Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pierwsza Sesja Rady Powiatu wznowiona - relacja na żywo

Wtorek, 2 grudnia 2014
 • Pierwsza Sesja Rady Powiatu wznowiona - relacja na żywo

Rozpoczęła się przerwana wczoraj Sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Sala sesyjna Starostwa Powiatowego wypełniona jest do ostatniego miejsca.

godz. 17.07
Nadal nieobecny jest prezydent Jacek Kowalski oraz Tomasz Budasz, którzy uzyskali mandat radnego. Trwa wybór komisji skrutacyjnej. Zgłoszono 3 kandydatów:
Andrzej Kwapich (PiS)
Ewa Mądra (PO)
Marek Gotowała (Ziemia Gnieźnieńska - Gniezno XXI)

godz. 17.15
Trwa wybór przewodniczącego Rady Powiatu. Zgłoszono kandydata Dariusza Iglińskiego - przedstawiciela ZIemi Gnieźnieńskiej Gniezno XXI. Radni otrzymują karty do głosowania.godz. 17.26
Trwa dyskusja, czy kandydat może głosować na samego siebie. Wypowiedział się prawnik, który jest obecny na sesji, jednak trzeba zaznaczyć, że wypowiedź była niezrozumiała. Głos zabrał Robert Gaweł, który podał przykład Wojewody Mazowieckiego, który uważa, że radny może gosować sam na siebie. Po nim głos zabrał Dariusz Pilak, który zwraca uwagę na daleko idące skutki tej decyzji.
Dariusz Igliński poinformował, że nie chce brać udziału w głosowanie, ponieważ nie chce stwarzać problemu wysokiej radzie.


godz. 17.41
Przewodniczącym Rady Powiwatu Gnieźnieńskiego został Dariusz Igliński. 25 radnych było uprawnionych do głosowania, głosowało natomiast 24, ponieważ radny zgłoszony na przewodniczącego odmówił głosowania. Za kandydaturą byo 14 głosów, 2 - przeciw, a 8 radnych wstrzymało się od głosu.

godz. 17.50
Zgłoszono kandydata na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Zgłoszono dwóch kandydatów:
Tadeusz Pietrzak (PiS)
Marian Pokładecki (PO)


godz. 18.14

Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu zostali Tadeusz Pietrzak oraz Marian Pokładecki. Uprawnionych do głosowania było 25 radnych, na Tadeusza Pietrzaka głosowało 20, przeciw jego kandydaturze było 3 radnych, za kandydaturą Mariana Pokładeckiego głosowało 24 radnych, nikt nie był przeciw.

godz. 18.29
Radny Marcin Makohoński złożył formalny wniosek o zmianę porządku obrad. Zaproponował w kolejności: wybór starosty, wicestorosty oraz etatowych i nieetatowych członków zarządu. Wniosek został przegłosowany wiekszością głosów - 16 głosów za.
Ogłoszono 10 minutową przerwę.
godz. 18.53
Wznowiono prace Rady Powiatu. Zgłaszane są kandydatury na starostę. Jako pierwszą i jedyną na to stanowisko zgłoszono radną Beatę Tarczyńską (PiS). Tym samym można stwierdzić, że znamy już nowego starostę powiatu gnieźnieńskiego.

godz. 19.14
Komisja policzyła głosy. Kandydaturę Beaty Tarczyńskiej poparło 19 radnych, przeciw tej kandydaturze były 3 głosy.
Były starosta Dariusz Pilak przekazał insygnia i skierował kilka ciepłych słów do nowego starosty.
Głos zabrała starosta Beata Tarczyńska. Jak sama twierdzi, zdaje sobie sprawę z tego, jaka odpowiedzialność na niej ciąży. Uważa, że wyborcy również chcą pewnych zmian w zarządzaniu starostwem, jednak nie ma zamiaru dokonywać diametralnych zmian personalnych, wbrew temu, co ostatatnio można było słyszeć wśród mieszkańców. Uważa, że każda nowa władza powinna być kontynuacją poprzedniej, a ewentualne błędy popełnione przez poprzednią władzę powinny być skorygowane.

