Logo

REKLAMA
Plik banneru

Granica człowieczeństwa

Artykuł dodany: Czwartek, 20 listopada 2014
Granica człowieczeństwa
REKLAMA

Kiedy Justyna i Michał zaśpiewali wspólnie "Wracam do domu" poczuł, że tracił czas. Każdego dnia bezgranicznie uciekały mu sekundy, minuty, godziny. Każdego miesiąca dni, tygodnie. Każdego roku miesiące, kwartały ... pory roku. Każdej nocy uciekały mu łzy - uciekały i już nie wracały.

"Nie zostawiaj mnie tak" - tymi słowami kończyła się piosenka, o której właśnie dzisiaj sobie przypomniał. Kilka minut minęło zanim odnalazł ją w gąszczu myśli i szufladzie utworów pieczołowicie poukładanych w głowie. Czy znaczyła dla niego wiele? Na pewno więcej, niż przeciętny hit z listy przebojów. Spojrzał na zegarek. Czas znowu uciekał. To niebywałe uczucie, kiedy zdajesz sobie sprawę, że na całym świecie miliardy ludzi w tym samym momencie żyją swoim życiem, robią coś zupełnie odmiennego, a wszystko i tak zależne jest od siebie. No właśnie - robią coś zupełnie odmiennego ... ale to go nie interesowało. Wiedział, że ktoś robi coś innego, że żyje, oddycha, że po prostu jest. Tylko pytanie, co tak naprawdę robi? Wiedział wiele, a tak naprawdę nie wiedział nic.
Tak można rozpocząć lub zakończyć historię niejednego bohatera powieści, noweli, serialu. Czy czytając książkę utożsamiasz się z bohaterem? Czy czytając ten tekst myślisz, że coś takiego może spotkać również Ciebie? Uważaj - coś, co jest lekkim tekstem na portalu internetowym, może okazać się prozą życia codziennego.
Czy zazdrościłeś kiedyś komuś jego życia? Zapewne tak. Czy pomyślałeś drogi czytelniku, że ktoś zazdrościł życia Tobie? Prawdopodobnie nie. Czy więc doceniasz to, co masz? Ciężko jest wycenić swoje życie, doświadczenie, przeżyte chwile. Zawsze wydaje się mało, mało, mało ... Zachłanność kieruje nami każdego dnia. Nie jesteś zachłanny? Zatrzymasz się w miejscu. Jesteś zachłanny? Uważaj, żebyś nie zatracił swojego człowieczeństwa. Granica jest bardzo cienka.
Lily Was Here
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno