt. "Miałem sen" wieją nuuuuudą......

  • Gorkowski jest OK

  • No wreszcie wiadomo kto robił za Szymona Sedno! Wiedziałem że facet, co coś ze stropem ma nie tego

  • 03.02.2015 00:16  Odpowiedz na komentarz

    Mamy medal, mammmmmmyyyyyyyyyyyyyyy medaaaaaaallllllllllllll, mamyyyyyyyyyyyy medalllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

PODOBNE TEMATY
Prawa kobiet pod respiratorem Nie płacą, bo nie mają z czego - twierdzą alimenciarze. Matki, które wychowują ich dzieci, wyrażają... Środa, 30 marca 2016
Jaja zaczną się po świętach Podwórko zapuszczone to i roboty dużo. Nie starczyło zimy na posprzątanie tego bałaganu. Szykują się... Piątek, 25 marca 2016
Deficyt empatii głębszy niż Rów Mariański? O tym drugim wiemy przynajmniej tyle, że ma około 10 994 metrów głębokości i należy go szukać na Oceanie... Wtorek, 15 marca 2016
Strach ma wielkie oczy Pejzaż na Mazurach dwa tygodnie temu bardziej zimą niż wiosną malowany. Śnieg trzymał się ziemi i gałęzi... Wtorek, 8 marca 2016