X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Beata Tarczyńska Starostą Powiatu Gnieźnieńskiego [aktualizacja 3.XII]

Wtorek, 2 grudnia 2014
  • Beata Tarczyńska Starostą Powiatu Gnieźnieńskiego [aktualizacja 3.XII]

Beata Tarczyńska, radna Prawa i Sprawiedliwości, została wybrana nowym Starostą Powiatu Gnieźnieńskiego. Podczas głosowaniu otrzymała 19 głosów za jej kandydaturą, 3 głosy były przeciw, 2 radnych wstrzymało się od głosowania.

Przede wszystkim czuję ogromną odpowiedzialność - mówi Beata Tarczyńska. Jest to stanowisko ogromnie znaczące dla powiatu, dla mieszkańców. Również ciąży na mnie to zaufanie, którym mnie obdarzono zarówno przy wyborach, jak również przy głosowaniu, akceptujące moją osobę na to stanowisko przez radnych. Wynik głosowania był taki, że głosowała na mnie również opozycja, co przyjmuję z satysfakcją i bardzo im dziękuję za to zaufanie. Sądzę, że zmienię również to, że kontakty z opozycją będą jednak inne - to nie będzie mój przeciwnik, tylko ma to być partner i wykorzystam również wiedzę tych osób, które w tej opozycji zasiadają. Zmiany zostaną ogłoszone razem z koalicjantem. W ciągu kilku dni przedstawimy swój program działania i te najważniejsze punkty, na których się skupimy. Oczywiście nie jest tajemnicą, że tym najważniejszym wyzwaniem w tej chwili dla powiatu jest rozbudowa szpitala i przygotowanie szpitala na warunki, które musi spełniać przy nowym kontraktowaniu usług medycznych przez NFZ. Nie chciałabym się w tej chwili wypowiadać na temat czy będzie zmiana na stanowisku dyrektora szpitala - tak jak mówię, będzie to wspólna decyzja koalicjantów. Ja chciałabym w ogóle prowadzić politykę otwartości w stosunku do naszych wyborców, do mieszkańców i, żeby ta władza charakteryzowała się taką transparentnością. Uważam, że w taki sposób buduje się więź między wyborcą a władzą. My mamy służyć mieszkańcom i to jest nasza podstawowa rola, i jak najlepiej - zgodnie ze swoją wiedzą - wypełniać tą funkcję. Uczciwością jest to, żeby informować również mieszkańców. Będziemy działaś również zgodnie ze swoim programem, z którym szliśmy do wyborów, to znaczy, że dokończymy rozbudowę szpitala. Dzisiaj jest etap taki, że przejmujemy władzę jako zarząd, musimy zapoznać się z materiałami dotyczącymi szpitala i wtedy będziemy mogli wyrobić sobie zdanie na temat sposobu kontynuacji tej budowy.
J.P.

Napisz komentarz

Komentarze(33)

  • Pani Starosto niech Pani rozbudzi centrum miasta, proszę sobie przypomnieć jak to było 20 lat temu. Tłumy ludzi w zasadzie nawet do godz 19 wypełniały Gniezno. Teraz echo,pojedyńcze osoby uciekające po bramach-jak to wygląda w oczach turystów. ???Kto pozwolił na zbudowanie 5 marketów w promieniu 150 metrów, nie licząc ile ich jest na całym mieście. Komuś mocno chodziło o to zeby mieszkańcy dawali zarobić bogaczom ze świata a miasto niech zdycha.Polak jest tak głupi że nie rozumie pilnowania własnych interesów -pózniej wszyscy narzekają. Niech mi ktoś policzy ile lokalnych sklepów może funcjonować i na pewno podatki pozostaną u nas.

  • J. Kowalski - dyrektorem PEC - u, a Gędek dyrektorem MPK !!! Takie zmiany ?!

  • 06.12.2014 19:47  Odpowiedz na komentarz

    ojj ciepłowniku, a raczej ciepłowniczko - pis ci w głowie nawywracał i piszesz bzdury tu na portalu

  • niech ta pani pokaże co potrafi, prezydent marionetka senatora nie będzie się liczył. Padł ofiarą układów KUJAWA -PO co widać po niby nielogicznym wyborze wice darmozjada. Jeżeli pani pokaże że liczą się dla niej obywatele i inwestycja w przyciąganie kapitału a nie za pomocą marketów pompowanie pieniędzy do obcych kieszeni- będziemy mieli gospodarza a nie fajtłapę jak ostatnio

    07.12.2014 16:46

    z Tarczyńską i Berlikiem na pewno - dno murowane!!!!!

    07.12.2014 11:50

    Miasto z tymi panami pójdzie na dno.

  • a kiedy będzie kamera RYNKOWA , w końcu mamy Pierwszą Stolicę Polski , a inne miasta mają nowoczesne np. Września Wągrowiec Słupca , nawet Witkowo posiada a my w Gnieźnie mamy na Rynku kupę kamieni cmentarnych , nocą podświetlanych i świecą .... pustkami w naszej Stolicy .. Kamienie fontanny 1,5 mln zł!!! ... zimą zabrudzą Gołębie i PSY .... SZKODA , ŻE NIE BĘDZIE JUŻ PIEROGÓW JACKOWYCH na Rynku .... tyle zostało wspomnień po Jacku K.

  • 04.12.2014 20:03  Odpowiedz na komentarz

    Panie Ostrowski przed wyborami wieszał Pan bilbordy w każdy miejscu i o każdej porze dnia i nocy . Proszę równie szybko z każdego miejsca o każdej porze je zlikwidować ,bo działają mi na nerwy i mogę przez to spowodować katastrofę w ruchu lądowym. Pozdrawiam kierowca.

    06.12.2014 19:49

    zgadzam się, wszyscy zdjęli plakaty wyborcze a Ostrowski śpi w lumpach!!! ale za to są kary/mandaty!!! zabrac sie za niego Strażo Miejska!

  • 03.12.2014 22:31  Odpowiedz na komentarz

    tylko gratulować,pani Beato trudne zadanie przed panią z tym szpitalem ,ale wierzę że się uda bo gorzej być nie może, a poprzednikom dzięki i bez sądu do pierdla bo na to zasłużyli wszyscy-jak pani postawi szpital na nogi to będzie wielka sprawa.A tak na marginesie to teraz jeździmy do poznania i Bydgoszczy się leczyć tylko nie do Gniezna bo tu dziady borowe a nie lecznica.pozdrawiam i powodzenia życze

    07.12.2014 16:47

    i czego tu gratulować? nie było nawet z kogo wybierac.... kiepska ekipa patrząc na urząd miasta:-) tam przynajmniej młodośc, wiedza, kompetencje :-))) aż z nadzieja się patrzy na przyszłośc.

    06.12.2014 12:59

    PANI BEATO nie znam pani ale podpowiem, pierwsze kroki to czystka z komunistycznych urzędasów i tych powiązanych rodzinami i układami PO-PZPR. Oczywiście może pani to zlekceważyć ale wtedy załatwią panią- kto zapomni o wywaleniu na zbity pysk tej ekipy sam dostanie od nich w plecy.

  • 03.12.2014 21:34  Odpowiedz na komentarz

    Tragedia dla tego miasta , nic się nie zmieni na lepsze za kadencji tej Pani (a raczej Dolaty) przez cztery lata rozliczenia poprzednich ekip aż do lat przedwojennych , ale znając PiS zaczynają z hukiem ale kończą kiepsko, a prawdziwego faceta poznaje się po tym jak kończy ,a nie jak zaczyna Panie D.

  • 03.12.2014 18:46  Odpowiedz na komentarz

    Gratulacje dla pani Starosciny. Wreszcie zmiana. Pani Tarczynska nie miała lekko z POziomie i SLDoeskimi kacykami w poprzedniej kadencji jako radna.Mam nadzieję że pobudzi ich do działania publicznego.

    06.12.2014 19:51

    tragedia koalicja PiS/PSL to porażka!! dla nas gnieźnian i PSLowców, szybko sie o tym przekonają

  • 03.12.2014 11:32  Odpowiedz na komentarz

    Ostrowskiego na dyktatora zoz.pogodzi to panów z Pis

  • prosze zrobic porzadek w estede .przed wami duze zadanie niezepsujcie tego badzcie z ludzmi a, nie z ukladem. trzeba miec duzo odwagi ,zeby to rozwalic.

  • 03.12.2014 10:50  Odpowiedz na komentarz

    Oj zły wybór ,uwidacznia się konflikt pomiędzy p.Ostrowskim a Dolatą źle!

    03.12.2014 14:27

    A już myślałem,że będzie teraz spokojnie jak w Stowarzyszeniu,po zmianach.

    03.12.2014 11:40

    Swieta Racja !!! Duży konflikt !!!

  • 03.12.2014 10:31  Odpowiedz na komentarz

    to dopiero porazka Tarczynska bleeeeeeeee jak ona bedzie tak rzadzic jak organizuje mistrzostwa gniezna rad osiedlowych to lepiej odrazu sie pakowac

  • 03.12.2014 10:07  Odpowiedz na komentarz

    tylko nie ta pani...

  • 03.12.2014 07:25  Odpowiedz na komentarz

    Powiat sięgnął dna...

    03.12.2014 15:09

    Za czasów poprzedniej ekipy - na pewno.

  • 02.12.2014 23:10  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie Kowalski??? A gdzie senator???

  • 02.12.2014 21:43  Odpowiedz na komentarz

    Ojjjj będzie kiepsko :-((((((((((( pożałujemy tego

  • 02.12.2014 21:18  Odpowiedz na komentarz

    Pani Beatko, wielkie gratulacje !

  • 02.12.2014 20:24  Odpowiedz na komentarz

    Pani Starosto! Gratulacje. Proszę nie zawieść ludzi, bo liczą na wiele!!! Chcemy zmian i mądrej polityki dla Gniezna i Powiatu!!!

  • 02.12.2014 19:32  Odpowiedz na komentarz

    Czarno widzę.Jeszcze zatęsknicie za PO/SLD.

    03.12.2014 10:52

    Nigdy więcej PO/SLD!

    02.12.2014 22:18

    Ja na pewno nie zatęsknię. Gratuluję Pani Tarczyńskiej!

    02.12.2014 19:59

    Szczególnie za Gruszczyńskim gnieźnianie zatęsknią...

  • 02.12.2014 19:17  Odpowiedz na komentarz

    I git! Gratulacje.

PODOBNE TEMATY
Wiosna Biedronia w Gnieźnie zorganizowała niestandardową akcję na ulicach Pierwszej Stolicy Lokalni działacze Partii na czele z Kacprem Parolem, koordynatorem powiatowym, umiejscowili symboliczne... Wtorek, 30 lipca 2019
Dzisiaj wybory do europarlamentu! Sprawdź gdzie możesz oddać głos Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory europarlamentarne. Przypominamy, gdzie możecie oddawać swoje... Niedziela, 26 maja 2019
Łączmy siły z całym światem w walce z kryzysem klimatycznym! Takim hasłem Gnieźnieńska młodzież zachęca do wzięcia udziału w "Pikniku dla Klimatu" - wydarzeniu w... Środa, 22 maja 2019
Kandydatki do Europarlamentu zabrały głos w sprawie PKS-u! Mają pomysł na rozwiązanie problemu W niedzielę przed dworcem PKS w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa kandydatek Wiosny do Europarlamentu.... Poniedziałek, 20 maja 2019