X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poznaj tajemnicę wylatowskich kręgów

Czwartek, 9 grudnia 2010
  • Poznaj tajemnicę wylatowskich kręgów

Prawie każdy mieszkaniec Gniezna i okolic pamięta kręgi w zbożu (piktogramy), które kilka lat temu powstawały na wylatowskich polach. Według ufologów piktogramy powstawały za sprawą zjawisk nadprzyrodzonych. Wylatowo odwiedziły wtedy tysiące ludzi.

Również ja byłem wtedy w Wylatowie. Pracując w jednym z gnieźnieńskich tygodników przeprowadzałem wywiad z ufulogami z fundacji Nautilus oraz Tadeuszem Filipczakiem, na którego polu powstały tajemnicze znaki. W grudniu tego roku temat piktogramów z małej wsi położonej niedaleko Mogilna został opublikowany w książce „Horyzont Zdarzeń” Jacka Brzozowskiego.

O książce

Jest to powieść sensacyjna, z domieszką SF, będąca powieściowym debiutem. Książka dostępna jest od grudnia w sieci Empik na terenie całej Polski, a już obecnie także w sklepie internetowym Merlin, Wysyłkowa i Olesiejuk.

Akcja rozpoczyna się w Wylatowie w noc 21 lipca 2000 roku, typowymi wtedy zjawiskami. Zaniki obrazu telewizyjnego, dziwne światłą i błyski za oknami, ujadanie psów, a rano...
W Katedrze Astronomii i Astrofizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu kończy wykład młody, dość kontrowersyjny profesor Aleksander Zoll. Do profesora podchodzi dojrzały, dystyngowany mężczyzna, który przedstawia się jako Ksawery Nowicki, bankier, ale także antykwariusz. Stara się on zainteresować fizyka kręgami zbożowymi, które powstały w odległym o kilkadziesiąt kilometrów, podmogileńskim Wylatowie. Naukowiec daje się namówić na krótką rozmowę...
Akcja powieści rozwija się dynamicznie, jest przeplatana wieloma autentycznymi zdarzeniami, które miały miejsce w ostatnich dziesięcioleciach. Zahacza także o wątki znane powszechnie wszystkim zainteresowanym ufologią.  Pojawiają się znane kręgi zbożowe z Grasdorfu z 1991, pod którymi znaleziono metalowe płytki związane z piktogramem. Pojawia się także Riese, budowany w czasach II wojny światowej w Górach Sowich kompleks podziemnych tuneli, sztolni i fabryk, których docelowe przeznaczenie nie jest do końca znane…
 
Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć, jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej sztuki, prawdziwej nauki. Ten, kto nigdy nie odczuł tej emocji, kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.
A. Einstein
 

Horyzont Zdarzeń

W teorii względności sfera otaczająca czarną dziurę lub tunel czasoprzestrzenny, oddzielająca obserwatora zdarzenia od zdarzeń, o których nie może on nigdy otrzymać żadnych informacji.
Innymi słowy, jest to granica w czasoprzestrzeni, po przekroczeniu której prędkość ucieczki dla dowolnego obiektu i fali przekracza prędkość światła. I żaden obiekt, nawet światło emitowane z wnętrza horyzontu, nie jest w stanie opuścić tego obszaru. Wszystko, co przenika przez horyzont zdarzeń od strony obserwatora, znika.

Wylatowo

Polska wieś leżąca w województwie kujawsko - pomorskim, w powiecie mogileńskim, w gminie Mogilno. Wieś ta stała się sławna, gdy w latach 2000-2005 na okolicznych polach pojawiły się kręgi zbożowe.

Patronat nad książką obejmuje wylatowo.pl.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY