PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Lider nadal wygrywa!

Niedziela, 12 grudnia 2010
  • Lider nadal wygrywa!

W ten weekend odbywa się ostatnia kolejka I rundy spotkań rozgrywek o Mistrzostwo II ligi kobiet grupy A w piłce ręcznej. Tym razem gnieźnieński zespół MKS MOS udał się na mecz do Gubina, aby zmierzyć się tam z miejscową drużyną GMTS Spartą Gubin.

Długa podróż i brak koncentracji spowodował iż mecz w Gubinie był bardzo wyrównany. Na początku spotkania to zespół gospodarzy prowadził dwoma a nawet trzema bramkami. Dziewczyny z Gniezna grając w podwójnym osłabieniu zaczęły odrabiać straty. W 15 minucie meczu doprowadziły wreszcie do wyrównania 7 : 7.  Bardzo dobrze w tym czasie spisywały się na boisku Joanna Sawicka i Martyna Szwedek a później i Marta Tubacka. Pod koniec I połowy nareszcie nasze szczypiornistki wyszły na prowadzenie 12 : 13. Pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się wynikiem korzystnym dla MKS MOS 14 : 15.
W drugiej części meczu gra nadal była zacięta. Gnieźnianki cały czas prowadziły, lecz mając sytuacje na zdobycie i odskoczenie przeciwniczkom nie potrafiły ich zamienić na bramki. Dziewczyny z lubuskiego w 48 minucie doprowadziły nawet do remisu 20 : 20, a potem do 21 : 21. Ostatnie 10 minut tej konfrontacji należała jednak do lidera tegorocznych rozgrywek. To gnieźnianki rzuciły w tym czasie 6 bramek tracąc tylko jedną. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka wygrały 22 : 27 i pozostały na fotelu lidera II ligi. Dziewczyny z Gniezna pomimo braku w tym meczu Marty Urbańskiej i słabszej dyspozycji strzeleckiej wygrały i nadal są liderkami II ligi. Runda spotkań rewanżowych o Mistrzostwo II ligi kobiet rozpocznie się po 3 miesięcznej przerwie w marcu.
MKS MOS Gniezno: Monika Kowalczewska, Daria Siudeja - bramkarki, Joanna Sawicka (7), Katarzyna Podrzycka (3), Martyna Bigoszewska, Natalia Troszak, Lena Burdzińska (2), Agnieszka Tarczyńska (2), Natalia Różewska (1), Agata Hahn, Marta Tubacka (4), Paulina Stachowiak (2), Martyna Szwedek (6).
GMTS Sparta Gubin: I. Ochota, E. Stachowiak, K. Świstun (2), A. Wieczorek (5), M. Zielińska, M. Woryta, E. Szafrańska (5), K. Drzewiecka (3), A. Sykała, J. Bednarska (2), M. Łanicka, S. Włodarczyk (5), P. Wosik, I. Pacholak.