Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Radny Sławomir Graczyk lekceważy prawo?

Poniedziałek, 1 grudnia 2014
  • Radny Sławomir Graczyk lekceważy prawo?

Zaklejanie plakatów wyborczych Krzysztofa Ostrowskiego - kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Miasta Gniezna i wręcz bezczelne chwalenie się tym na facebook'u podczas ciszy wyborczej - tak można podsumować działania Sławomira Graczyka - Radnego Miasta Gniezna.

Każda kampania wyborcza niesie ze sobą różnego rodzaju działania niezgodne z prawem. Do najbardziej bezczelnych posunięć należą działania podczas ciszy wyborczej. Media, w obawia przed wysokimi karami grzywny, nie nagłaśniają tych incydentów, natomiast po wyborach jest już zazwyczaj zbyt późno. Jedynym plusem może być poinformowanie opinii publicznej o podejściu np. radnych Miasta Gniezna do przestrzegania prawa. Już na początku ciszy wyborczej otrzymaliśmy następujący list od czytelnika:

Poniżej link do zdjęcia z profilu fb nowo wybranego radnego Rady Miasta z ramienia PO Sławomira Graczyka i jednocześnie członka sztabu wyborczego T. Budasza, wykonane dziś w nocy. Przedstawia zorganizowaną akcję zaklejania plakatów wyborczych konkurenta i naklejania na nich plakatów swojego kandydata. Stanowi dowód łamania prawa, czyli "niszczenia materiałów wyborczych komitetu". Otóż w miejsce wykupione na zasadach komercyjnych od administratora słupów ogłoszeniowych przez K. Ostrowskiego bezprawnie naklejono plakaty T. Budasza. Gwoli wyjaśnienia: Urząd Miasta oddał nieodpłatnie jedynie 5 słupów dla komitetów wyborczych (i w tym przypadku nie można mieć pretensji o naklejanie nawet w piątek o 23.59). Natomiast takiego aktu dokonano na wszystkich gnieźnieńskich słupach, na których miał wykupione miejsce komitet K. Ostrowskiego. Jawnie złamano prawo (nie tylko wyborcze, ale cywilne).
Ale cóż to dla chłopców z PO. Łamią prawo i jeszcze się tym bezkarnie chwalą na fb. Kwintesencja III RP.

Poprosiliśmy Krzysztofa Ostrowskiego o wypowiedź na temat kampanii wyborczej. W większości była to kampania merytoryczna, prowadzona z rozmachem - mówi Krzysztof Ostrowski. Mogę podziękować wielu osobom, które się w tą kampanię zaangażowały. Była to kampania nowoczesna, spokojna, merytoryczna, odwołująca się do argumentów. Generalnie z kampanii w Gnieźnie, poza drobnymi wyjątkami - również mojego kontrkandydata - jestem zadowolony. Polityka nigdy nie będzie "zabawą dla grzecznych chłopców i dziewczynek", także były pewne elementy, które były bardziej brutalne, ale w kontekście całości oceniam tą kampanię dobrze. Myślę, że parę rzeczy zgłosimy, bo zaklejanie plakatów wyborczych w miejscach wykupionych przez moją osobę należy zgłaszać. Jeszcze inne sytuacje miały miejsce, bo chociażby na facebook'u w bardzo brzydki sposób atakowano moją osobę, ale w kontekście całości są to szczegóły, niemniej trzeba to zgłaszać, bo bezkarność robi ludzie bardziej zuchwałymi.

Sławomir Graczyk odmówił nam komentarza w sprawie zaklejania plakatów wyborczych Krzysztofa Ostrowskiego, publikowania zdjęć na facebook'u podczas ciszy wyborczej oraz umieszczenia baneru wyborczego na kamienicy na Rynku w czasie kampanii wyborczej do Rady Miasta Gniezna  bez zgody wspólnoty mieszkaniowej. Przed prośbą o oficjalny komentarz powiedział jedynie: "A pisz sobie, pisz". Opinię na temat radnego Platformy Obywatelskiej pozostawiamy opinii publicznej.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(33)

  • 05.12.2014 05:55  Odpowiedz na komentarz

    Miałem dwa razy watpliwość przyjemność mieć do czynienia z tym osobnikem. wyjątkowo nerwowy i opryskliwy. Jaki rada miasta będzie miała z niego pożytek ? Pracownik porządkowy z ALKOMU jest naprawdę wielkim nabytkiem.

  • 04.12.2014 02:05  Odpowiedz na komentarz

    zawsze się ślizgał jak tylko potrafił. całe życie "na rolkach". senatorek takich potrzebuje co to noszą skarpety do sandałów. żałosne jest to jakich mamy radnych. i jeszcze nic sobie z tego nie robi tylko się śmieje. już widzę tą jego plastusiową twarz z tym wiejskim uśmiechem...

  • 04.12.2014 00:04  Odpowiedz na komentarz

    Graczyk mendą jesteś i tyle! Doprowadziłeś GKKG prawie do upadku. Prezes z ciebie taki jak ojciec. Pochwal się wynikami "synka" w szkole. A co u żony?

    04.12.2014 00:07

    nie ciśnij mu tak. jest wystarczającą życiową ofermą...

  • Dziękuję za komentarze :)
    Mniej lub bardziej wyrafinowane, ale wszystkie miło mi się czytało :)
    Za najlepszy uważam :
    "Osądzić, ukarać i zabrać Graczykowi mandat radnego ot co! "

    04.12.2014 22:07

    Buta pana sięga zenitu.Ciekawe kto na pana głosował bo do wyborów nic o panu nie było słychać . Było tylko widać ale jeżdżącego na rowerze. Jeśli to pan zaklejał albo pomagał w tym procederze to powinien się panem zająć prokurator.Wasze diety to również pieniądze nas podatników.
    niech pan nie zapomina że piniądze

    04.12.2014 04:18

    Pana wypowiedź jest dowodem albo na arogancję władzy albo na wątpliwy poziom kultury. Powinien pan przeczytać komentarze i wyciągnąć z nich wnioski a nie sarkastycznie komentować. Powołano pana jako naszego przedstawiciela /chociaż nie ja/ więc niech pan to doceni i we właściwy sposób wywiązuje się z mandatu.

  • 03.12.2014 12:21  Odpowiedz na komentarz

    Może PO ściągało w nocy ,bo wyborcy zgłaszali-zauważyli ,że niezgodnie z obowiązującym prawem zostały zawieszane plakaty kandydata na prezydenta z PO za blisko wejść do lokali wyborczych. A czy była wtedy cisza to nie wiadomo-trzeba mieć dowód.

  • 03.12.2014 12:06  Odpowiedz na komentarz

    W TV P informowano, że nie wolno rozwieszać plakatów wyborczych kandydatów bezpośrednio przy siedzibach wyborczych. A jak było w Gnieźnie ,wszyscy wyborcy to wiedzą i widzieli ,prawda. ? Jest to łamanie prawa wyborczego czy nie ?

    04.12.2014 22:13

    Na FB w soboty przedwyborcze też były agitacje

  • Platforma Obywatelska zawieszała plakaty w piątkową noc bezprawnie nie zakupując słupków od lamp ulicznych od ich właściciela. Zdejmowano je pospiesznie po 22:00 w niedzielę (widziałem!), zeby energetyka nie widziała tego - no cóż - chyba nie tylko oszustwa nie płacenia, ale kradzieży, bo jak to inaczej nazwać?I niech nikt nie wierzy, ze nie działo się to bez zgody senatora czy kandydata. Ale cóż, takie sa ich standardy. Ladny start, co wyborcy PO?

    03.12.2014 23:01

    Czyżby coś było na rzeczy, że tak się spieszyli ze zdejmowaniem plakatów?

  • 02.12.2014 17:37  Odpowiedz na komentarz

    Na cwaniaka jest zawsze rada...

  • 02.12.2014 08:56  Odpowiedz na komentarz

    ALE DAŁ PLAMĘ PO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 02.12.2014 00:55  Odpowiedz na komentarz

    To skandal.Cwaniaczek a wygląda jak z niewiniątko.

  • 02.12.2014 00:52  Odpowiedz na komentarz

    Hahahaha "zdjęcie wykonane dziś w nocy przedstawia zorganizowaną akcję zaklejania plakatów" Moje pytanie brzmi gdzie jest takowe zdjęcie? Bo ja na zdjęciu widzę tylko pana rozmawiającego przez telefon... Artykół z góry zkazany na porażkę , ale oczywiście media to wykorzystają i zrobią aferę w końcu z tego mają najwięcej korzyści.Aha i jeszcze chciałbym dodać , że w tym momęcie to nasz "dziennikaż"łamie prawo wstawiając tę zdjęcie ponieważ są na nim osoby trzecie oraz ich imona i nazwiska ; )

  • To jest ciekawe bo jakoś podczas i w trakcie głosowań nikt o tym nię mówił ani nie pisał , dopiero jak okazało się , że PIS przegrał to ktoś to podchwycił i na złość zgłosił. Zreszta jak dla mnie PIS jak i inne partie łamały prawa równo i grały nie czysto, ale to jest polityka moi kochani :) Jak dla mnie nie ma co robić afery , tak czy inaczej PO wygrało majac spora przewagę i jestem pewien , że to nie za sprawa tego działania.Jak na moje "dziennikarz" szuka sensacji, a autor wiadomości niemoże pogodzić się , że jego partia przegrała i robi aferę.

  • ASSF to sam przyznaj ze chciales nagrywac czy nagrywales do tego chciales zerwac plakaty dlatego pan jeden byl dla Ciebie nie mily. Zauwaz ze trzeba byc malo inteligenty zeby takie cos robic jak Ty. Kolega ktory widzac dwoje pijanych chlopakow chcacych zerwac plakaty rozwieszone 10 minut wczesniej to cos nie halo

  • 01.12.2014 22:35  Odpowiedz na komentarz

    Panie senatorze niestety są równi i równiejsi. Przykładem jest radny Graczyk. Czy waszych członków nie obowiązuje prawo??????????? Brak reakcji będzie dowodem,że wam wszystko wolno.Wizerunek waszej partii bo olbrzym stojący na chwiejących się nogach. Upadek będzie sromotny.

    02.12.2014 08:32

    No a wasza partia jak pokazały wybory jest u szczytu władzy ? ha ha ha .Wasz upadek już nastąpił dawno a wybory pokazały że normalni ludzie na was nie zagłosują.

  • 01.12.2014 19:26  Odpowiedz na komentarz

    Bylem przy tym zdarzeniu. Kiedy zaczalem nagrywac, zagrozono mi "strzałem w miske"... nie wiedziałem, czy to żart, groźba, a moze prowokacja do bijatyki... Pozdrowienia dla radnego Graczyka i jego "groźnego" kolegi :)

    02.12.2014 08:54

    To nie tylko lekceważenie prawa, ale to WANDALIZM, a grozby karalne ...to już prokurator !!! Kto dał mandat temu człowiekowi ??? Na inteligentnego, to nawet nie wygląda !!!! Wszystkie partie NIC NIE WARTE

  • 01.12.2014 18:45  Odpowiedz na komentarz

    Czy prawo przewiduje surowe ukaranie tego gościa wraz z wydaleniem z rady miasta??? Werdykt powinien być jednoznaczny.

    02.12.2014 00:49

    Popieram!!!

  • 01.12.2014 17:29  Odpowiedz na komentarz

    Wstyd, żenada ten człowiek ma decydować o istotnych sprawach mojego masta. Panie Graczyk wstydu oszczędź. Za takie działania powinien pan wylecieć z PO.

  • 01.12.2014 16:35  Odpowiedz na komentarz

    Osądzić, ukarać i zabrać Graczykowi mandat radnego ot co!

  • 01.12.2014 16:08  Odpowiedz na komentarz

    Czy to ten listonosz, który jest znany tylko i wyłącznie z tego, że jeździ rowerem? I ten, którego ani razu gnieźnianie nie usłyszeli publicznie?

  • 01.12.2014 14:52  Odpowiedz na komentarz

    No to pokazałeś gościu coś wart Ty i ta cała twoja Peło. Żenada!

  • 01.12.2014 12:39  Odpowiedz na komentarz

    człowiek który ma reprezentować część narodu a głupi jak but...

  • 01.12.2014 10:47  Odpowiedz na komentarz

    po wybraliście tez będziecie płakać

  • 01.12.2014 10:24  Odpowiedz na komentarz

    Planowe Oszustwo nadal ma się dobrze za sprawą ...wyborców takich samych jak wybrańcy narodu.

  • 01.12.2014 09:39  Odpowiedz na komentarz

    A kim był - jest Graczyk, że na niego głosowali i wybrali - brrrr !

  • 01.12.2014 07:51  Odpowiedz na komentarz

    To chyba jedyny przejaw działania tej podróby radnego jakim jest Graczyk. A wy daliście mu prezent w postaci mandatu. Powinien beknąć i to ostro za tę działalność.

PODOBNE TEMATY
Wiosna Biedronia w Gnieźnie zorganizowała niestandardową akcję na ulicach Pierwszej Stolicy Lokalni działacze Partii na czele z Kacprem Parolem, koordynatorem powiatowym, umiejscowili symboliczne... Wtorek, 30 lipca 2019
Dzisiaj wybory do europarlamentu! Sprawdź gdzie możesz oddać głos Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory europarlamentarne. Przypominamy, gdzie możecie oddawać swoje... Niedziela, 26 maja 2019
Łączmy siły z całym światem w walce z kryzysem klimatycznym! Takim hasłem Gnieźnieńska młodzież zachęca do wzięcia udziału w "Pikniku dla Klimatu" - wydarzeniu w... Środa, 22 maja 2019
Kandydatki do Europarlamentu zabrały głos w sprawie PKS-u! Mają pomysł na rozwiązanie problemu W niedzielę przed dworcem PKS w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa kandydatek Wiosny do Europarlamentu.... Poniedziałek, 20 maja 2019