Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jarosław Kaczyński ponownie w Gnieźnie

Wtorek, 25 listopada 2014
  • Jarosław Kaczyński ponownie w Gnieźnie

Jarosław Kaczyński poparł kandydaturę Krzysztofa Ostrowskiego na Prezydenta Miasta Gniezna. Na wczorajsze spotkanie w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" przybyły tłumy mieszkańców Pierwszej Stolicy.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński oraz prezes Polska Jest Najważniejsza, Jarosław Gowin, poparli kandydaturę Krzysztofa Ostrowskiego w wyścigu o fotel Prezydenta Miasta Gniezna. Na spotkanie w CK eSTeDe przyszło kilkuset mieszkańców Grodu Lecha.
Na spotkaniu obecny był również Krzysztof Ostrowski, który odniósł się do debaty, która odbyła się kilka dni temu w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium. Kandydat na prezydenta twierdził, że jedynym zarzutem skierowanym w jego stronę było to, że jest lekarzem i może być włodarzem "na pół gwizdka". Nie wspomniał jednak o swoich problemach z udzielaniem merytorycznej wypowiedzi. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości zarzucali po debacie, że była ona "ustawiona". Nie da się ukryć, że Krzysztof Ostrowski przegrał debatę. Nie świadczy to jednak o tym, że zostanie pokonany w niedzielnych wyborach.
Jarosław Kaczyński po raz drugi podczas tej kampanii wyborczej odwiedził Gniezno popierając Krzysztofa Ostrowskiego. Może to świadczyć o kilku rzeczach: PiS bardzo mocno angażuje się w walkę o przejęcie władzy w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim - w Radzie Miasta większość głosów ma już jednak Platforma Obywatelska; Krzysztof Ostrowski jest słabym kandydatem, ponieważ potrzebuje wsparcia najważniejszej osoby z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Po dzisiejszym spotkaniu prezes Jarosław Kaczyński odmówił udzielenia wypowiedzi mediom. Zignorował wszystkie obecne na miejscu stacje telewizyjne, radiowe oraz prasę. Lekceważący stosunek do dziennikarzy może obrazować podejście do przeciętnego obywatela. Prezes PiS-u nie znalazł czasu dla mediów, jednak miał czas na przyjęcie podziękowań od Krzysztofa Ostrowskiego za poparcie jego kandydatury.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(50)

  • 27.11.2014 21:27  Odpowiedz na komentarz

    Już blisko siedem miesięcy działa w Żorach Bezpłatna Komunikacja Miejska. Autobusy jeżdżą na siedmiu liniach. W Internecie znajdują się opinie i skargi na temat tej komunikacji a więc każdy może sobie poczytać i nie będzie zarzutów że ktoś z Gniezna manipuluje faktami . Nie ma tam pochlebstw . Ludzie skarżą się na niepunktualność , przepełnienie autobusów w określonym czasie i problemy z dojazdem do pracy i szkół , ograniczenie dofinansowania AL-MEDu i terapii dla uzależnionych przez UM oraz podniesienie podatku od nieruchomości od kiedy powstała ta darmowa komunikacja , że przepełnione autobusy nie zatrzymują się na przystankach . Zaznaczam że to są bieżące opinie znajdujące się na stronach portalu dotyczącego miasta Żory.

  • 27.11.2014 20:53  Odpowiedz na komentarz

    falami ?? :) ja codziennie rano jadę z Ludwiczaka na PKP i wracam po południu i nie widziałem fal :) co 30 min mam autobus nie ukrywam że przydały by się co 20 minut tylko że ja się obawiam, a właściwie to jestem pewien, że jak bedą za darmo to będą co godzinę... z pustego i Salomon nie naleje

  • 27.11.2014 20:47  Odpowiedz na komentarz

    Tak jest ma racje ludzie nie idą do knajpy bo nie mają na bilet... jak będzie mpk za darmo to będą na obiady do centrum śmigać tłumy :) ot logika ... szacunek

  • 26.11.2014 17:32  Odpowiedz na komentarz

    a jednak jest to możliwe, wejdź na profil darmowa komunikacja miejska i popatrz!! miasto kasę ma, zamiast wydawać na fontanny, albo dokładać do ulg, lepiej niech wszyscy korzystają, - wtedy centrum się trochę ożywi, ludzi więcej zjedzie do tzw. centruma sklepy.knajpy będą więcej zarabiać i będą mogły płacić czynsze!! logika, ot, a jak właściciele będą w centrum zarabiać, to będzie im się chciało chcieć inne atrakcje tworzyć a miast i na to wtedy znajdzie kasę!!

  • 26.11.2014 08:48  Odpowiedz na komentarz

    Do niedawna belgijskie miasto, 70-tysięczne Hasselt było uznawane na całym świecie za wzór idealnego rozwiązania problemu z zachęceniem mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. W 1997 r. władze zniosły bowiem opłaty za całą komunikację miejską. Eksperyment zakończono jednak 1 maja tego roku, po 16 latach bez biletów i kasowników. Powód tej decyzji to zbyt wysokie koszty dla miejskiej kasy.

  • 25.11.2014 22:44  Odpowiedz na komentarz

    dla wątpiących, że tania bądź darmowa komunikacja jest MOŻLIWA:https://pl-pl.facebook.com/events/239531966185996/permalink/476854495787074/pozdrawiam i liczę na wasze głosy na p. Ostrowskiego

    26.11.2014 00:22

    Star - nie licz bo sie przeliczysz.... Ostrowski liczyc nue umie, bo jak zacznie za darmo wszystko dawac to znów popadniemy w ruine tak jak ten SZpital pożal sie boże!!!

  • 25.11.2014 22:04  Odpowiedz na komentarz

    Budasz swoją karierę zawodową zaczynał od kierowania urzędem pocztowym w Gnieźnie, potem był sekretarzem w Urzędzie Miasta Gniezna, w końcu prezesem gnieźnieńskiego MPK. zawsze z nominacji, nigdy z konkursu, kolesiostwo i upartyjniona kariera, nie wie co to praca u podstaw, za minimalną pensję, kiedy masz szefa idiotę, który nie płaci za nadgodziny itd, itp. zawsze protegowany, wierny wykonawca poleceń, nigdy samodzielnie nie myślał, w myśl zasad tzw. spychologii odpowiedzialnoś ci - czyli to oni nie ja, jeżeli Gnieźnianie się zdecydują na Budasza to zobaczą miłego pana, który prędzej czy później ich wykiwa z wszystkiego tak jak wykiwał Kowalskiego, PO już tak ma, potem na stanowiska powoła wszystkich tych niedoszłych Kruczek,Kocoń, Spachacz, Krawczyk, Dziel, nie zdziwiłbym się nawet gdyby zaistniał gdzieś Kowalski, wymieniać dalej?? Opamiętajcie się ludzie, wybierajcie mądrze, głosujcie na zmiany!!

    26.11.2014 00:21

    Star - ty masz jakąś chorą manię prześladowcza... idąc twoim tropem ZOstrowski powsadza swoich tak , jak to juz zrobił za kadencji starosty, a zwolni wszystkich innopartyjnych;.. ja nie wierze w jego mżonki i kłamstwa; opowiadac o tym, ze bedzie wszystko za darmo łatwo opooadac, tylko potem rzeczywistosc jest inna. Budasz jest z wykształcenia menedżerem i ekonomistą a kiepski lekarz co? tylko chore obietnice nie poparte konkretnymi uzasadnionymi przykładami... ja juz w bajki nie wierze!!!!!

  • 25.11.2014 22:01  Odpowiedz na komentarz

    tzw. stabilność Budasza = stagnacja Gniezna, to dojazdy do Wrześni i Łubowa, z brudnych przystanków, brudnymi autobusami jeżdżącymi "falami"!! powodzenia!! ja i tak na Ostrowskiego!

    26.11.2014 00:24

    Trzeba było być na debacie i zaznajomic sie z przepisami prawa obowiązującymi w RP - o rozkładzie jazdy i rozmieszczeniu przusyanków decyduje... uważaj - PREZYDENT a nie Budasz... poducz sie prawa a potem pisz bzdury!!

  • 25.11.2014 20:19  Odpowiedz na komentarz

    Minipytanko - Przestań latac po internecie ze swoimi głupimi pytaniami. Za ile pracujesz dla Platformy? Bo tylko wy potraficie jątrzyć, intrygować i pluc na rywala. Jesteście wiernymi uczniami tego od szczawiu i mirabelek. A moze czasem warto pomyśleć, czy Wasz nauczyciel nienawiści nie jest bardzo chory?

    27.11.2014 20:55

    no proszę oto wypowiedz pełna miłości :P

  • 25.11.2014 19:27  Odpowiedz na komentarz

    Do Roberta i pytania o trawę . Malowałeś tą trawę Gierkowi sam,czy szanowny tatuś ?

  • 25.11.2014 18:52  Odpowiedz na komentarz

    Nie ma lepszego nad Ostrowskiego

  • Oddając głosy na Ostrowskiego Gniezno czeka 4 letnia stagnacja i klika układów i układzików przy wybranej Rady Miasta nic nie zrobi. Tłumaczenie jego za 4 lata jest przewidziane - Przykro mi Rada Miasta nie pozwoliła. Jeżeli Ostrowskiemu zależy na mieście powinien odpuścić, ale cóż jest pazerny na władzę i chore ambicje, a Gniezno tak naprawdę nie liczy się dla niego. Mieszkańcy, którym zależy na mieście nie zmarnują swojego głosu na Ostrowskiego tylko ci zagłosują, co nie zdają sobie sprawy, co będzie przy jego wyborze.

  • 25.11.2014 15:49  Odpowiedz na komentarz

    PiS-iory działaja, kampania wyborcza zaostrzasie, staną na głowie żeby sie dorwac do stołków.... panie Boże broń nas przez PiSem i Ostrowskim!

  • podobno prasa jest niezależna...a tu ewidentnie widac kto zapłacił za ten artykuł probudaszowski..mimo że nie jestem za PiS to popieram Ostrowskiego bo jakby nie patrzec to człowiek społeczny -nie idzie na urząd tylko dla kasy jak to każdy z poprzedników robił...a Budasz to spadkobierca Kowalskiego wiec co było to bedzie...

    25.11.2014 18:53

    Czy to znaczy że kasy nie będzie pobierał ? A jak był starostą to brał bardzo wysoką pensję (ja tyle w rok nie mam ) i do tego chociaż miał dwa auta służbowe to jeszcze pobierał ryczałt na swoje auto

  • 25.11.2014 15:33  Odpowiedz na komentarz

    I co ? jednak tendencyjny redaktorek nie zamieścił mojej wypowiedzi ? czyżby się tak bał o swoje stanowisko ? jakie to żałosne........no tak....źródełko wyschnie jak przyjdzie nowa władza >>>>>>>>> Nawet podpis w razie co jest tylko pseudonimem,taki pan zapobiegliwy ?? jak będzie nowa władza,to będziemy inaczej pisać ? Acha..i jeszcze małecoś - Pan Jarosław jest nie tylko Prezesem,jest również i przede wszystkim PREMIEREM NASZEGO KRAJU ,to tak na marginesie ,bo może jakaś lukę w wykształceniu pan ma,że nie rozróżnia tej małej pomyłeczki......chyba że to taka mała złośliwość pana. Żałosne.......

  • 25.11.2014 15:28  Odpowiedz na komentarz

    glosowalem na SLD lecz to co zrobila PKW mnie przerazilo,cala rodzina ide zaglosowac na p.Ostrowskiego a niech!.....imbir2.

  • kiepskie foto, artykuł tendencyjny, widać komu kibicuje portal, aż nie chce sie tu przychodzić!! ale dodam, termin tego spotkania był podany do publicznej informacji /słupy miejskie, portale internetowe, i radia lokalne/ i każdy, naprawdę każdy mógł przyjść, spotkanie miało określony charakter /konwencja wyborcza/ więc zadawanie pytań tym razem odpadało, ale wierzę, że jeżeli wygra Krzysztof Ostrowski to będzie jeszcze niejeden raz można spotkać sięi zadać te straszne pytania Prezesowi, posłom, PiS!! Krzysztof ostrowski jest OK!!
    ps. do redakcji - zwolnijcie fotografa, naprawdę dziecko komórką lepsze foto robi!!

    27.11.2014 20:58

    to dokładnie tak jak na debatę :)

    25.11.2014 15:51

    ojjj głupia jesteś gęś głupia... ale dobrze, że sama to dostrzegasz widac nie jeszcze za późno na leczenie. skoro masz tak krótką pamięć i nie pamiiętasz rządów pana Ostrowskiego to zalecam lecytynę. Ja PiSowi mówię NIEEEE

  • Tzn ze co, ze macie mu za zle, ze nie zrobil z waszym portalem ustawki ??

  • 25.11.2014 13:33  Odpowiedz na komentarz

    Kiedy będą wyniki wyborów?

