X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Spotkanie z Mikołajem w dalekich Dusznikach

Środa, 15 grudnia 2010
  • Spotkanie z Mikołajem w dalekich Dusznikach

Ponad dwadzieścioro dzieci będących podopiecznymi Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie oraz USKS "Rodzice - Dzieciom" spędziło niezapomniane Mikołajki w zasypanych śniegiem Dusznikach - Zdroju. Jest to pokłosie projektu "Dziękuję, nie", na realizację którego USKS pozyskał fundusze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Głównym celem przedsięwzięcia, zrealizowanego między 10 a 13 grudnia 2010, było utrwalenie wiedzy młodzieży na temat negatywnego wpływu spożywania alkoholu na organizm człowieka. Wyjazd, dzięki zajęciom z psychologiem, specjalnym ćwiczeniom i dyskusjom w grupach, miał umocnić umiejętność powstrzymywania się od używek oraz dostarczyć wskazówek, jak w racjonalny sposób sprostać konsekwencjom podjętych postanowień. Istotnym zadaniem programu było także ukazanie alternatywnych sposobów i możliwości spędzania czasu względem sięgania po substancje psychoaktywne.
Odbiorcami projektu była młodzież w wieku od 12 do 18 lat - podopieczni  Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie. Uczęszczając do tychże placówek uczestniczą oni w różnego rodzaju zajęciach poświęconych problematyce uzależnień i profilaktyce prozdrowotnej. Nabywają również umiejętności prospołeczne, takie jak asertywność, komunikacja interpersonalna i wiele innych niezbędnych  do funkcjonowania w życiu społecznym, wolnym od używek.
Młodzież nie tylko jednak wytrwale pracowała nad sobą i swoim charakterem, ale również świetnie się bawiła. Opiekunowie grupy: Katarzyna Wiśniewska - Mazur, Sandra Buczkowska oraz Prezes USKS Zofia Komosińska zapewnili odpoczywającym liczne atrakcje: wyjazd na basen, wypady na sanki oraz dyskotekę. Nie obyło się także bez spotkania z Mikołajem, który wszystkim grzecznym dzieciom przyniósł bogate paczki.

źródło: www.gniezno.eu

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY