X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zostań żołnierzem 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

Czwartek, 9 grudnia 2010
 • Zostań żołnierzem 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

"Wielka Błękitna Siedemnastka" ogłasza nabór na stanowiska w korpusie szeregowych. Jeśli jesteś żołnierzem rezerwy, szukasz ciekawej pracy, stałej pensji i przygody, dołącz do najlepszych. W Brygadzie czeka na Was około 100 miejsc pracy.

Aby zostać żołnierzem 17. Brygady jedyne, co musisz zrobić to przygotować odpowiednie dokumenty i przystąpić do egzaminu z wychowania fizycznego. Wszystkie informacje uzyskasz na stronie internetowej 17WBZ www.17wbz.sow.mil.pl lub pod numerami telefonów: 95 7414 229.
Miesięczne podstawowe wynagrodzenie w stopniu szeregowego wynosi 2550 zł brutto. Żołnierzom przysługuje także comiesięczny dodatek za wysługę lat, raz w roku trzynasta pensja oraz równoważnik mundurowy. Jako żołnierz możesz skorzystać z bezpłatnego zakwaterowania w lokalu mieszkalnym, kwaterze internatowej lub otrzymać comiesięczne świadczenie mieszkaniowe w wysokości od 300 zł do 510 zł. Podczas pracy masz możliwość wykupienia posiłków w stołówce wojskowej. Ponadto jako żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ) będziesz miał możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na kursach doskonalących oraz sprawdzić się podczas wyjazdu na misję pokojową. Od kilku lat 17-ta utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie zarówno wyszkolenia, wyposażenia jak i realizacji zadań. Żołnierze brygady wykonywali trudne zadania bojowe w Iraku, Afganistanie i Czadzie. Doświadczenia, które tam zdobyli wykorzystywane są podczas szkolenia w Polsce. Służba w 17WBZ to gwarancja na możliwość rozwoju zawodowego, praca z najlepszymi żołnierzami na najnowocześniejszym sprzęcie. Brygada jako pierwsza została wyposażona w nowoczesne Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”. Żołnierze otrzymali najnowocześniejsze wyposażenie osobiste by ich działanie na współczesnym polu walki było efektywniejsze i skuteczniejsze.
Przygotowujemy każdego żołnierza do jak najlepszego wykonywania zadań na jego stanowisku służbowym. Doskonała baza szkoleniowa, pionierski w Wojskach Lądowych system szkolenia stawiają naszą brygadę i każdego jej żołnierza wśród wojskowych elit - mówi dowódca 17WBZ, gen. bryg. Sławomir Wojciechowski.
Poszukujemy żołnierzy we wszystkich specjalnościach: piechocińców, artylerzystów, zwiadowców, logistyków, łącznościowców, a w szczególności  kierowców z kat. B i C. Swoją służbę możesz rozpocząć w jednym z trzech batalionów zmotoryzowanych, dywizjonie artylerii samobieżnej, dywizjonie przeciwlotniczym, kompanii rozpoznawczej, kompanii saperów, kompanii remontowej, kompanii zaopatrzenia, czy plutonie chemicznym. Jeśli nie lubisz nudy i nie boisz się wyzwań to przyjdź i spróbuj swoich sił jako szeregowy zawodowy, starszy szeregowy zawodowy. To ty musisz zdecydować czy chcesz być profesjonalistą.
Wybór należy do Ciebie!

Procedura kwalifikowania:

 1. Żołnierz rezerwy (po odbytym przeszkoleniu ZSW) zgłasza się jako kandydat do służby zawodowej w korpusie szeregowych zawodowych w WKU lub bezpośrednio w 17 Brygadzie Zmechanizowanej celem złożenia wniosku.
 2. Jeśli stawisz się bezpośrednio w 17. Brygadzie, zaliczysz egzamin ze sprawności fizycznej i przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną, będziesz mógł wybrać sobie stanowisko w tej jednostce, nie czekając aż znajdzie je dla Ciebie WKU. Taki schemat znacznie ułatwia ścieżkę do służby zawodowej w 17WBZ.
 3. Jeśli zgłosisz się do macierzystego WKU to zostaniesz skierowany do jednostki wojskowej Wojsk Lądowych najbliższej Twojego miejsca zamieszkania, niezależnie od tego czy jednostka posiada limit powołań.
 4. Jednostka przeprowadza wstępną kwalifikację żołnierzy skierowanych przez WKU lub zgłaszających się bezpośrednio do jednostki wojskowej, informując Cię o możliwości pełnienia służby w 17BZ.
 5. Wstępna kwalifikacja polega na przeprowadzeniu sprawdzianu z WF oraz rozmowy kwalifikacyjnej z żołnierzami zainteresowanymi służbą w 17BZ.

Aby przyspieszyć sprawy administracyjne związane z przyjęciem do służby (zanim przystąpisz do egzaminu) przygotuj następujące dokumenty:
 • Życiorys
 • Zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego- (należy uzyskać z sądu okręgowego lub rejonowego w miejscu zamieszkania);
 •  Świadectwo szkolne - (najwyższe posiadane wykształcenie);
 • Odpis aktu urodzenia
 • Ksero prawa jazdy (jeżeli kandydat posiada)
Po zdaniu egzaminu w jednostce wojskowej i zakwalifikowaniu przez komisję jednostki wojskowej zgłoś się w ciągu 7 dni do macierzystego WKU z w/w dokumentami oraz napisz wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej.
Po złożeniu tych dokumentów komendant WKU skieruje Cię na komisję lekarską celem określenia zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz do poradni psychologicznej. Następnie, w przypadku pozytywnego wyniku badań lekarskich oczekuj na powiadomienie z WKU o powołaniu do zawodowej służby wojskowej.
Pamiętaj: do zawodowej służby wojskowej powołuje się żołnierzy rezerwy (na wniosek żołnierza).

Egzamin z wychowania fizycznego dla kandydatów na szeregowych, starszych szeregowych zawodowych obejmuje:

 • bieg na 3000 m;
 • podciąganie na drążku wysokim;
 • bieg wahadłowy 10x10 lub bieg zygzakiem;
 • skłony tułowia w przód;

 Organy kadrowe 17 WBZ:
- Zygmunt Rzeźnicki  tel. 674265 (cyw: 957414265)   
- kpt. Wiesław Palczak  tel. 674229 (cyw: 957414229).

Adres:
Jednostka Wojskowa 5700
66-301 Międzyrzecz
ul. Wojska Polskiego 17
Oficer prasowy 17 WBZ
ppor. Magdalena GOLISZEK
foto: archiwum 17 WBZ

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ruszył VI Turniej Witkowskiej Ligi Strzeleckiej 2020 W poniedziałek na Sportowej Strzelnicy Pneumatycznej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Witkowie przy ul.... Środa, 26 lutego 2020
"Strzelec" ogłasza nabór nowych członków Związek Strzelecki "Strzelec" oddział Gniezno rozpoczyna rekrutację nowych członków. Szczegóły na plakacie. Środa, 26 lutego 2020
Wypadek na skrzyżowaniu w Kiszkowie W sobotę o godz. 17.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu w Kiszkowie.... Sobota, 22 lutego 2020
Obywatelskie zatrzymanie w centrum Gniezna! Nastolatek ukradł kobiecie torebkę Dzisiaj ok. godz. 18.00 w centrum Gniezna doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja torebki. Nastolatek... Sobota, 22 lutego 2020