  • 25.11.2014 11:48  Odpowiedz na komentarz

    bardzo dobry artykuł i wiarygodny , widziałem wczoraj w TV tą wizytę Kaczyńskiego , wychodził jakby był ciężko obrażony i tak się zastanawiałem o co jemu znowu chodzi a tu mam odpowiedź

  • Ale tendencyjny artykuł. Daleki od profesjonalizmu . A dotychczas lubiłem wchodzić na ten portal.

  • Ostrowski to marny poselina tylko Budasz może obudzic to miasto!

  • 25.11.2014 11:13  Odpowiedz na komentarz

    Artykuł sponsorowany? ?

    25.11.2014 11:22

    wreszcie ktoś nam prawdę pokazuje jak to w realu wygląda, bo najczęściej to ludzi się nie informuje o takich spotkaniach żeby nie przyszli z pytaniami tylko później wychwala pod niebiosa jak to ślicznie było, przepraszam a czy trawa była pomalowana na zielono ?

  • 25.11.2014 10:44  Odpowiedz na komentarz

    a co oni będą się z pospólstwem zadawać , jeszcze padną niewygodne pytania na temat Ostrowskiego

  • 25.11.2014 10:28  Odpowiedz na komentarz

    Panie Ostrowski ! ja nie chcę by mój ogródek działkowy na którym uprawiam warzywa i czynnie wypoczywam , został jakimś parkiem czy pod inną postacią terenem rekreacyjnym !

    25.11.2014 17:29

    A ja bym chiał bym by P.Ogrodnik płacił podatek od ogrodu do MIASTA od gruntu oraz od altanki murowanej powiedzmy 40 czy 50 metrowej lub jakiejkolwiek.A nie był traktowany jak święta krowa co jest zwolniona od wszystkiego.Jedyne opłaty co płaca ogrodniczy idą do Warszawy do PZD a do miasta nic nie idzie a potem krzyczą że nie ma tego zrobionego tamtego a skąd ma miasto brać piniądze skoro jest tylu zwolnionych z opłat. Ja płace za grunt i budynki to niech płaca wszyscy.

    25.11.2014 12:46

    Panie O.- z pana taki lekarz i przyszły prezydent, jak ze mnie baletnica !!!

  • 25.11.2014 10:11  Odpowiedz na komentarz

    Państwo nie ma własnych pieniędzy, żeby zrobić darmowe bilety MPK, dać więcej zasiłków z MOPS, odermontować z czynszów kamienice, przy obniżeniu tych czynszów jednocześnie trzeba komuś zabrać te pieniądze. wyliczyłem sobie ,ze mówimy o kwocie 80 mln minimum rocznie. Ostrowski musi powiedzieć skąd na to weźmie, komu zabierze, a nie pieprzyć ze to niby tajemnica wyborcza. To są gruszki na wierzbie i pierdoły wyborcze

    25.11.2014 15:53

    ale przecież to domena PiSu - obiecywać wszystko za darmo, zero podatków, itp. itd.... wszystko to tylko mżonki!!! ale co szkodzi obecać.... he he he a głupcy uwierzą.... szkoda słów

    25.11.2014 10:16

    Skończy się budowanie ulic i kanalizacji oraz szkół i przedszkoli , do tego podniesie się podatki od nieruchomości i wszelkie inne opłaty to się tyle kasy znajdzie że będą darmowe autobusy i zasiłki a więc nawet miejsc pracy nie trzeba będzie tworzyć bo jedni będą drugich utrzymywać . Cieszę się że za prezydenta Kowalskiego jeszcze ulicę u mnie zrobili bo teraz to już do końca życia w błocie by było

  • Ostrowski w swoich obietnicach się pogubił stosując hasło "chcesz by ogródki działkowe pozostały terenami rekreacyjnymi" i nie rozróżnia tzw . ogródka działkowego wchodzącego w skład Rodzinnych Ogródków Działkowych od terenów rekreacyjnych. A być może hasło to jest celowo tak przedstawione by w przyszłości wykpić się gdy doprowadzi do zawłaszczenia ROD z przeznaczeniem na tereny rekreacyjne w postaci parków których kategorii mamy sporo , może to być park archeologiczny lub etnograficzny itp. Panowie z PO przestrzegajcie ludzi przed takimi manipulacjami , tym bardziej jest to podejrzane że to nie prezydent miasta lecz ustawy i inne stosowne przepisy regulują sprawy związane z ogrodami działkowymi. Działkowcy nie dajcie się zrobić na szaro , mało mamy problemów z altanami za które chcą nas ścigać podatkami ?

  • 25.11.2014 09:14  Odpowiedz na komentarz

    populistyczne hasła Ostrowskiego , pytanie kto za to zapłaci , kto zapłaci za darmowe autobusy, remonty kamienic , niższe czynsze ? czy aby nie skończy się to na podwyżce podatków i opłat lokalnych ? jakoś Ostrowski tych tematów unika, nie gwarantuje że podatek od nieruchomości , opłaty za wodę i ścieki , opłaty za śmieci , opłaty targowe i inne pozostaną niezmienione, nie mówi nic o obniżeniu opłat za śmieci a pamiętamy ile było krytyki jak je wprowadzano i oceniano jako wysokie

  • 25.11.2014 08:39  Odpowiedz na komentarz

    Gdyby Pan Ostrowski był słabym kandydatem to nie wygrałby pierwszej tury, Pan Budasz wszedł tylko o włos do drugiej tury, więc kto tu jest słabym kandydatem?

  • 25.11.2014 08:09  Odpowiedz na komentarz

    Tłumy? Same mohery :) Wygra Budasz w cuglach. Ostrowski niech dalej leczy i buduje szpitale ;) Już był 2x. Nie sprawdził się.

  • 25.11.2014 05:28  Odpowiedz na komentarz

    Gniezno to sprawa nasza. NIE głosuj na Budasza!

  • 25.11.2014 05:26  Odpowiedz na komentarz

    NIE ma lepszego od Ostrowskiego! Tylko PiS !!!

  • 25.11.2014 01:46  Odpowiedz na komentarz

    OSTROWSKI WYGRA !!!! Bo taki jest głos ludu !!! BRAWO PiS !

  • 25.11.2014 01:39  Odpowiedz na komentarz

    ps A te tłumy jak sam napisałeś redaktorze,o czyms jednak mówią.......:)

  • 25.11.2014 01:38  Odpowiedz na komentarz

    i co ? PRL bis jednak ?

  • 25.11.2014 01:37  Odpowiedz na komentarz

    Cenzurka ...prawda redaktorze ?

    25.11.2014 11:21

    Ale się zrobiło stronniczo ? A przed wyborami było ok.T ak się nie dało .SZKODA ;(

  • 25.11.2014 01:37  Odpowiedz na komentarz

    Chciałam zapytać kto pisze tak tendencyjne artykuły ? Myślę że nie zostanie to wydrukowane co tutaj napiszę. Ale niech sobie przeczyta ten kto opluwa wszystko co nie dotyczy PO . cyt Po dzisiejszym spotkaniu prezes Jarosław Kaczyński odmówił udzielenia wypowiedzi mediom. Zignorował wszystkie obecne na miejscu stacje telewizyjne, radiowe oraz prasę. Lekceważący stosunek do dziennikarzy może obrazować podejście do przeciętnego obywatela. Prezes PiS-u nie znalazł czasu dla mediów, jednak miał czas na przyjęcie podziękowań od Krzysztofa Ostrowskiego za poparcie jego kandydatury.
    Gdybym była na miejscu tego człowieka,też bym zignorowała tzw prasę. Bo co to za przkaz,skoro wszystko jest już dawno ustalone ? Nie..nie jestem z Radia M (nawet go nie słucham),do kościoła chodzę jak muszę,nie jestem czerwona ,ale jestem za PRAWDĄ i za uczciwością A tej tutaj w PL NIE MA :( Wstyd ! Dołóżcie temu człowiekowi ,oplujcie bardziej..... Będzie wam lżej na duszy i stanowiska będą ...prawda ?

PODOBNE TEMATY
Magnez w tabletkach- zalety zastosowania Drżąca powieka, trzęsące się dłonie, skurcze mięśni w kończynach, zmęczenie, senność a nawet zasłabnięcia... Środa, 11 września 2019
"Byłem przerażony faktem, że Alstal ma dokończyć budowę szpitala za pieniądze, które były w pierwotnym kontrakcie" Grzegorz Sadowski, projektant trwającej budowy szpitala, wypowiedział się na temat umowy z generalnym... Wtorek, 10 września 2019
Prezydent nie popiera posłanki? Radni miejscy są pełni obaw! Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz najwyraźniej zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem nastawił przeciw... Niedziela, 8 września 2019
Poseł Krzysztof Ostrowski podsumował kadencję Ubiegając się o mandat posła RP, Krzysztof Ostrowski zapowiadał wykorzystanie swego wieloletniego doświadczenia... Środa, 28 sierpnia 2019