Logo

Miałem sen ... Kogut Zenon

Artykuł dodany: Poniedziałek, 2 lutego 2015
Miałem sen ... Kogut Zenon
REKLAMA

Miałem sen, w którym śniła mi się tragedia jaka wydarzyła się w kurniku.

Cała tragedia rozgrywała się w kurniku. Za stan tego kurnika odpowiedzialny jest kogut Zenon. A stan kurnika był fatalny. W najgorszym stanie były jego kominy, co skutkowało licznymi tragediami. Kogut Zenon siedział sobie ciągle na płocie i piał: "nie naprawię kominów i co mi zrobicie, a i tak senatorem zostanę choć tego nie chcecie". Kogut Zenon nie przejmuje się, że kominy kurnika są dziurawe, bo on w tym kurniku nie mieszka. Z biedą przecież nie będzie mieszkał. Na klatce schodowej musiałby spotykać borsuka instalatora, który przy każdej okazji wypomina mu dziurawe kominy. A tego nie chce. Towarzysze koguta Zenona zazdroszczą jemu, gdyż po odejściu niedźwiedzia Grizzly nadeszły dla nich złe czasy.

Pewnego razu przyszedł do koguta Zenona borsuk instalator z prośbą, żeby kogut naprawił kominy, gdyż boi się o swoje życie i życie swojej rodziny, która mieszka przy kurniku, a i kury na zdrowiu i bezpieczeństwie by zyskały. Sprytny kogut Zenon umówił się z lisem, żeby ten wydał nakaz zamontowania dzwonków w przypadku zagrożenia. Nawet borsucza rodzina musiała założyć dzwonek, choć nie miała bezpośredniego źródła niebezpieczeństwa. W ten sposób, mając wspólny interes, cudzym kosztem załatwili sobie alibi przed lwem w przypadku wystąpienia tragedii.

Mimo licznych dzwonków  pewnego razu kurnik został wytruty, bo dzwonki nie zdążyły nawet zadzwonić.

Na moje szczęście mój koszmar senny przerwały dzwony kościelne, a nie cmentarne. W pierwszym odruchu sprawdziłem czy żyjemy. Dopiero uspokojony, że to jawa a nie sen spokojnie stwierdziłem, że to był koszmarny sen, choć z rzeczywistością mógł być tożsamy.
Mariusz Górkowski
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (16)

Ciepłownik inny
05.06.2015 07:58

Tomaszewski z SLD krytykuje Komorowskiego a tak go chwalił.....
Czas na Gniezno bez Tomaszewskiego!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Oburzony - 05.06.2015 13:23

Nowakowa skończ to pisanie, nudzisz się??? zacznij od swojego podwórka pisowskiego!

Blokowy
15.04.2015 09:59

Pan Górkowski ożył! Już raz był na topie. Śni Mu się fotel prezesa?

Odpowiedz
Słuzba Zdrowia
02.03.2015 14:11

Przestancie może śnić, a zajmijcie się pracą. Jest tyle do zrobienia,że starczy dla każdego ! Od tego plucia na wszystkich dookoła, to ... słów brakuje.Idżcie w poniedziałek do lekarza, to sami faceci stoją w kolejce do rodzinnych lekarzy. Bidule chorzy po niedzieli, a może LESERZY ?!

Odpowiedz
Ciepłownik2
02.03.2015 11:51

Każdy wyrok , który zmienia ten PRL w normalny świat nawet o milimetr , jest dobry. TK nie może rozwiązać SLD....

Odpowiedz
Włodek
11.02.2015 23:38

Jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego u nas jest tak zle co kieruje działaniami takich komunistów z PZPR jak Kujawa Sikorski Tomaszewski i inna banda to zerknijcie sobie nowy film pod tytułem PACHOŁKOWIE ROSJI jak go znalazłem na stronie torrenty.org .Ten godzinny dokument naprawdę wszystko wyjaśni i każdy będzie wiedział co towarzysze robią w Polsce.Polecam

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Wygrana - 02.03.2015 15:52

Nigdy więcej małżeństwa Kujawów całego SLD/PO.

SLD WON
06.02.2015 15:21

Straszne nudy w Gnieźnie. Ten sam Prezes od lat a TK wydał świetny wyrok. Brawo PO ! Czas na zmiany prawa spólzielczego. Spółdzielnie nie muszą być w SLD. SLD DO LAMUSA!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Edytka - 05.06.2015 13:24

Ludzie wy macie czas na przeglądanie filmów na internecie, wyszukiwanie sensacji??? tylko ciepłownik=znana prowakotorka gnieznieńska ma na to czas.

Ciepłownik - 11.02.2015 23:44

oczywiście że czas,trzeba zlikwidować to siedlisko towarzyszy lenina którzy karmią się z emerytur i rent lokatorów. To dziwne że ludzie nie widzą tych ukrytych kacapów. Unia już się tym zajęła, chcą to unormować bo coś takiego jak prawo spółdzielcze nie istnieje.Mieszkańcom Spółdzielni mieszkaniowej radzę wyodrębnić mieszkania bo nie wiadomo co te polskie ruski jeszcze nie wymyslą.Obserwujcie co robi putin i wyciągajcie wnioski.Komuniści to choroba psychiczna ale tez organizacja przestępcza

Kogut zenek - 11.02.2015 14:10

Rzeczywiście świetny ale dla zarządów spółdzielni ciemniaku.Jak nie umiesz czytać orzeczeń to idź się uczyć.

Marysia
03.02.2015 16:56

a teraz kogut Zenon będziezakładał frajerom dodatkowe krany do zupy, i na wodę do herbaty ponieważ zapomniał że 4 palnikowe kuchenki gazowe produkują podobną ilość czadu co podgrzewacze wody. Dlaczego nie skoro za to zapłacą głupi lokatorzy którym każdy kit można wcisnąć.Za jakiś czas tym nie wyodrębnionym wymyśli coś bardziej idiotycznego bo nie mają nic do gadania.W kurniku rządzi czerwony kogut -reszta musi słuchać a jak trzeba to umierać za szefa.

Odpowiedz