godz. 19.34
Starosta Beata Tarczyńska zaproponowała, by wicestarostą został Jerzy Berlik z PSL. Trwa głosowanie nad jego kandydaturą.godz. 19.47
Zakończono głosowanie nad kandydaturą wicestarosty Jerzego Berlika (PSL). Oddano 24 głosy: za - 15, przeciw - 9.
Jako etatowego członka zarządu starosta zaproponował kandydaturę Roberta Gawła (Ziemia Gnieźnieńska - Gniezno XXI), jako nietatowych członków zarządu - Monikę Twardowską (PiS) oraz Rafała Skweresa (PSL).
godz. 20.25

Zakończyło się liczenie głosów.
W głosowaniu na Roberta Gawła jako etatowego członka Zarządu oddano 24 głosy, z czego 14 głosów było za, przeciw głosowało 10 kandydatów.
Na Monikę Twardowską oddano 19 głosów za, przeciw - 4,
Na Rafała Skweresa zagłosowało 16 radnych, przeciw było 8.
Był to ostatni punkt porządku obrad dzisiejszej przerwanej pierwszej Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.
 

Napisz komentarz

Komentarze(10)

 • zróbcie wreszcie kamerę NA RYNEK CENTRALNY W pierwszej Stolicy Polski , czy to jest taki wielki wydatek w porównaniu z fontanną 1,5 mln zł !!! tzn - kupą głazów , pomników co na wiosne wywieziemy na św Piotra , na cmentarz , tylko kamienie obmyjemy po gołębiach i po psach..ładnie nas kowalciu urządził na sam koniec , najważniejsze to było dla niego .. och ta premia !!? Szkoda , bo nie będzie pierogów na Rynku !!!

 • 03.12.2014 12:38  Odpowiedz na komentarz

  Jaką minę ma senator?

  03.12.2014 16:46

  Pewnie nietęgą.

 • Dlaczego pani starosta wybrała Twardowską a nie Makohońskiego ,który miał 4x więcej głosów?.

  04.12.2014 08:22

  NO WŁASNIE ????????? DLACZEGO ???????
  CZY JUZ UKŁADY ??????

 • 02.12.2014 20:15  Odpowiedz na komentarz

  Gratulacje!!!! Do jasnej...niech to Gniezno się odmieni! Wreszcie!!!

 • 02.12.2014 20:13  Odpowiedz na komentarz

  Nie wiem, ale ten Berlik wygląda jakoś dziwnie. Taki jakiś urabialny

 • 02.12.2014 18:46  Odpowiedz na komentarz

  Panie Dariuszu mógł Pan głosować i wstrzymać się od głosu. Zmieńcie prawnika!!!

 • 02.12.2014 18:20  Odpowiedz na komentarz

  Jacuś nadal obrażony, że nie przyszedł, czy z Budaszem rozdake stołki w Urzędzie?

 • 02.12.2014 18:19  Odpowiedz na komentarz

  Jak przyjemnie w Starostwie bez rządów PO/SLD.

PODOBNE TEMATY
Wiosna Biedronia w Gnieźnie zorganizowała niestandardową akcję na ulicach Pierwszej Stolicy Lokalni działacze Partii na czele z Kacprem Parolem, koordynatorem powiatowym, umiejscowili symboliczne... Wtorek, 30 lipca 2019
Dzisiaj wybory do europarlamentu! Sprawdź gdzie możesz oddać głos Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory europarlamentarne. Przypominamy, gdzie możecie oddawać swoje... Niedziela, 26 maja 2019
Łączmy siły z całym światem w walce z kryzysem klimatycznym! Takim hasłem Gnieźnieńska młodzież zachęca do wzięcia udziału w "Pikniku dla Klimatu" - wydarzeniu w... Środa, 22 maja 2019
Kandydatki do Europarlamentu zabrały głos w sprawie PKS-u! Mają pomysł na rozwiązanie problemu W niedzielę przed dworcem PKS w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa kandydatek Wiosny do Europarlamentu.... Poniedziałek, 20 maja 2019